Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy 4 GB RAM będzie współgrać z 8 GB RAM?


Adder.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Posiadam obecnie 4 GB RAM 1333MHz x 2, więc chciałbym ulepszyć do tych 12 GB. Czy jeżeli zakupię 8 GB RAM 1333MHz to czy będzie to dobrze współgrać z jedną kością 4 GB? Mam dwa sloty, dlatego jednej 4-ki musiałbym się pozbyć. Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Opublikowano

Kości będą wtedy działać w Flex-Mode. Czyli będzie to działać tak, że pierwsza pamięć razem z połową drugiej (2x4GB) będzie działać w Dual Channel, a druga połowa będzie działać w Single Channel.

Flex-Mode ma gorszą wydajność niż pełnoprawny Dual Channel.

Opublikowano
36 minut temu, Anhin napisał:

Kości będą wtedy działać w Flex-Mode. Czyli będzie to działać tak, że pierwsza pamięć razem z połową drugiej (2x4GB) będzie działać w Dual Channel, a druga połowa będzie działać w Single Channel.

Flex-Mode ma gorszą wydajność niż pełnoprawny Dual Channel.

Jak kupię 8 GB to nie będzie tam 2x4 GB tylko 4 GB + 8 GB ?

 

Opublikowano

Nie zrozumiałeś.

Mając 12GB (4+8), pamięć RAM zacznie działać w trybie Flex. Oznacza to, że pierwsza kość (4GB) będzie działać z połową pojemności drugiej kości w Dual Channel, a reszta (druga połowa, czyli 4GB) będzie działać w trybie Single Channel. Po chłopsku - pierwsza kość będzie działać w Dual Channel, druga w Dual i Single jednocześnie (połowa w Dual, połowa w Single). Jest to rozwiązanie nieco mniej wydajne niż natywny Dual Channel, tak czy inaczej współgrać będą.

 

Opublikowano
3 minuty temu, Anhin napisał:

Nie zrozumiałeś.

Mając 12GB (4+8), pamięć RAM zacznie działać w trybie Flex. Oznacza to, że pierwsza kość (4GB) będzie działać z połową pojemności drugiej kości w Dual Channel, a reszta (druga połowa, czyli 4GB) będzie działać w trybie Single Channel. Po chłopsku - pierwsza kość będzie działać w Dual Channel, druga w Dual i Single jednocześnie (połowa w Dual, połowa w Single). Jest to rozwiązanie nieco mniej wydajne niż natywny Dual Channel, tak czy inaczej współgrać będą.

 

Ale na pewno będzie to lepsze niż obecna konfiguracja i GTA V w FiveM nie będzie miało 20 FPS tylko powyżej 30?

 

Opublikowano

Flex jest mniej wydajny niż Dual Channel.

Obstawiam że mała ilość fps jest spowodowana czymś innym niż małą ilością pamięci ram.

Opublikowano
3 minuty temu, Anhin napisał:

Flex jest mniej wydajny niż Dual Channel.

Obstawiam że mała ilość fps jest spowodowana czymś innym niż małą ilością pamięci ram.

Raczej nie. Procesor jest używany w 60-70%, a gdy patrzę na pamięć, to jest ok. 90-98%. Wydaje mi się, że chodzi tutaj o taktowanie. Bo karta graficzna jest też wystarczająca.

 

Opublikowano

Pamięć RAM czy VRAM? Jeśli odnosisz się do informacji z opcji GTA 5 to tam jest ukazywana pamięć VRAM.

Może chodzić o przepustowość, bo 1333MHz to nie były demony prędkości.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...