Skocz do zawartości

Zepsuty pendrive - jak naprawić?

adam23450
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się pewnym programem i zepsułem sobie pendrive (16GB). Windows pendrive widzi ale nic z nim nie można zrobić (Brak systemu plików a rozmiar pendriv to 0B). Jak mogę go naprawić? 

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

Skoro tak się bawiłeś że zjebałeś to musisz bawić sie dalej by go odjebać. ;)   

Bierz program w jakim się bawiłeś i próbuj tworzyć, kasować partycje, ewentualnie szukaj  programów takich które mogą go naprawić.  Żaden program nie naprawi sam pena. 
Zwykle tak uszkodzonych penów nie da sie już naprawić albo naprawisz jak znajdziesz sposób który zadziała. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

6 minut temu, Ktosiu napisał:

Skoro tak się bawiłeś że zjebałeś to musisz bawić sie dalej by go odjebać. ;)   

Bierz program w jakim się bawiłeś i próbuj tworzyć, kasować partycje, ewentualnie szukaj  programów takich które mogą go naprawić.  Żaden program nie naprawi sam pena. 
Zwykle tak uszkodzonych penów nie da sie już naprawić albo naprawisz jak znajdziesz sposób który zadziała. 

Hdd low level format tool. 

Zmian raczej tam cofnąć się nie da

Jeżeli odpowiadasz na moją odpowiedź użyj opcji "Cytuj" lub oznacz mnie w poście @adam23450

To masz nauczkę , nigdy nie używa się narzędzi niskopoziomowych do  dysków czy napędów przenośnych. Nie służą one do formatowania czy partycjonowania dobrych napędów. 

Ktoś kto potrafi użyć programu bez problemu   może reanimować pena co najwyżej nie będzie nigdy botowalny i straci kilka Mb z pojemności.

Zabawa raczej na dłuższy czas i najlepiej pod linuxem bo WIndows to chory system jeśli chodzi o reanimacje i chęć współpracy w czasie naprawy. . 

• Aive zmienił(a) tytuł na Zepsuty pendrive - jak naprawić?

Ma ktoś pomysł jak mogę uratować tego pendrive. Dodam jeszcze że pendrive po podłączeniu do komputera zaczyna się grzać. 

Raptownie się coś stało i wykrywa mi pendrive 

Disk ###  Status         Size     Free     Dyn  Gpt
  --------  -------------  -------  -------  ---  ---
  Disk 0    Online          119 GB  1024 KB        *
  Disk 1    No Media           0 B      0 B

Po wpisaniu komendy clean wyświetla:

DISKPART> clean

Virtual Disk Service error:
Brak nośnika w urządzeniu.

Edytowane przez adam23450

Nie wykrywa go jako nośnika, uszkodzona jest ścieżka zerowa i pewnie sektory rozruchowe. 

Możliwe że uszkodziłeś tylko firmware , to ponowne wgranie uaktywni pena. 

• 1 rok później...

Witam, jako że pozostali nie pomogli to ja spróbuję. Po pierwsze Windows jak i Linux są dobre do reanimacji jakiegokolwiek sprzętu, na Linux możesz to zrobić szybciej jeżeli masz odpowiednią wiedzę. Z resztą na windzie również 😄

Zapodaj nam obraz twojego pendrive, czyli jakie pola są nadpisane. Jeżeli każdy adres w pamięci wyświetla liczbę zero to zepsułeś:
a) kontroler
b) pamięć którą czasem ciężko odczytać metodami chinolów

Nie masz nic innego niż wysłać do serwisu, nie zrobisz to bez żadnego dumpviewa, odczytaj sobie hex startowe, na pewno nic nie pokaże.

Jestem programistą, zaufaj mi :)