Skocz do zawartości

Komputer do 4-4,5 tys.

Polecane posty

Cytat

Cześć wszystkim forumowiczom,

planuję za pewien czas zakupić nowy komputer stacjonarny. Głównie będzie służył do gier, mój budżet jaki chcę przeznaczyć na zakup nowego komputera wynosi od 4000 do 4500tys. Od dłuższego czasu marzy mi się, aby zagrać w Call Of Duty WW2, tylko nie jestem do końca pewien czy taki budżet pozwoli mi aby zagrać w tę grę na maksymalnych ustawieniach, nie wykluczając, iż mam nowy monitor https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-24mp59g.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIhOub4frr4wIVQeaaCh0_EQkLEAkYBCABEgLf5PD_BwE&gclsrc=aw.ds, więc przydałby się nowy komputer. Jeśli chodzi o znajomość informatyki, myślę, że moja wiedza nie jest najgorsza, aczkolwiek proszę Was o pomoc w wyborze odpowiednich podzespołów adekwatnych do mojego budżetu. Wszystko ma być nowe. Myslałem, aby skonfigurować komputer na stronie komputronik, choć w tym sens, że nie chcę się za to brać bez Waszej pomocy, myślę, że mi pomożecie. Pomijając grę w Cod WW2, chciałbym też w inne nowe gry zagrać, ale tak czy siak mam nadzieję, że taki budżet pozwoli mi cieszyć się nowymi grami.

Dziękuję i liczę na pomoc z Waszej strony!

Miłego dnia.

Pani Kasia

Patrząc na maksymalną wydajność, moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/o2noqdhqf

• SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
  • SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold
  • MSI B450-A PRO
  • ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
  • Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)
  • SilentiumPC Armis AR5 TG
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6

Lecz musisz się liczyć że karta graficzna do cichych nie należy. Ewentualnie za małą dopłata zmiana karty graficznej Palit GeForce RTX 2060 SUPER Gaming Pro OC 8GB GDDR6

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Moim zdaniem zestaw jest wyżyłowany, w dodatku na platformie AMD. Chodzą po głoski, że są to dobre piece do domu, szybko się grzeją i nie są wcale takie dobre jakie się wydaję. Pozostałbym przy Intelu i Nvidia. 

Pani Kasia

Intel to też idealny piec do domu, na dodatek nie opłacalny. W tym budżecie i tak nie da się zmieścić nic z odblokowanym mnożnikiem od Intela, a i5-9600K jest głupim wyborem, jak już iść w intela to i7-9700K. A RX 5700 XT potrafi czasem dogonić 2070 Super.

Jak autorowi zależy na większym TBW to polecam: Corsair MP510 480GB.

Edytowano przez Anhin

19 godzin temu, andrzej74 napisał:

Moim zdaniem zestaw jest wyżyłowany, w dodatku na platformie AMD. Chodzą po głoski, że są to dobre piece do domu, szybko się grzeją i nie są wcale takie dobre jakie się wydaję. Pozostałbym przy Intelu i Nvidia. 

Co jest oczywiście nie prawdą lecz każdy może wyrazić swoje zdanie.

Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

@Gajwer wstrzymaj się z polecaniem płyt od MSI z chipsetem B450 (bez dopisku MAX) do Ryzenów 3XXX - większość tych zestawów nie działa, czy to na A-Pro, czy na Tomahawku.

Nie ma problemów w przypadku X470, dlatego proponowałbym zmianę płyty na  https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x470-gaming-plus-4101945/

Cytat

Pani Kasia

X470 mają tą samą bolączkę co B450 od MSI, czyli mała ilość pamięci SPI Flash. Na X470 tylko ASRock oraz ASUS mają kości 32MB. Na B450 alternatywą to ASRock Steel Legend albo Gigabyte Aorus Elite/Pro, bo hulają te płyty bez problemu, niestety nie mają tak dobrej sekcji jak płyty MSI, ale do ewentualnego OC R5 3600 są wystarczające. No i zamawiając płytę i prosząc sklep o aktualizację UEFI nie wyślą chłopu niedziałającej płyty.

34 minuty temu, Anhin napisał:

X470 mają tą samą bolączkę co B450 od MSI, czyli mała ilość pamięci SPI Flash.

X470 Gaming Plus jest w morelowych gotowcach z R5 3600, więc na tej płycie wszystko powinno być ok.

34 minuty temu, Anhin napisał:

No i zamawiając płytę i prosząc sklep o aktualizację UEFI nie wyślą chłopu niedziałającej płyty.

Niekoniecznie. Możesz sobie zamówić np. płytę Z370 z aktualizacją BIOSu razem z procesorem na AM4 i usługa zostanie wykonana (bo przecież możesz zamawiać części do dwóch różnych komputerów). Kompatybilność jest weryfikowana tylko w przypadku zamówienia usługi montażu całego zestawu.

Edytowano przez muszyn27

Z płytami B450 od MSI też jest wszystko w porządku a to, że z nimi najwięcej było problemów wynikało z ich popularności. Beta UEFI jest tu i tu, więc problem może być w obu przypadkach, bo SPI Flash to dalej 16MB. Jeden poleci X470, drugi Gigabyte, a trzeci coś innego.

W x-komie dzwonią jak coś im nie pasuje w zamówieniu (inna płyta, inny procesor) i się dopytują, w morele zapewne też tak robią. Choć możesz mieć rację, że tego nie sprawdzą, bo oba sklepy to ten sam poziom burdelu, bez względu na opinię ludzi w internecie.

Co raz więcej płyt dostaje nowsze aktualizacje bios, kwestia czasu im wszystko się unormuje.

Mysz Razer Deathadder

Pani Kasia

Głównie chciałbym podzespoły z Intela, jakoś AMD mnie nie przekonuje. Jakieś propozycje?

PS. Przepraszam, za drugie konto ale do tamtego zapomniałem hasła i @

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...