Skocz do zawartości

Upgrade komputera do 3000 zł

Polecane posty

Cześć,

Stoje przed możliwością upgrade'u komputera.Chciałbym dowiedzieć się czy wymiana tylko karty graficznej da "kopa" czy będzie trzeba wymienić nie tylko kartę.

Specyfikacja: 

I5-8400

GTX 1060 6GB

24GB RAM  3000 MHz 

Corsair 550

Asrock z370 pro 4

Ewentualne produkty wezmę na raty więc myślę o kwocie do 3000 zł? 

Pani Kasia

Zmiana karty graficznej najbardziej podniesie wydajność tego zestawu. Za nie całe 2 tysiące możesz kupić  powercolor radeon rx 5700 xt red dragon 8gb

Mobo:Aorus Z390 Pro|Cpu:i7 9700|Ram:HyperX Predator 16Gb|Gpu:Na razie brak|Psu:Seasonic Focus Plus Gold 650W|Cooler:Be Quiet Dark Rock 4|Case:Corsair 220T 

3 godziny temu, Kaori. napisał:

Zmiana karty graficznej najbardziej podniesie wydajność tego zestawu. Za nie całe 2 tysiące możesz kupić  powercolor radeon rx 5700 xt red dragon 8gb

A co powiesz o rtx 2070 super? Ile wydam to nie ważne w sumie,bo i tak założyłem sobie ten budżet 3000 zł.

Pani Kasia

Karta sporo droższa i nie wiele wydajniejsza. Moim zdaniem nie warto. 

Mobo:Aorus Z390 Pro|Cpu:i7 9700|Ram:HyperX Predator 16Gb|Gpu:Na razie brak|Psu:Seasonic Focus Plus Gold 650W|Cooler:Be Quiet Dark Rock 4|Case:Corsair 220T 

RTX 2070S to karta pod 1440p, RX 5700 XT tak samo - wybór podyktowany jest tym czy chcesz korzystać z technologii Ray Tracing. Obie karty będą lekko ograniczane przez Twój procesor w 1080p.

Warto dopłacić do PowerColor RX 5700 XT Red Devil lub Sapphire RX 5700 XT Nitro+ - bardzo dobre wersje pod względem temperatur i kultury pracy.

Idealnie skrojoną kartą pod Twój procesor jest RX 5700 - PowerColor RX 5700 Red Devil, sprawdź też czy karty zmieszczą ci się do obudowy, żeby potem nie było niemiłej niespodzianki.

Edytowano przez Anhin

1 godzinę temu, Anhin napisał:

RTX 2070S to karta pod 1440p, RX 5700 XT tak samo - wybór podyktowany jest tym czy chcesz korzystać z technologii Ray Tracing. Obie karty będą lekko ograniczane przez Twój procesor w 1080p.

Warto dopłacić do PowerColor RX 5700 XT Red Devil lub Sapphire RX 5700 XT Nitro+ - bardzo dobre wersje pod względem temperatur i kultury pracy.

Idealnie skrojoną kartą pod Twój procesor jest RX 5700 - PowerColor RX 5700 Red Devil, sprawdź też czy karty zmieszczą ci się do obudowy, żeby potem nie było niemiłej niespodzianki.

Czyli nawet jak kupilbym 2070S to nie rozwinie ona skrzydel przy moim procku? Czyli chyba jednak skusze sie na tego radeona jak i tak gram w FHD.

Pani Kasia

Bottleneck będzie niewielki podyktowany taktowaniem procesora - zmiana procesora na i5-8600K (OC wskazane), i7-8700 lub i7-8700K (OC wskazane) i bottlenecku nie ma. Jeśli będziesz w stanie w przyszłości zmienić procesor (złoty środek to i7-8700) to jest sens inwestycji w mocniejsze grafiki i już krok w stronę 1440p, gdzie procesor ma mniejsze znaczenie.

Autor tematu Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Anhin napisał:

Bottleneck będzie niewielki podyktowany taktowaniem procesora - zmiana procesora na i5-8600K (OC wskazane), i7-8700 lub i7-8700K (OC wskazane) i bottlenecku nie ma. Jeśli będziesz w stanie w przyszłości zmienić procesor (złoty środek to i7-8700) to jest sens inwestycji w mocniejsze grafiki i już krok w stronę 1440p, gdzie procesor ma mniejsze znaczenie.

Raczej celują w tą i7-8700.Na mojej płycie głównej nie podkręcę,a i tego nigdy nie robiłem x;

EDIT

W sumie rata za i7-8700+ rx 5700 xt nitro+ nie wyglada źle,w sumie to moja jedyna ? 

Do tego i7-8700 potrzebne jakieś lepsze chłodzenie niż boxowe?  

Edytowano przez Swifty

Boxowe wystarczy, jednak jeśli będzie cie irytowała kultura pracy to w przyszłości możesz kupić jakieś - max SPC Fera, większe będą się nudzić.

Płyta z serii Z lecz dość budżetowa, warto wybrać i7-8700K potem w przyszłości podkręcić.

PowerColor Radeon RX 5700 XT Standard Version 8GB GDDR6

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Pani Kasia

14 godzin temu, Gajwer napisał:

Płyta z serii Z lecz dość budżetowa, warto wybrać i7-8700K potem w przyszłości podkręcić.

PowerColor Radeon RX 5700 XT Standard Version 8GB GDDR6

Tak,wiem,że na tej płycie głównej to nie zabaluje z podkręcaniem ;x 

A ten powercolor trzyma dobre temperatury?

A jaka płyta do tego i7-8700k będzię odpowiednia do podkrecania? Myślę,żebym teraz kupił ten procesor i kartę,a płytę główną w przyszłości.

Edytowano przez Swifty

Gigabyte Z390 GAMING X płyta od razu przystosowana do 9 generacji.

Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

A co do procesora... Mozna wybrac i7-9700k? Ten i7-8700k jest ciezko dostepny 😕

Dnia 26.10.2019 o 16:13, Anhin napisał:

Na twojej starej płycie tak, na Gaming X nie ma potrzeby.

Jeśli mogę odbiec ciutkę od tematu... To 2 rdzenie więcej w 9700KF jest  bardziej wydajniejsze niz hyper threading(12 wątków) w 8700k?

EDIT Zapomniałem spytać się o chyba prawie najważniejszą rzecz...a mianowicie zasilacz.Mam XFX Core TS 550,starczy do tego Power Coloro Red Devil'a?

Edytowano przez Swifty

Przy jakim procesorze? 

Mysz Razer Deathadder

2 godziny temu, Gajwer napisał:

Przy jakim procesorze? 

Póki co przy  i5-8400.

Raczej wystarczy.

Mysz Razer Deathadder

Na fakturze od kompa mam napisane,ze to XFX Core TS 550,a w rzeczywistości to Corsair vs 550 😮

Wszystko ruszyło.Czekam,az pobierze mi się nowy CoD MW i zobaczymy jak wypadnie ta karta 😛

A jest jakiś program od ustalania prędkości wentylatorów? Pobrałem od powercolora,ale on jest tylko od ustawiania RGB 😕  

Nie ważne,znalazłem w ustawieniach Radeona 😛

A jakiś zasilacz 600w+? ten corsair ma krótkie kable i te wtyczki 2x8  pin są dosyć mocno napięte i nie chce by doszło do uszkodzenia zasilania karty czy samych kabli 😕

Taki do 330 zł?

Edytowano przez Swifty

Nie potrzebujesz 650W, jak to rekomenduje producent - rekomendacja producenta dotycząca mocy jest opierana o najgorszy syf na rynku - porządna konstrukcja 550W wystarczy do większości komputerów - dopłata do 650W ma sens wyłącznie gdy cena nie jest zbyt wielka - lepiej mieć porządny zasilacz z odrobinę mniejszą mocą niż bombę 750W, która nie utrzymuje podstawowych parametrów. Marka SPC ma w swojej ofercie sensowne chińczyki, które jednak nie straszą swoją jakością:

Wybiorę chyba tego L2 650W ze względu na o,że jest modularny 🙂 

Za 369zl kupisz porządny zasilacz https://www.x-kom.pl/p/514823-zasilacz-do-komputera-seasonic-core-gm-650w-80-plus-gold.html? mysle ze warto doplacic. 

2 godziny temu, Kaori. napisał:

Za 369zl kupisz porządny zasilacz https://www.x-kom.pl/p/514823-zasilacz-do-komputera-seasonic-core-gm-650w-80-plus-gold.html? mysle ze warto doplacic. 

Również moim zdaniem warto dopłacić te kilka groszy. Korzystam i sam polecam 😉 

Prosty sposób jak włamać się na fb?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...