Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Blog z poradami dla użytkowników Windowsa


jou300

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, tworze bloga dla użytkowników Windows, staram się aby porady były jak najbardziej czytelne.

Mimo tego proszę o opinie. Najnowszy post opisu program autoruns(zaawansowane zarządzanie auto startem).

Link: do porady.

  • Aive zmienił(a) tytuł na Blog z poradami dla użytkowników Windowsa
Opublikowano

Dzisiaj dodałem opis jak zresetować - usunąć dane programów, które gromadzą się na koncie użytkownika.
Przykład jest na podstawie Firefox. Ale inne programy też gromadzą dane, procedura
jest taka sama. Link do opisu.

Opublikowano

Szukanie nieznanego sprzętu. Co zrobić jak Windows nie może pobrać sterowników?

A my nie mamy bladego pojęcia jaki to model sprzętu i menedżerze urządzeń

Widzimy żółty wykrzyknik. Link do opisu.

Opublikowano

Dodałem program do weryfikacji sterowników. Przydatny jeśli niebieski ekran mamy sporadycznie. 

Link do bloga masz w pierwszym poście tego tematu.

Opublikowano

Funkcja UAC jest zabezpieczeniem od Windows Vista. Polega na tym, że
gdy jakiś program chce uprawnienia administratora wówczas system
kontroli użytkownika poinformuje cię, o zdarzeniu i będziesz mógł
zablokować lub przepuścić program(proces).
Zalecam wykorzystać ten sposób jak najlepiej.
Według mnie domyślnie jest źle ustawione. Aby to zmienić.

Kliknij tutaj w link aby zobaczyć opis. Link

Opublikowano

Defragmentacja rejestru i dysku twardego.

 

Do szczegółowej i dokładnej defragmentacji dysku posłuży nam program deflaggler.  Możemy ustawić aby przy włączeniu komputera defragmentował rejestr i możemy zdefragmentować ważne pliki systemowe. przeprowadzić defragmentacje nie włączając systemu Windows. Tak aby zdefragmentować całą partycje c:.

 

Link do całej porady link

Opublikowano

Zapoznanie się zaawansowanym menedżerem plików

 

Freecommander XE por table  jest darmowym zaawansowanym menedżerem
plików. Warto się nim zainteresować. W poradniku będą poruszone
ciekawe opcje programu.

freecommanderportable2.jpg

2. Ustawiamy sobie jaki widoczny dysk ma być w lewym i prawym oknie.

 

Dalszy opis Link

Opublikowano
Dnia 1.07.2019 o 15:33, jou300 napisał:

Zapoznanie się zaawansowanym menedżerem plików

 

Freecommander XE por table  jest darmowym zaawansowanym menedżerem
plików. Warto się nim zainteresować. W poradniku będą poruszone
ciekawe opcje programu.

freecommanderportable2.jpg

2. Ustawiamy sobie jaki widoczny dysk ma być w lewym i prawym oknie.

 

Dalszy opis Link

 

 

 

Kto Ci tego używa....

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...