Skocz do zawartości

Zakup komputera pod upgrade do 1k

Polecane posty

Orientuje się ktoś czy można kupić gotowca-składaka z mocnym procesorem, dobrą płytą? Chodzi mi tutaj o bazę do ~1k pln.
Nie chce mi się zbierać na coś kompletnego, potrzebowałbym właśnie dobrej podstawy do przyszłych upgrade gpu albo ramu.

lolheadz.png

Pani Kasia

Jak bardzo dobry ma być ten procesor i do czego będzie wykorzystywany, bo koszt np. R5 2600 + sensowna płyta na B450 to już koszt ok 1100zł, a do tego jeszcze dochodzi koszt zasilacza, obudowy, pamięci i zapewne dysku SSD. W tym budżecie i tak nie miałbyś co liczyć na zewnętrzne gpu jeśli miałbyś brać nowe części.

celowałem w i5 quad, nie jestem zaznajomiony z podzespołami od AMD. piec ma służyć 2-3 lata, do komfortowego przeglądania internetu i odpalania retro gierek, czasami trochę renderingu montowanych filmów.. chociaż i w tym zakresie nie przewiduję wielkiego wykorzystania zasobów. byle wystarczył na lata dzieki dokładaniu małych upgrade. pomyslalem ze niezbedny do tego bedzie w pierwszej kolejnosci procesor.
nie mam za bardzo ochoty bawić się w kable i śrubki, ze strony hardware zawsze byłem trochę upośledzony. niemniej jeżeli byłbyś tak miły mi przedstawić wszystkie części jakie mam zamówić byłbym w stanie się pofatygować w skręcanie.

budżet 1k jest elastyczny w granicach 300zł. rzecz jasna im taniej wyjdzie tym lepiej.

lolheadz.png

Pani Kasia

Nowej i5 w takim budżecie nie zmieścisz. Skoro ma to być komputer praktycznie do codziennego użytku to procesor AMD sprawdzi się w tym lepiej.

https://www.x-kom.pl/lista/w55mzi0uv za 1324zł.

Procesor z 4 rdzeniami i zintegrowaną kartą graficzną pozwoli pograć nawet w nowsze tytuły w niskich ustawieniach, a płyta główna pozwoli w przyszłości na wymianę na lepszy procesor i dołożenie ram. Zasilacz wystarczający na włożenie dosyć solidnej karty graficznej. Dysk SSD 240GB na system aby komfortowo się korzystało z systemu na co dzień.

Jest to jakaś tam baza do dosyć komfortowej modernizacji - wiadomo, nie jest to podstawa do budowania demona prędkości.

Cudownie. Najpewniej jeszcze doplace zeby miec te 500gb. Dzieki za pomoc, setup za chwile zamawiam ? temat do kosza

lolheadz.png

Jeżeli w przyszłości planujesz szybszą rozbudowę wybierz jedną kość ram

Crucial 8GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL16

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Pani Kasia

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...