Skocz do zawartości

Brick po flashowaniu - Alcatel U5

Polecane posty

Siemka, przy próbie flashowania coś nie wyszło i jest brick. Model to Alcatel u5 3g 4047D, smartfon w ogóle nie reaguje na kombinacje power, volume up/down, w ogóle się nie włącza. komputer wykrywa smartfon po podłączeniu ale wykrywa go jako unknown device, próbowałem już przeróżnych sposobów na naprawienie tego, instalacja sterowników, próba odszukanie sterowników windows update, zmiana ustawień w trybie systemu, edytowanie regedit, próba w trybie awaryjnym itd. Dodam że przed flashem urządzenie po instalacji sterowników było wyświetlane jako alcatel u5, a po bricku tylko unknown device, dodam jeszcze że nie dało się aktywować download mode przy flashowaniu, jedynie dało się flashować na wyłączonym. Macie jakieś porady? 

Poniżej ss z menedżera urządzeń, wcześniej zamiast mtp było po prostu unknown device więc próbowałem dodać sterowniki metodą starego sprzętu ale to też nie pomogło.

1.thumb.png.9047e89534ee268973c6ddbf172b

2.thumb.png.959a21d795d871659efe188046e5

Jeśli nie odpisuje w temacie napisz mi na priv

Pani Kasia

Na samym początku znajdź oryginalne oprogramowanie i pobierz wraz z narzędziami do flashowania. (SP Flash Tool)

Następnie wybierz plik TXT znajdujący się w paczce z oryginalnym oprogramowaniem i zmień tryb na Format All + Download (Wcześniej musisz zrobić kopie IMEI i dodać przy flashowaniu inaczej będziesz musiał ręcznie dodawać po zrootowaniu)

Po ustawieniu wszystkiego uruchom klikając ,,Download'' i przytrzymaj Vol- i Vol+ przez kilka sekund. (Powinno rozpocząć się flashowanie)

1 godzinę temu, Vosly napisał:

Na samym początku znajdź oryginalne oprogramowanie i pobierz wraz z narzędziami do flashowania. (SP Flash Tool)

Następnie wybierz plik TXT znajdujący się w paczce z oryginalnym oprogramowaniem i zmień tryb na Format All + Download (Wcześniej musisz zrobić kopie IMEI i dodać przy flashowaniu inaczej będziesz musiał ręcznie dodawać po zrootowaniu)

Po ustawieniu wszystkiego uruchom klikając ,,Download'' i przytrzymaj Vol- i Vol+ przez kilka sekund. (Powinno rozpocząć się flashowanie)

Problem w tym, że komputer wykrywa smartfona jako unknown device, przez to program nie ma dostępu do pamięci smartfona i nie reaguje.

Co do oprogramowania i sp flash tool to wszystko miałem to od początku.

Pani Kasia

A masz zainstalowane na komputerze sterowniki? Możliwe, że bez nich nie rozpoznaje modelu. Najważniejsze, że sprzęt jest widoczny. W niektórych przypadkach mimo wszystko Flash Tool rusza.

14 godzin temu, Darko Knight napisał:

A masz zainstalowane na komputerze sterowniki? Możliwe, że bez nich nie rozpoznaje modelu. Najważniejsze, że sprzęt jest widoczny. W niektórych przypadkach mimo wszystko Flash Tool rusza.

Mam wszystkie sterowniki lecz to nie pomaga.

3 godziny temu, klaudia233 napisał:

@azakv

ale te unknown device ma pewnie identyfikator, patrz jak znaleźć sterownik:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html

a tu dwa poradniki masz jak naprawić:

https://phonesinnigeria.com/unbrick-hard-bricked-dead-mtk-android-device/

Nie, nie ma identyfikatora, jedynie tytuł "USB\UNKNOWN". Co do tych poradników to nie ma w nich tego czego bym nie próbował więc dalej flash tool nie reaguje. Jedynie na filmiku było pokazane, żeby przy podłączeniu trzymać volume up + down, podczas gdy system, szuka sterowników ale to też nie pomogło bo wyświetla się niepowodzenie. YXaAQkp.png

Pani Kasia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...