Skocz do zawartości

Zakup karty graficznej do 200 zł

Polecane posty

Witam. Zamierzam wciągu 2 dni zakupić nowa (używaną) kartę graficzną aby podziałała do końca tego roku. Zastanawiam się nad GTX 650 Ti BOOST 2GB, którą miałem przez ostatnie 2 lata jakoś tak (zepsuła się) i nie narzekałem na nią i w dodatku już wiem jaka wydajność będzie w grach.

Drugą kartą jest Radeon HD 7850 2GB. Monitor mam 144Hz z AMD FreeSync więc od razu by się spasował z tą kartą ale nie wiem czy będę miał możliwość na tej karcie ustawienia odświeżania na poziomie 144HZ (na GTX mogłem) kablem HDMI. Cena wydatku to max 200 zł. Mi tam wystarczy cs 1.6 :D ale bratu już nie i gra w bardziej wymagające gry, które z resztą z gtx fajnie chodziły na max w większości. Obecnie mam GT210 (512 MB) ale fatalnie chodzi... dlatego chcę coś kupić nie drogiego ale fajnego.

CPU: Intel core 2 quad q8300

Monitor: MSI Optix MAG241C

Zasilacz: Xilent (nw jaki dokładnie)

Pani Kasia

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-gtx-660-2gb-gaming-oc-8350999195

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-660-oc-2048mb-ddr5-192bit-8357986947

Ewentualnie na olx popatrz, czasem trafiają się mocniejsze grafiki w śmiesznych pieniądzach.

Nie podałeś dokładnie jaki to Xilent, więc nic ciekawszego Ci polecić nie mogę.

Dzięki za propozycje. Pierwszy link nawet mam w ulubionych. Niestety na zasilaczu nie widzę nic prócz loga firmy. Może po odkręceniu go znalazłbym więcej info. Na olx właśnie jest więcej i tańsze tak mi się wydaje i tam też szukam. Ostatecznie wydaje mi się że zostanę przy GTX 650/660 zależy od wydajności. Raz jeszcze dzięki.

Pani Kasia

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-760-sc-acx-dual-bios-2048-mb-ddr5-CID99-IDAmdrb.html#a92281cebf

Tu jeszcze świetna karta EVGA, jednakże musisz się upewnić czy ten Xilence ma jakąś normalną moc na linii 12v i jest ona pojedyńcza.

Ogólnie zasilacze Xilence nie były nigdy nawet średniej jakości zasilaczami, często zawyżali moc oraz gęsto nie trzymały norm ATX, ta sama półka co codegeny czy inne modecomy feel.

Przed jakimkolwiek upgradem zaopatrzyłbym się w lepszy zasilacz. Zakupisz lepszą kartę graficzną, ale co z tego jak się okażę, że za chwilę cały PC będziesz miał do zmiany.

Autor tematu Napisano (edytowany)

Możecie coś polecić do 100 zł 500W bo dla karty minimalne jest 450W. Chciałbym żeby mi służył do końca roku nawet krócej. Sam coś patrzę z tych rekomendowanych marek ale nie bardzo i tak wiem jaki brać.  Chciałbym żeby miał też złącze 6 pinowe do karty bo akurat o taki woła a w moim starym komputerze przy zasilaczu (chief tec 400 wiec pewnie ma 400W) nie ma takiego złącza.

Edytowano przez Toldi17

Pani Kasia

Do 100zł nie ma nic sensownego, żeby kupić jakiś sensowny zasilacz to ceny zaczynają się od 170-180zł.

CPU: Intel Core 2 Quad Q8300

GPU: GTX 650 Ti BOOST

RAM: 8GB 800 DR

Jak widzisz nie jest to jakiś wydajny komputer i jedynie co to brat gra w jakieś starsze tytułu chociażby z powodu procesora. Byle móc go używać jeszcze parę miesięcy. Może być nawet używka byle nie z czarnej listy.

Edytowano przez Toldi17

Gdyby nie ograniczony budżet i nagły wydatek na używane pewnie bym się nie oglądał. W informacjach karty pisze że min. to 450W.

Wgl. tak zapytam z ciekawości. Jeżeli po włączeniu kompa nic się nie pokazywało i nie było tego piknięcia przy starcie kompa to zasilacz do wymiany? Dopiero gdy włącznikiem na zasilaczu go wyłączyłem i wcisnąłem parę razy przycisk Power i Reset i ponownym włączeniu zasilacza komputer ruszył z *** Warning System boot *** i wyborem wciśnięcia F1 lub DEL żeby zresetować ustawienia biosu co zrobiłem tym razem.

Edytowano przez Toldi17

Pani Kasia

Producenci kart zawsze dają zawyżone informacje nt. wymaganej mocy zasilacza, aby właśnie jak u Ciebie nie było zdziwienia. Nie każdy zasilacz ma deklarowaną moc na 12V.

Elementum ma 420W na linii 12V. Żeby mieć jakiś sensowny zasilacz 500W to musiałbyś dołożyć 50zł.

Ten zasilacz to zapewne ci spalił kartę, bo to bomba nie zasilacz. Ten chieftec o którym wspomniałeś zapewne ma mocniejszą linię 12V niż ten Xilence.

No tylko on raczej odpada bo nawet nie widzę tam złączki zasilania dla karty bo komputer mniej więcej z 2006/07 roku a w tych latach to może jeszcze karty nie wymagały dodatkowego zasilania. Bo nawet myślałem żeby wziąć ten zasilacz ale właśnie nie widzę tej złączki i po 2 400W ma a tu karta wymaga 450W. Jak widzisz nie znam się i dlatego tak dopytuje.

No jak nie ma to przecież sobie jej nie dorobisz. Elementum powinien wystarczyć na spokojnie, szczególnie, że jak piszesz ma posłużyć do końca roku. Zasilacz to sobie będziesz mógł zmienić jak będziesz chciał składać nowy komputer.

Jak będę składał nowy komputer to na pewno nowy i mocniejszy wezmę. To mówisz że 450W starczy tak?

Zauważyłem że w tym zasilaczu jest złącze PCI-E 2.0 a karta obsługuje PCI-E 3.0. Czy nie będzie żadnych problemów przez to?

Edytowano przez Toldi17

Nie sugeruj się nigdy opisami na sklepach, specyfikacje i opis zawsze sprawdzaj na stronie producenta. Kabel zasilający to po prostu PCI-E, tylko złącze PCI-E na płycie głównej ma dodatkowo oznaczenia cyfrowe, który informuje o przepustowości tego złącza.

Pamiętaj też, że to wersja bulk, czyli bez pudełka, śrub oraz kabla zasilającego.

Edytowano przez Anhin

Kabel i śrubki wykręcę ze starego. Dzięki za pomoc. Gdyby jeszcze coś się stało będę pisał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...