Skocz do zawartości

Nie działa mikrofon w słuchawkach

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 224 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Cześć,

Wyciągnąłem z "szafy" moje słuchawki Sharkoon Sharkzone H10. O ile słuchawki same w sobie działają, to mikrofon już nie. Po podłączeniu do komputera i rozpoczęciu nagrywania jedyne co słychać to specyficzny dźwięk o stałej częstotliwości. Gdy gra muzyka, dodatkowo jest ona nagrywana, pomimo tego, że nie mam włączonego nasłuchiwania (jakieś przebicie?).

Co może być powodem niedziałającego mikrofonu? Jeśli to usterka fizyczna to czy da się to jakoś naprawić?
Pozdrawiam,

Pani Kasia

@Lord Makin No tak, one normalnie grają, nic nie trzeszczy - tak jak by były fabrycznie nowe. Jedynie ten mikrofon ma jakiś problem. Tak się dzieje niezależnie czy podepnę je w panel przedni, czy tylny. Te słuchawki posiadają pilot do włączania/wyłączania mikrofonu - możliwe, że on jest wadliwy?

Pani Kasia

1 godzinę temu, Damian napisał:

@Lord Makin No tak, one normalnie grają, nic nie trzeszczy - tak jak by były fabrycznie nowe. Jedynie ten mikrofon ma jakiś problem. Tak się dzieje niezależnie czy podepnę je w panel przedni, czy tylny. Te słuchawki posiadają pilot do włączania/wyłączania mikrofonu - możliwe, że on jest wadliwy?

No, ale czy na pewno wpinasz kabel od mikrofonu, w dobre gniazdo xd

eDiuktb.gif

Podłącz do komputera :)

Ps. Zobacz w menadżerze urządzeń czy je wykrywa.

Jest też możliwość uszkodzonego jacka.

Edytowano przez Ajgorxdd

Pani Kasia

Podepnij inny mikrofon tylko z czegokolwiek i sprawdź czy działa. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Udało mi się naprawić usterkę. Podłączając inny mikrofon do komputera, okazało się, że inny mikrofon działa, więc przyczyny zacząłem szukać w samych słuchawkach. Rozebrałem pilot sterujący i w środku był naderwany kabel odpowiadający za włączenie/wyłączenie mikrofonu. Po krótkiej zabawie z lutownicą udało mi się przywrócić cały mechanizm do żywotności.

Można zamknąć, dzięki za pomoc :P

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 224 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...