Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam! Co może być przyczyną spadków fps w csie ? Chodzi o to że gram sobie w 60 fps i nagle jest spadek do 5-2fps i im dłużej konputer chodzi tym ścinki trwają dłużej. Jest to bardzo uciążliwe szczególnie gdy gram clutch albo jakąś inną ważną akcję. Ścinki występują też w minecrafcie choć w nim ścinki trwają po 1-2sec i występują dość rzadko a w CSie są non-stop. Czyścilem kompa ręcznie z niepotrzebnych pierdół, unparkowałem procesor, nowe sterowniki do karty wgrałem i dupa dalej...

Komputer:

Intel Core i5-7200U 2.5-3.1GHz

Radeon R5 330M 2GB GDDR3 (wcześniej nazywał się Radeon R520 ale po zmianie sterowników nazywa sie inaczej)

8GB RAMu DDR4 2133MHz w jednwj kości

Dysk HDD Toshiba 1TB 5400RPM

Info o sprzęcie może być lekko nie dokładne bo informacji na temat części było tyle co kot napłakał 

Nie wiem czy może to być wina karty graficznej albo procesora. Dodam jeszcze że mój kolega ma sprzęt:

i3-3217u 1.8GHz

Nvidia GeForce 820M 1GB GDDR5

6GB RAMu DDR3 1600MHz w dwóch kościach 

Dysk HDD 120GB 5400RPM + HDD 512GB 5400RPM nie wiem jakiej firmy. 

I jego komputer nie łapie takich ścinek pomimo że ma gorszy procesor a karty wydajnościowo są prawie takie same i jeszcze mniej RAMu. 

Oba komputery mają zainstalowany Windows 10 Home PL.

P.S Mój sprzęt zaczął również łapać ścinki gdy podłączony jest głośnik albo pendrive i widać to w słabszych grach np. GTA San Andreas. Spróbuje też tu wstawić film jak te ścinki wyglądają choć wątpię że będzie miał rozmiar dopuszczalnych 21MB

Unpark rdzeni w Windowsie 10? Po co to, skoro system doskonale sam zarządza rdzeniami.

Sprawdziłbym temperatury pod obciążeniem i nie nazywaj laptopa kompem, bo to obok desktopu nie stało.

• Aive zmienił tytuł tematu Ścinki w CS:GO

O boże a czy to ważne jak to nazwę ? Laptop to też komputer tylko przenośny. Ale będę już to nazywał lapkiem. Temperatury CPU przy obciążeniu to od 60°C do 78°C. Nie wiem jaką temperaturę ma GPU i zaraz podeślę screena z jakiegoś programu kontrolnego żeby był pełen obraz. Co do unparku rdzeni w W10 to jakaś dziewczyna robiła poradnik i ze 140 zrobiło jej sie 200fps i myślałem że mi to też coś da, jednak ona miała sprzęt z wyższej półki cenowej a ja tego złomka kupiłem za 2399zł 

Temperatury w normie, ale nie wiem przez jaki okres czasu to wyniki - w twojego opisu wynika, że laptop wpada w thermal throttling, czyli osiąga pewną graniczną temperaturę po której obniża zegary rdzeni aby temperatura się unormowała, po czym znowu wskakuje na swoje nominalne zegary, ale temperatury na zdj (czemu nie screeny?) tego nie oddają. Jak to sprawdzić? Grasz tak długo z włączonym HWInfo aż objaw się pojawi i wtedy sprawdzasz najwyższą zanotowaną temperaturę, albo odpalasz jakiś stress test na 15-30 minut (IBT, OCCT czy RealBench) także z włączonym HWInfo.

Grasz na baterii czy na zasilaniu z sieci? Plan zasilania jaki masz ustawiony? Jakieś komendy startowe na "fpsy"?

Możliwe, że to też powoduje system - coś zaczyna działać w tle i system przydziela danemu procesowi zasoby. Antywirus się aktualizuje, albo coś innego. Nie będę wróżył, bo nie wiem co masz poinstalowane.

Gram zawsze przy kablu bo jak na baterii to ekran sie ściemnia jak wchodzę np. w miejsce gdzie jest ograniczone oświetlenie np. underpass na mirage. Plan mam ustawiony na najwyższą wydajność. A zawsze jak wchodzę na mm to wpisuję cl_forcepreload 1 bo jak wybucha granat to mi skaczą fpsy jak poparzone. Dodam jeszcze że ostatnio borykałem się z błędem który robił tak że przypisywał automatycznie każdy klawisz pod jeden skrót który otwierał tysiące okien w Microsoft Edge i czasami jak mi się włączyło ich dużo to się tak mocno zawieszał że nie dało go się wyłączyć i trzeba było wyjąć baterię. Żeby sie pozbyć Edge ściągnąłem z neta skrypt Uninstall Edge żeby sie tego pozbyć i teraz poprostu minimalizuje mi CSa i dalej nie wiem jak to naprawić. Może wtedy coś sie uruchamia i wszystko sie psuje.

Zaraz wstawie screen z jakiegoś stress testu

Jest tak jak mówisz, laptop wpada w thermal-throttling. W CSie po godzince gry zaczęły się ścinki i gdy procek miał wcześniej 40-50°C to pracowacował z prędkością 3,1GHz gdy w CSie zagrzał się do 87°C zegary spadły do 2,5GHz i procek ochłodził się do 68°C i zaczał pracować z zegarami 3,1GHz i ścinki zanikły i powtarzało się tak w kółko. W OCCT było identycznie tylko że procek złapał temperaturę 90°C i zaraz wyśle z tym Screena. Z kartą jest odwrotnie. Pracuje z zegarami 1030MHz i łapie temperatury 70-80°C i nie obniża taktowań. Wytłumacz mi jeszcze dlaczego laptop kolegi który ma nieco gorszą kartę, mniej ramu i słabszy procesor z wyższym TDP takich ścinek nie łapie ? Raz zagrzał mu się do 90°C na stockowym zegarze i ścinek nie było. Może być to przez to, że on nie ma trybu turbo w procesorze i procek pracuje tylko z jedną prędkością ?

Tutaj zdjęcie z HWinfo gdy komputer obciążał OCCT. Tu zanotowałem najwyższą temperaturę procesora. Sekundę po zrobieniu zdjęcia zegary spadły do 2,5GHz

Screenshot_20190727-195554.png

Skoro miałeś jakieś padaczki z Edge to polecam przelecieć system jakimś skanerem (Emsisoft Emergency Kit np.) i zobaczyć czy przypadkiem nie masz jakichś nieproszonych gości.

Są to procesory z innych "epok", nie ma co porównywać. Jak chcesz się uporać z tym problemem to musisz iść do serwisu, żeby laptopa wyczyścili i zmienili pastę na podzespołach (najlepiej na obu dla świętego spokoju), bo podejrzewam że laptop nie był otwierany i czyszczony od lat. Fajnie, żeby to był serwis, który położy Ci jakąś dobrą pastę a nie najtańszy syf na rynku.

Tak dla upewnienia się, że system nie jest podziurawiony to polecałbym odpalić powershella jako administrator i wklepać komendę DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth gdy skanowanie dobiegnie końca to jeszcze wpisz sfc /scannow, potem zrestartuj system.

Tego lapka kupiłem w październiku tamtego roku, bo z moim pc było już źle a paste na podzespołach mogę sam wymienić. Nie wiem tylko jak go jeszcze otworzyć bo go nie otwierałem a gdy spróbowałem to po odkręceniu śrubek coś go jeszze gdzieś trzymało i to dosyć solidnie.

Gdy wpisuję tą pierwszą komendę to wyskakuje że potrzeba czegoś w wersji 10.0.17134.1 i pokazuje że ja mam 10.0.17134.885

sfc /scannow działa

Edytowano przez Polish-terrorist

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...