Skocz do zawartości

Wybór komponentów i wycena

Polecane posty

Cześć, przychodzę z kilkoma pytaniami przy wymianie komponentów w pccie:

1.Czy kupno używanego GTX'a 1070 będzie lepszym wyborem niż nowy GTX 1660, jeśli tak to w jakiej wersji najlepiej tj. strix, geforce itp.

2.Czy i5-9400f będzie dobrym wyborem do tych kart graficznych do gier?(Myślałem o kupnie AMD ale niestety przekroczy mi to trochę budżet).

3.Jest mi ktoś w stanie wycenić GTX 1050Ti, i3-7100 i ASRock H110M(wszystkim został jeszcze rok gwarancji).

Z góry dziękuję za pomoc :)

Pani Kasia

1. Zależy jaka to wersja 1070 i czy na gwarancji, jeśli to jakiś Gaming X na gwarancji to warto brać.

2. Będzie dobrym wyborem, pytanie z jaką płytą to łączysz i ramami, bo nie ukrywam, że aby wycisnąć wszystko z tego procesora to Z370/Z390 to jedyna opcja.

3. Wchodzisz na olx/allegro i sprawdzasz po ile stoją osobno te komponenty. Procesor to jakieś max 300zł, płyta jeśli to H110M-HDV to jakieś 150zł max, karta nie wiem, bo nie podałeś producenta ani jaka to wersja.

@Anhin dzięki za pomoc, mam jeszcze pytanie odnoście tej płyty głównej, czy mogą być to te tańsze odpowiedniki z370/z390 po około 450 zł lub MSI B360 GAMING PLUS w tej samej cenie czy jednak dużo lepszym wyborem będą już te droższe odpowiedniki i jeśli chodzi o taktowanie RAMu do tych płyt to starczy 2666 MHz czy zauważalna różnica będzie przy 3000MHz?

Pani Kasia

Różnica między 2666MHz a 3000MHz nie jest jakaś kolosalna to gdzieś średnio 5 fps w zależności od gry (raz mniejsza różnica, raz większa). Byle nie brać nic poniżej 2666MHz. Ważne też aby działały one w Dual Channel (2 kości).

Możesz wziąć sobie B360 bez problemu.

Autor tematu Napisano (edytowany)

@Anhin ok, czyli muszę kupić 2x 8 GB tak czy nie robi to różnicy jeśli włoże 4x4 GB? bo 2 już posiadam czyli wyszło by mi trochę taniej ?

Edytowano przez Pallas

Konsumenckie platformy nie obsługują Quad Channel, więc to znów jakaś tam niewielka różnica w fps, ale nadal nie przepaść. Posiadasz 2x4 2666MHz?

Pani Kasia

No to już zależy od Ciebie, narzekać i tak nie będziesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...