Skocz do zawartości

Złożenie komputera do 2/2,5k

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 220 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

● Budzet na kupno: 2500 max

-Kupować będę wszystko jak najszybciej; max 1mc

●Dobrej pory nie miałem komputera "konsolowy grać ze mnie"  

●Glownie do obróbki zdjęć i grania w gry! 

●Czy części mogą być używane?: Jak najbardziej 

wystarczą same podzespoły bez systemu, klawiatury itp.

Edytowano przez Dzumajek

Pani Kasia

Wypełnij wzór:

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)?
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
Czy części mogą być używane?

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: AsRock X470 Gaming K4, Karta Graficzna: Palit GTX 1070 Super JetStreamZasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436, RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 2800MHz CL16), LED: SilentiumPC Aurora II

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: Superlux HD 660, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

Pani Kasia

2 godziny temu, miszkurkam napisał:

Wypełnij wzór:

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)?
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
Czy części mogą być używane?

Dobrze już edytuje, dzięki za poprawę :) 

1 godzinę temu, Kaori. napisał:

https://www.x-kom.pl/lista/8a5kcsvjp zestaw na którym pograsz w każda grę na ustawieniach wysokich/ultra.

O całkiem sensowny zestaw z tego co widzę :D 

Czyli bez systemu? Procesor wybierz AMD Ryzen 5 2600 został chłodzenie stokowe , wystarczy w przypadku podkręcania w przyszłosci warto dołożyć lepsze typu fortis.

Moja propozycja całego zestawu https://www.x-kom.pl/lista/zsmp0ep2k

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Pani Kasia

3 godziny temu, Kaori. napisał:

https://www.x-kom.pl/lista/8a5kcsvjp zestaw na którym pograsz w każda grę na ustawieniach wysokich/ultra.

51 minut temu, Gajwer napisał:

Czyli bez systemu? Procesor wybierz AMD Ryzen 5 2600 został chłodzenie stokowe , wystarczy w przypadku podkręcania w przyszłosci warto dołożyć lepsze typu fortis.

Moja propozycja całego zestawu https://www.x-kom.pl/lista/zsmp0ep2k

Oba te zestawy nie będą działać, bo... nie mają pamięci RAM. Do tego zmodyfikowałbym oba te zestawy:

https://www.x-kom.pl/lista/mxwygsix0

Wyszło 100 złotych ponad. Jeśli nie możesz Autorze tyle dołożyć to napisz - trzeba będzie zmienić grafikę na wersję z 4GB pamięci lub dać gorszą płytę główną.
A więc:

- Ryzen 5 1600X - 6 rdzeniowy/12 wątkowy procesor od AMD, który wraz z Ryzen'em 5 2600 jest taką perełką wśród stosunku wydajność/cena. Czemu nie Ryzen 5 2600? Jest droży o ponad 100 złotych.

- Spartan 3 LT - podstawowe chłodzenie do procka. Taki lepszy BOX. Do OC przyda się coś mocniejszego, ale bez tego w 100% wystarczy.

- 8GB DDR4 - 1x8GB. W teorii można dać 2x4GB, ale czy warto zapychać sobie slot? Moim zdaniem nie. Kość wysoko taktowana, a Ryzen'y takie lubią.

- RX 570 8GB - aktualnie najlepsza karta do 800 złotych. Od NVIDIA jest tylko GTX 1050 TI, który jest znacznie słabszy. Wystarczy do grania w ustawieniach wysokich/najwyższych przy rozdzielczości 1080p

- Gigabyte B450 AORUS ELITE - dobra sekcja zasilania, dwa sloty M.2, sporo złączy USB. Na minus średni układ audio, ale nie można mieć wszystkie w takiej cenie.

- SilentiumPC Vero L2 500W - zasilacz od polskiej marki. Stabilne napięcia, stosunkowo cichy, 3 lata gwarancji door-to-door. Antec VP500 nie opłaca się aktualnie brać, bo za jego miejsce weszły właśnie zasilacze typu właśnie Vero L2.

- Toshiba P300 1TB - budżet nie pozwolił na 500GB SSD. Co do P300 - najlepszy HDD na rynku.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: AsRock X470 Gaming K4, Karta Graficzna: Palit GTX 1070 Super JetStreamZasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436, RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 2800MHz CL16), LED: SilentiumPC Aurora II

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: Superlux HD 660, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

Dzięki wielkie za pomoc, temat do zamknięcia 

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 220 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...