Skocz do zawartości
  • 0

Problem z internetem, zrywanie połaczenia WIFI, skączący ping

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 190 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Pytanie

Witam, od dłuższego czasu mam problem dotyczący internetu, a dokładniej można powiedzieć że skacze mi ping. Grając w gry gdzie jest pokazany ping(np. League of Legends, Urban Terror) z pingu 30 czasami skacze mi do 100 a nawet ponad 200, przy czym jest lag. Oglądając jakieś streamy jest podobnie, oglądam przez jakieś 10 minut streama i nagle lag, do tego się nie chce odświeżyć(przynajmniej u mnie) i muszę refreshować. Są to lagi krótie, 2-3 sekundy. Szukałem porad na internecie i zmienianie kanałów na 192.168.0.1 nie działa, WIFI optimizer też nie działa jak i wyłączenie usługi "wzcsvc" też nie działa bo piszę że nawet jej nie mam. Mam internet od UPC 300Mb/s Downloadu i 20Mb/s Uploadu. Może być też to problem miejsca, ponieważ w salonie nie ma lagów jak i w innych miejscach oprócz mojego pokoju. Ale za to WIFI w telefonie działa normalnie i nie zacina. Więc też próbowałem podłączać telefon przez usb do laptopa i udostępniałem WIFI przez USB, to działało świetnie, bo miałem więcej Mb/s niż na zwykłym WIFI ale też były skoki pingu. Próbowałem też na komputerze z udostępnianiem WIFI przez usb, ponieważ nie ma tam bezprzewodowego internetu, lecz też były skoki. Wpisując ping -t google.pl na cmd czasami właśnie z 20/40 skacze do 100/200 a nie kiedy nawet do 800. Czasami też piszę że upłynał limit czasu żądania. Napisałem tak dużo żeby nie było zbędnych pytań, jeśli chcecie więcej informacji to piszcie co i jak je uzyskać. Bardzo prosiłbym o rozwiązanie, dziękuje. (Rozmowa z osobami z UPC nie gra roli)Przechwytywanie.PNG

5 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Najpierw to sobei przetesutuj różne urządzenia w domu jak u nich z pingiem.

Zwykle to problem z routerem , albo źle ustawiony albo naprawdę badziewny.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Pani Kasia

• 0
Przed chwilą, Ktosiu napisał:

Najpierw to sobei przetesutuj różne urządzenia w domu jak u nich z pingiem.

Zwykle to problem z routerem , albo źle ustawiony albo naprawdę badziewny.

Tak jak pisałem, ale chyba nie do końca, 
Mój Laptop - w pokoju skacze ping, w innych pomieszczeniach nie skacze
Telefony - nie skacze ping, ale po wlaczeniu wifi przez usb do laptopa, w laptopie skacze ping
Inny laptop - w pokoju skacze ping, w innych pomieszczeniach nie skacze

Komputer - nie ma wifi, więc przez usb wifi ale też skacze w moim pokoju

Router jest umieszczony z 5 metrów od urządzenia za jedną ściana i nie powinno być problemów, przesył jest taki jaki powinien być

Czy jest coś co mogę zrobić, by nie mieć przerwań w moim pokoju tylko z laptopów? 

• 0

Pewnie zacząć od konfiguracji routera od podstaw albo zmianie aktualnej konfiguracji. 
Problemem może też być zasilanie routera czy uszkodzenie w routerze.
W laptopach często tez są słabej jakości karty sieciowe. 

Czasami problemem jest sieć energetyczna ewentualnie sama budowa ścian czy ociepleń. 
np. W moim  domu działa WIFI idealnie  na poziom dwóch pięter ale poza domem kompletne zero, to samo z telefonami nie działają zaraz po wejściu do domu, takie ściany niestety :)  

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Pani Kasia

• 0

Wydaje mi się że jest to karta sieciowa, ale nie pasuje mi to bo jedna karta która była od początku była bardzo słaba i skakał ping, potem zmieniłem na inną karte, chyba nowszą z tego co czytałem, pasowało wszystko, sterowniki zainstalowałem normalnie i był internet ale dalej był ten problem, w innych laptopach nie chce próbować ze zmianą karty bo mało to dało. Też na tym laptopie był pewien program, coś w stylu WiFI program, była od tego dodatkowa ikona internetu + podobnie wyglądające łączenie się z siecią tylko oddzielone od paska. Na pewno nie jest to problem z routerem bo jest nowy i właśnie ci z UPC mówili że to wina sprzętu, ale nie pasuje mi bo na wszystkich laptopach skacze ten ping więc dla mnie nie ma to znaczenia. Co do ustawień routera to nie wiem co wpłynie najlepiej na brak takich skoków, laptop niestety nie obsługuje 5hz więc to odpada, mogę zmienić z 20MHz na 20/40 MHz, kanały od 1 do 11, z kanałami tak jak pisałem już próbowałem, wchodziłem na najmniej zatłoczony i działało przez chwilę ale po jakimś czasie znowu to samo. Co mogę jeszcze zrobić?

• 0

Dobra można usunąć, bo nie dostanę odpowiedzi, po prostu podłącze kabel no niestety nie potrzebne WIFI w tym laptopie :/

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 190 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...