Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaka jest różnica między Ryzen 7 2700 a Ryzen 7 2700X?


ShastaMan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Wyjaśni mi ktoś różnice między dwoma procesorami ?

ryzen r7 2700

ryzen r7 2700x.


Oba mają tyle samo rdzeni i wątków.
Ryzen r7 2700 ma 3,2GHz i turbo do 4.1GHZ
Ryzen r7 2700X ma 3.7GHZ i turbo do 4.3GHz.

Widzialem jak ludzie podkrecaja r7 2700X i wyciąga on 4.2GHz? To w takim razie po co turbo temu procesorowi?
Czemu oni go podkrecaja i to jeszcze do tej samej wartosci co turbo daloby samo z siebie? On sam tego nie robi pod obciazeniem ?


R7 2700X jest 300zl drozszy.

R7 2700 mozna podkrecic do wartosci turbo 2700X


To jaki jest sens kupywanie 
r7 2700X ktory ma turbo do 4.3GHz za 1300zl 

zamiast

r7 2700 ktory ma turbo do 4.1GHz 

(w rzeczywistosci oba i tak sie podkreci do ~~4.2 w dobrym przypadku)


Wychodzi na to ze oba mają tyle samo GHz.

Czemu ludzie tez podkrecaja r7 2700 bez X ? Skoro nie wyciagaja wiecej niz turbo.

 

 

Do obu trzeba i tak kupic chlodzenie niby w tym drozszym(ryzen 7 2700X) ... ale nie za dobre..

 

Np w procesorach intela jest tak ze przykladowo

ma taktowanie bazowe 3.5Ghz, turbo do 4.1 i mozna jeszcze podkrecic do 4.6Ghz albo wiecej, powyzej turbo A tu nie da rady ?

W takim razie po co mozliwosc podkrecania skoro samo w sobie turbo podkreca ?

I w takim razie czemu ten z X jest drozszy skoro praktycznie to to samo

ie068n.jpg
Opublikowano

Są to takie same procesory różniące się tylko taktowaniem, nic poza tym. Jak znasz się cokolwiek na oc kup lepiej 2700 bez x i sam kręć ile się da. 

 

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

 

 

 

 

Opublikowano
18 godzin temu, Kaori. napisał:

Są to takie same procesory różniące się tylko taktowaniem, nic poza tym. Jak znasz się cokolwiek na oc kup lepiej 2700 bez x i sam kręć ile się da. 

 

 

No ale tego z X tez widzialem ludzie podkrecali.

ie068n.jpg
Opublikowano
54 minuty temu, ShastaMan napisał:

 

 

No ale tego z X tez widzialem ludzie podkrecali.

Do bardzo podobnych wartości co zwykłego 2700. 

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

 

 

 

 

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...