Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Która kartę graficzną wybrać?


Swifty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Obie karty prezentują prawie, że identyczny poziom wydajności. Jeśli znajdziesz w atrakcyjnej cenie RTX 2070 to możesz brać, w innym wypadku RTX 2060S będzie bardziej opłacalną kartą.

Opublikowano

Radeon RX 5700 XT, w niektórych grach potrafi dogonić RTX 2070S, a w niektórych przegrywa z RTX2060S. Oczywiście nie posiada RT oraz ciężko u nas znaleźć wersje niereferencyjne.

Opublikowano

Tak jeśli zostaną spełnione pewne warunki:

  • Pamięci muszą mieć tą samą pojemność
  • Każdy bank musi być zapełniony
  • Muszą zostać umieszczone w symetrycznych bankach (najczęściej 1-3 oraz 2-4)

Jak widać na pewno spełnisz dwa pierwsze warunki, trzeci raczej też spełnisz jeśli potrafisz czytać instrukcje.

Należy jednak pamiętać, że najwolniejsza kość decyduje o prędkości pozostałych pamięci, więc jeśli jeden zestaw ma 2400MHz a drugi będzie miał 3000MHz to wszystkie będą działać z prędkością 2400MHz.

Opublikowano
18 godzin temu, Anhin napisał:

Tak jeśli zostaną spełnione pewne warunki:

  • Pamięci muszą mieć tą samą pojemność
  • Każdy bank musi być zapełniony
  • Muszą zostać umieszczone w symetrycznych bankach (najczęściej 1-3 oraz 2-4)

Jak widać na pewno spełnisz dwa pierwsze warunki, trzeci raczej też spełnisz jeśli potrafisz czytać instrukcje.

Należy jednak pamiętać, że najwolniejsza kość decyduje o prędkości pozostałych pamięci, więc jeśli jeden zestaw ma 2400MHz a drugi będzie miał 3000MHz to wszystkie będą działać z prędkością 2400MHz.

Znalazłem identyczne corsair'y tylko mają właśnie większa pojemność.

Opublikowano

Mogą mieć większą pojemność (2x4 + 2x8), chodzi tu o to, żeby nie było kuriozalnych sytuacji w których 3 pamięci mają 4GB, a ostatnia 8GB, bo wtedy uaktywni się Flex-Mode.

Jednakże trzeba też wspomnieć, że są to wytyczne dla chipsetu, a każda płyta główna może (nie musi) mieć swoje kaprysy. Co by nie było myśle, że samo 16GB wystarczy Ci na długo jeśli to sprzęt głównie do gier.

Opublikowano
7 godzin temu, Anhin napisał:

Mogą mieć większą pojemność (2x4 + 2x8), chodzi tu o to, żeby nie było kuriozalnych sytuacji w których 3 pamięci mają 4GB, a ostatnia 8GB, bo wtedy uaktywni się Flex-Mode.

Jednakże trzeba też wspomnieć, że są to wytyczne dla chipsetu, a każda płyta główna może (nie musi) mieć swoje kaprysy. Co by nie było myśle, że samo 16GB wystarczy Ci na długo jeśli to sprzęt głównie do gier.

Tak,tylko do gier.

Teraz mam 2x4,planuje dokupić 2x8.Mam asrocka z370 pro 4.Nie mam zbytnio gdzie odłożyć tych kości po 4GB i dlatego pytam się,bo najbezpieczniej(chyba) zostawić te kości w sockecie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...