Skocz do zawartości

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam bardzo serdecznie!

Wymarzyło mi się przeprowadzić bardzo solidny upgrade mojej starożytnej maszyny z 2014 r. tak do 5000 zł. Jedyne czego zamierzam użyć z jego komponentów do nowej maszyny to karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 3 GB z uwagi na to, że była wymieniana zaledwie rok temu i szkoda by było już z niej rezygnować.

Sama jednostka będzie wykorzystywana dosyć uniwersalnie, tak do prac biurowych przy Excelu, Wordzie etc. jak i grania w przyszłe tytuły z najwyższej półki, czy korzystania z programów do montażu jak Sony Vegas, tworzenia muzyki FL Studio, być może do streamingu.

Moja obecna konfiguracja to:
Obudowa: Zalman Z3 PLUS (Z3 PLUS WHITE), interesuje mnie zamiana na obudowę typu Mini Tower.
Procesor: Intel Core i5-4590, 3.3GHz, 6MB, (BX80646I54590), również przewiduje wymianę na jakąś wydajniejszą jednostkę, zainteresowałem się Threadripperami.
Płyta główna: ASRock H97M PRO4 H97 LGA1150 mATX (H97M PRO4), płyta już w agonii stąd wyszedł pomysł na upgrade.
Pamięć RAM: Team Group Vulcan Series, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9 (TLYD38G1600HC9DC01), chciałbym przejść już na DDR4 i dobić chociaż 16 GB.
Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX), zdecydowanie chciałbym w nowej jednostce mieć dysk M.2 na system, SSD na programy, i HDD (najlepiej 3 TB) na inne.
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 3 GB, ale jak wspomniałem karty zmieniać nie chcę z uwagi na jej całkiem krótki czas używania.

Zainteresowany jestem również chłodzeniem wodnym, tak z czystej ciekawości, jako bajer.

Przeglądając znany serwis z elektroniką ułożyłem sobie mniej więcej taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/bf6ed2af/

Obudowa: Riotoro RGB CR1088
Płyta główna:  Gigabyte X470 AORUS GAMING 5 WIFI
Procesor: AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz
Chłodzenie wodne: Nzxt KRAKEN X52 V2 240mm (RL-KRX52-02)
RAM: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)
Dysk M.2: ADATA XPG SX6000 Pro 256GB PCIe x4 NVMe
Dysk SSD: ADATA SU800 1TB SATA3
Dysk HDD: Toshiba P300 3 TB
Zasilacz: Riotoro Onyx 650W (PR-BP0650-SM-EU)
Dodatkowo jeden wentylator 80mm na tył obudowy: be quiet! Pure Wings 2 PWM 80mm (BL037)
Jak wspominałem wcześniej karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 3 GB

Jako kompletny komputerowy laik, który ich składania uczył się na grze PC Building Simulator, chciałbym zapytać czy tutaj wszystko jest ze sobą kompatybilne? Czy taka konfiguracja w ogóle ma sens w kwestii wydajność i stosunku jakości do ceny? Czy może ktoś będzie miał o wiele lepszą propozycje w tej cenie? Czy jeśli taka konfiguracja ma sens będę musiał jeszcze coś dodatkowo dokupić? Przewody etc.? 

Oczywiście z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowano przez melixon

Pani Kasia

Do czego będzie ten komputer używany. Bo to kompletnie przesadzona konfiguracja.

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

56 minut temu, Gajwer napisał:

Do czego będzie ten komputer używany. Bo to kompletnie przesadzona konfiguracja.

Dość uniwersalnie, tak do prac biurowych przy Excelu, Wordzie etc. jak i grania w przyszłe tytuły z najwyższej półki, czy korzystania z programów do montażu jak Sony Vegas, tworzenia muzyki FL Studio.  Być może do streamingu.

Edytowano przez melixon

Pani Kasia

Obudowa mini tower to mus czy nie? Co robisz z starym sprzętem - sprzedajesz/zostawiasz? Komputer będziesz montował sam, czy zlecasz to sklepowi? Na pewno chcesz AiO? Posiadam Krakena X62 także jak masz pytania to pytaj. Chipset X470 raczej nie będzie ci potrzebny, X470 to chipset dla entuzjastów, to totalny highend AMD i jedynymi sensownymi wyborami to ASUS Crosshair VII Hero lub ASRock X470 Taichi. Co do karty - ja bym osobiście zastanowił się nad wymianą jej po upgradzie komputera, bo 3GB to strasznie mało.

11 minut temu, Anhin napisał:

Obudowa mini tower to mus czy nie? Co robisz z starym sprzętem - sprzedajesz/zostawiasz? Komputer będziesz montował sam, czy zlecasz to sklepowi? Na pewno chcesz AiO? Posiadam Krakena X62 także jak masz pytania to pytaj. Chipset X470 raczej nie będzie ci potrzebny, X470 to chipset dla entuzjastów, to totalny highend AMD i jedynymi sensownymi wyborami to ASUS Crosshair VII Hero lub ASRock X470 Taichi. Co do karty - ja bym osobiście zastanowił się nad wymianą jej po upgradzie komputera, bo 3GB to strasznie mało.

Jestem bardzo zainteresowany minimalizacją, jadę na studia, a jestem zagorzałym pececiarzem i nie zniósłbym przenosin na laptopa czy tableta niezależnie od ich funkcjonalności. Stąd duże zainteresowanie obudową od Riotoro gdyż mieści płyty ATX. Nie zastanawiałem się jeszcze co z starym sprzętem, generalnie jedynie procesor może być tam coś warty, płyta główna już w agonii, a kości RAM DDR3 mało kogo interesują. Myślę że będę montował sam, zdaje sobie sprawę z tego jakim jestem laikiem, ale jako że byłaby to pierwsza konfiguracja złożona w całości za własne pieniądze to chciałbym do tego dołożyć jeszcze poczucie że sam ją złożyłem. AiO jestem bardzo zainteresowany z uwagi na estetykę, chyba krótko mówiąc trochę jarają mnie te Krakeny, jeśli chodzi o chipset to zastanawiałem się nad B450, ponieważ spodobały mi się płyty od MSI, natomiast słyszałem dość niepochlebne opinie o płytach na tym chipsecie, jakoby temperatury dobijały tam do 70*, no i czytając niepochlebne opinie o płytach Gigabyta z serii Aorus, ASUS Crosshair VII Hero już w koszyku. Z tego że w tej konfiguracji karta odstaje, zdaję sobie sprawę doskonale, ale poprzednia umarła w zeszłym roku więc potrzebowałem czegoś na szybko i tanio, a rocznej karty dużo ciężej mi się pozbyć niż innych podzespołów, które mają już tych lat 5 . 

Edytowano przez melixon

B350 miały problemy z temperaturami VRM, a nie B450 - a 70 stopni to lux, niektóre Gigabyte osiągały 100 stopni, co przekłada się na żywotność płyty o czym dużo osób zapomina, a to właśnie na płycie i zasilaczu nie powinno się oszczędzać. W przypadku Krakena bieli na tym chłodzeniu nie uświadczysz, jest to raczej szarość i niektóre kolory ogólnie są słabe. Dam ci dwie propozycje:

https://www.morele.net/inventory/info/4c79563d/ 

https://www.morele.net/inventory/info/7e2e878d/

W obu zestawach dodałem pastę, bo ta oryginalna na Krakenie to nie jest za dobra, do wyczyszczenia oryginalnej będziesz potrzebował alkoholu izopropylowego do kupienia w większości sklepach elektronicznych za śmieszne pieniądze lub w jakimś tesco czy auchanie też się chyba znajdzie. Jeśli chcesz coś zmienić to śmiało.

Pani Kasia

2 godziny temu, melixon napisał:

Jestem bardzo zainteresowany minimalizacją, jadę na studia, a jestem zagorzałym pececiarzem i nie zniósłbym przenosin na laptopa czy tableta niezależnie od ich funkcjonalności. Stąd duże zainteresowanie obudową od Riotoro gdyż mieści płyty ATX. Nie zastanawiałem się jeszcze co z starym sprzętem, generalnie jedynie procesor może być tam coś warty, płyta główna już w agonii, a kości RAM DDR3 mało kogo interesują. Myślę że będę montował sam, zdaje sobie sprawę z tego jakim jestem laikiem, ale jako że byłaby to pierwsza konfiguracja złożona w całości za własne pieniądze to chciałbym do tego dołożyć jeszcze poczucie że sam ją złożyłem. AiO jestem bardzo zainteresowany z uwagi na estetykę, chyba krótko mówiąc trochę jarają mnie te Krakeny, jeśli chodzi o chipset to zastanawiałem się nad B450, ponieważ spodobały mi się płyty od MSI, natomiast słyszałem dość niepochlebne opinie o płytach na tym chipsecie, jakoby temperatury dobijały tam do 70*, no i czytając niepochlebne opinie o płytach Gigabyta z serii Aorus, ASUS Crosshair VII Hero już w koszyku. Z tego że w tej konfiguracji karta odstaje, zdaję sobie sprawę doskonale, ale poprzednia umarła w zeszłym roku więc potrzebowałem czegoś na szybko i tanio, a rocznej karty dużo ciężej mi się pozbyć niż innych podzespołów, które mają już tych lat 5 . 

Że kraken ma słabą pastę i potrzebny mi alkohol to akurat wiem, a powiedz mi czy w Krakenie można pompkę zamontować jakby "do góry nogami"? Bo obudowa od riotoro wymaga odwrotnego włożenia płyty głównej, a nie chciałbym żeby napis Nzxt był na odwrót.

Można bez problemu. Kraken przychodzi z zamontowanym bracketem pod Intela, będziesz musiał zmienić bracket, ale w instrukcji wszystko jest opisane.

Przed chwilą, Anhin napisał:

Można bez problemu. Kraken przychodzi z zamontowanym bracketem pod Intela, będziesz musiał zmienić bracket, ale w instrukcji wszystko jest opisane.

W zestawie nie ma podstawki pod AM4? 

Jest, po prostu musisz zdjąć bracket pod Intela i nałożyć pod AM4.

Pani Kasia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...