Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem ze skryptem na Auto Eventy


Drodix

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Napisałem skrypt na autoeventy i mam z nim 3 problemy których nie potrafię sam rozwiązać.

 

Pierwszy problem to:
- gdy startuje event wyświetla się informacja że event wystartował, na event zapisało się <none> osób - mimo tego że zapisało się na niego kilka osób to pokazuje <none>
Drugi problem:
- gdy gracz wejdzie w region ustalony jako koniec nie teleportuje go na spawn, ani nie dostaje nagrody. Po prostu nic się nie dzieje
Trzeci problem:
- po rozpoczęciu eventu powinno usuwać EQ graczom, mimo tego usuwa tylko np. 2 na 9 przedmiotów z eq.

 

Skrypt: https://pastebin.com/JtDAAhch

Opublikowano

Drogi użytkowniku,

 

Mam takie mniemanie że przez to że to jest wytabowane

loop all players:
            if {winner::win-players} < 10:
                if player is in the region "eventzakonczenie":
                    add 1 to {winner::win-players}
                    teleport player to {event.spawn}
                    restore inventory of loop-player from {inv.%player%}
                    give 2 dragon egg named "&cPandorka" to player
            else:
                if {winner::win-players} is 10:
                    teleport loop-player to {event.spawn}
                    restore inventory of player from {inv.%player%}

Czyta to do komendy /event

 

Co do tego że nie pokazuje ilości graczy - zmień zmienną na np. {all} i daj po prostu usuwanie zmiennej po rozpoczęciu eventu, czyli tak

 

loop all players:
	if {zapis::%player%} is true:
		restore inventory of loop-player to {inv.%player%}
		teleport loop-player to {event.start}
		remove all items from loop-player
	broadcast "&6&lEvent rozpoczal sie! &2Na event zapisalo sie &c%{all}%"
	set {zapis} to false
	set {all} to 0

 

Jeżeli natomiast chodzi o usuwanie itemów to nie wiem w czym jest problem.

 

Spróbuj zrobić tak jak napisał - oczywiście ówcześnie zapisując gdzieś skrypt żeby mieć kopie zapasową - i daj znać ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...