Skocz do zawartości

[Zapowiedź] [RP] LS-STORIES.PL


eVenoX

Rekomendowane odpowiedzi

lsslogo-shadow.pngCzym jest Role Play?

Role Play to modyfikacja, która żyje w uniwersum GTA San Andreas. Polega na stworzeniu fikcyjnej postaci, której charakter można prezentować w grze. Kreowanie postaci jest jedną z ważniejszych kwestii w świecie, gdyż możesz zaplanować ją dokładnie tak, jak chcesz. Twój charakter może zostać gangsterem, policjantem, zwykłym cywilem bądź znaną gwiazdą. Od Ciebie zależy, kim Twoja postać będzie. Po części cała rozgrywka pozwala na odzwierciedlanie prawdziwego życia. Aby zdobyć pieniądze, musisz pracować lub rozmyślać nad nielegalnymi interesami. Jeśli popełnisz przestępstwo, możesz zostać zamknięty w więzieniu, a gdy zostaniesz postrzelony, trafisz do szpitala. Odgrywasz swoją rolę w wykreowanym przez administrację świecie.

Cały sekret tkwi w szczegółach

Ci, którzy byli z nami od czasu poprzedniej edycji, doskonale wiedzą, że ekipa ls-stories zawsze dbała o najwyższy poziom rozgrywki. Wielu z tych, którzy jeszcze nie mieli okazji nas poznać, może zastanawiać się, jak to możliwe, że w czasach, kiedy platforma SA:MP staje się przeżytkiem, odnieśliśmy tak ogromny sukces. Aby było to możliwe, musieliśmy stworzyć coś, co będzie się wyróżniało na polskiej scenie RP – nie tylko stabilną i przyjazną ekipą, ale i innowacyjnym, rozbudowanym skryptem. Wszystko to, łącznie z naszą pracowitością oraz włożonym w ten projekt sercem, sprawiło, że możemy znów zaprosić Was do Los Santos, gdzie wspólnie zbudujemy naszą społeczność.
Nim spotkamy się tam In Game, zapoznajcie się z naszym skryptem, poznajcie to, z czego jesteśmy najbardziej dumni i przygotujcie się na to, co Was czeka. Warto przed startem przypomnieć sobie, za co nas pokochaliście i dlaczego tak dużo czasu z nami spędziliście.

 

Organizacje przestępcze

 

Organizacje przestępcze są jednym z filarów każdego projektu Role Play. Są stworzone do tego aby gracz mógł odwzorować swoją postać w środowisku przestępczym i zrealizował kreatywny charakter postaci. Na projekcie Los Santos Stories wyróżniamy trzy typy grup stojących po ciemniejszej stronie miasta: gangi, zorganizowane grupy przestępcze oraz szajki zmotoryzowane. Każde z nich wyróżnia się innymi cechami i działa propagując zupełnie inne zasady. Organizacje przestępcze na serwerze posiadają wiele ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązań skryptowych jak i w polityce działania. Kreatywna rozgrywka jest wynagradzana graczom dzięki działającym projektom zorganizowanym przez opiekunów tej sekcji. Między innymi można zdobyć dochód dla organizacji, bądź postaci poprzez udział w Robbery Project czy Cash Factory. Dla wymagających pojawiają się również epizodyczne wydarzenia, podczas których część administracji organizuje rozgrywkę.

 

Organizacje porządkowe

Jednym z filarów każdego serwera są organizacje porządkowe. Wszyscy musimy się zgodzić, że bez rozwiniętych i stabilnych frakcji, serwer nie prezentuje się najlepiej, a gracze narzekają na brak ciekawych interakcji i nudę. Do każdego aspektu rozgrywki przykładamy się w stu procentach i dążymy do jak najwyższej jakości. Słuchamy też Waszych głosów i w miarę możliwości staramy się, aby pokrywały się z naszymi celami – podobnie jest właśnie z frakcjami.
Główną ideą organizacji porządkowych na LS-Stories jest stanowisko ich opiekuna, który ma być jak przyjaciel – nie prowadzić za rączkę, lecz wspierać i służyć dobrą radą, w złych chwilach przedstawić konstruktywną krytykę czy naprowadzić na właściwe tory. Przede wszystkim jest to osoba kontrolująca działanie frakcji i ich liderów, zapobiegająca wszelkim nadużyciom czy złym zachowaniom.
To, co zawsze sprawiało problemy w kwestii organizacji porządkowych, to rutyna i brak interakcji z graczami – dotyczyło to zwłaszcza służb medycznych. Naszym rozwiązaniem jest połączenie funkcjonujące doskonale w USA, czyli karetki stacjonujące nie w szpitalu, a w remizie strażackiej. Co zyskujemy poprzez połączenie dwóch frakcji w jedną? Brak konfliktów, jakie niemal non-stop miały miejsce w kontaktach między nimi. Szybkie reagowanie na sytuacje kryzysowe, gdyż dobrze wiemy z życia, że tam, gdzie zbyt wiele dowodzących osób, tam działania nie idą tak samo sprawnie i nie jest możliwe wcielenie pewnych obowiązujących standardów. Dodatkowo zarówno medycy, jak i strażacy nie będą się nudzić, chociażby z racji towarzystwa czy większego zakresu akcji. Szpital będzie nadal, ale nie jako frakcja, lecz jako budynek, w którym każdy z Was będzie mógł sobie odegrać jakąś akcję, jeśli tylko będzie miał na to ochotę.
Najważniejsze jednak jest to, co dzieje się na linii organizacje przestępcze-organizacje porządkowe i tutaj najmocniejszym ogniwem musi być LSPD. Bez dobrze prosperującej tej frakcji całe tło fabularne pracuje jak słabo naoliwiona maszyna. Z tego też powodu naszym celem jest, by w Los Santos Police Department klimat był na pierwszym miejscu. Dość rutynowych działań, odbębniania służby jak najszybciej, byle zdobyć trochę pieniążków, dość zachowań, które nijak mają się do rzeczywistości. Od tej pory w LSPD nacisk będzie kładziony głównie na grę IC i wyczuwalny, wręcz namacalny jej klimat.
Planujemy też szereg udogodnień dla Los Santos Government, chcąc by nie była to frakcja nudna, polegająca tylko na kilku komendach. Lider otrzyma od nas pełne wsparcie w rozwijaniu świata polityki, korupcji, białych kołnierzyków, zaangażowania w organizacje pozarządowe czy inne aspekty, będące ograniczone jedynie przez wyobraźnię lidera.
Nie zapominajmy też o San News, które zawsze jest zaangażowane w życie wszystkich obywateli Los Santos. Dołożymy wszelkich starań, by lider SN miał wszelkie środki potrzebne do informowania naszego miasta o tym, co się w nim dzieje. Przed tą frakcją jest jeszcze wiele dobrego, wystarczy tylko odrobina kreatywności, by promować wschodzące gwiazdy, upokarzać polityków czy niszczyć niektóre związki poprzez plotki – pomyślcie tylko, ile przed Wami możliwości!
To wszystko to dopiero początek, gdyż wciąż będziemy rozwijać organizacje porządkowe tak, by wszystkim nam grało się lepiej i ciekawiej.

 

Prace dorywcze i LS Works

Umożliwiamy graczom wiele możliwości zarobkowych, dzięki czemu nigdy nie zaznasz nudy. Gdy skończysz prace w biznesie, bądź masz ochotę się czymś zająć możesz udać się do LS Works. Jest to agencja pracy, w której otrzymasz pracę dorywczą oraz niezbędne instrukcje jak się jej podjąć. Do wyboru masz parę zajęć, dzięki którym zyskasz dodatkowe fundusze. Dziennie możesz dorobić do swojej wypłaty aż 600$! Gdy zakończysz swoją pracę musisz udać się do LS Works aby odebrać wypłatę, bądź w niektórych przypadkach najpierw do Lombardu aby sprzedać zebrany towar.

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Prace dorywcze to mały krok do wyeliminowania nudy i znalezienia swojego miejsca w grze. Chcemy pozbyć się nudnego stania za ladą w każdym biznesie. Choć mimo to biznesy na ten czas pozostają, a poświecenie pracy w nich będzie o wiele bardziej opłacalne pod względem ilości zarobku. Przedstawiamy wam drugą pracę dorywczą pomijając kuriera - jest to magazynier. Magazynier zajmuje się noszeniem paczek z Cargo Ship do miejscowych magazynów znajdujących się przy siedzibie San News. Za każdą doniesioną paczkę otrzymasz randomową ilość dolarów do ręki. Więc, jeśli chcesz dorobić sobie jako magazynier - wejdź na czerwony znacznik który znajdziesz na pokładzie statku.


image.png

 

Trzecią pracą dorywczą jaką wam prezentujemy jest łowienie ryb. Aby zarabiać na łowieniu ryb wystarczy zakupić wędkę w najbliższym sklepie 24/7. Gdy ją zdobędziesz ruszaj natychmiast na molo bez koła i rozpocznij łowienie swoich zdobyczy! Gdy złowisz odpowiednią ilość ryb, ruszaj do lombardu, aby je sprzedać. Poniżej znajdziesz jego dokładny opis.


image.png

 

Drwalstwo to umiejętność pozyskiwania drewna z wycinki drzew. W naszej gospodarce odnajduje to miejsce jako kolejny czwarty rodzaj pracy dorywczej. Udaj się w okolice Leafy Hollow i znajdź drzewo do wycinki. Stań kamerą pod nim i użyj przycisku Y. Twoja postać rozpocznie wyrąb drzewa. Czas wycinki jest zależny od szczęścia, a pomyślne wyrąbanie drzewa sprawia, że do Twojego ekwipunku trafia drewno, które możesz sprzedać w lombardzie.

 

image.png

 

Po zatrudnieniu się jako roznosiciel gazet musimy udać się do siedziby radiostacji San News by odebrać prasę. Poruszając się dowolnym środkiem transportu należy dostarczać gazety w wyznaczone miejsca (punkt pojawiać się będzie na mapie). Wynagrodzenie jest naliczane na konto po każdej odłożone gazecie pod drzwiami czyjegoś domu. Czasami jest ono wyższe, czasami niższe, jednakże zapewniamy, że nie ma na co narzekać. Należy pamiętać, że gazety można rozwozić wyłącznie między godzinami 8:00 - 19:00. Później San News przygotowuje kolejną porcję prasy na następny dzień.

 

 

Ślady DNA i rękawiczki

Każda z naszych postaci posiada swój własny numer identyfikacyjny, który w grze jest nazywany kodem DNA. Przez to Wasza postać może zostać rozpoznana w świecie wirtualnym przez organizacje porządkowe przy różnorodnych śledztwach. Ważnym dodatkiem więc dla każdego drobnego – i nie tylko tego drobnego – przestępcy są rękawiczki. Ich użycie powoduje, że Wasza postać nie pozostawia żadnych śladów na miejscu zbrodni ani na przedmiotach, których wcześniej używała.

Grupy prywatne

Grupy prywatne to nierozłączny element naprowadzający gospodarkę serwera. Przez prowadzenie biznesów, jak i samą klasę pracującą, każdy z nas jest w stanie podnieść byt swojej postaci poprzez wynagrodzenia odbierane za nienaganną pracę. Każdy gracz ma możliwość założenia swojego biznesu w wyznaczonym dziale na forum oraz musi się zastosować do wszystkich punktów, które są wyznaczone w procesach. Nasz panel oferuje każdemu liderowi wgląd do swojego biznesu, w całą jego działalność. Jesteśmy w stanie zarządzać wszystkimi uprawnieniami, prowadzić wewnętrzne tematy informacyjne w dziale dyskusyjnym, transakcje ukazują nam dzienny utarg, magazyn zaś aktualną liczbę produktów. Dodatkowo mamy wgląd do wszystkich budynków, jak i pojazdów podpisanych pod panel.

Biznesy, które są dostępne:

* Restauracja

* Warsztat

* Strzelnica

* Siłownia

* Salon aut

* Strzelnica

*Salon tatuażu

Ile możesz zgarnąć?

image.png

Planowanie utrzymania gospodarki pieniężnej projektu, a w zasadzie utrzymanie balansu tej istniejącej, to nie jest proste zadanie. Staramy się dostosować rozgrywkę tak, żeby gracz nie musiał nijaczyć postaci po to, by móc zarobić na podstawowe zaopatrzenie czy pojazd. W związku z tym przewidujemy różnego typu bonusy, aby zachęcić Was do zdobywania coraz większych majątków!

Wypłata otrzymana za przepracowane 30 minut na obszarze Pershing Square: 300$ + 50$ BONUS = 350$

Wypłata w organizacjach publicznych za przepracowane 30 minut: 450$

Bonus w godzinach od 19 do 22 za przepracowanie 30 minut: 50$

Standardowa kwota do zarobienia w pracy dorywczej: 600$

Kwota do zarobienia w pracy dorywczej w godzinach od 19 do 22: 750$

 

Animacja na klawisz

Animacje na klawisz to coś, czego brakowało na wielu serwerach. Jest to bardzo duże ułatwienie, które sprawia, że gra staje się dynamiczna. Nasze rozwiązanie polega na tym, że możecie zbindować sobie ulubioną animację na klawisz chodzenia.

 

Wystarczy wejść w ustawienia postaci (/ustawienia lub w /stats > ustawienia i przełączniki), następnie przejść do danej funkcji i przypisać animację pod klawisz. Nie trzeba będzie od teraz non-stop wpisywać na czacie komend, wystarczy jedno kliknięcie i Wasza postać zrobi to, co wcześniej zostało przypisane (przydatne do odświeżania animacji). Stworzyliśmy to w intuicyjny sposób, dlatego nie powinno być z tym żadnych problemów. Po naciśnięciu klawisza animacja wywoła się sama (tak samo można przerwać animację). Twoja postać stoi > naciskasz raz ALT > postać idzie. 

 

image.png


Wystarczy wejść w ustawienia postaci (/ustawienia lub w /stats > ustawienia i przełączniki), następnie przejść do danej funkcji i przypisać animację pod klawisz. Nie trzeba non-stop wpisywać na czacie komend, wystarczy jedno kliknięcie i Wasza postać zrobi to, co wcześniej zostało przypisane (przydatne do odświeżania animacji). Stworzyliśmy to w intuicyjny sposób, dlatego nie powinno być z tym żadnych problemów. Po naciśnięciu klawisza animacja wywoła się sama (tak samo można przerwać animację). Twoja postać stoi > naciskasz raz ALT > postać idzie.

Poprawiliśmy też działanie animacji. Administratorzy mają szereg funkcji, dzięki którym mogą je dodawać i edytować bezpośrednio w grze. Jeśli zauważasz jakąś animację, która nie funkcjonuje poprawnie – zgłoś nam to.


image.png

Opisy postaci oraz pojazdów

Naturalną częścią gry na serwerze RP jest chęć opisania wyglądu swojej postaci czy pojazdu. O ile łatwiej wchodzi się w przeróżne interakcje, gdy z góry wiadomo, jak wyobrażać sobie drugą stronę. Możemy też dzięki temu podkreślać istotne dla nas i, co ważniejsze, widoczne szczegóły. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że kolor tekstu w opisie może zostać zmieniony – w tym celu wystarczy skorzystać z kodu HTML:

(808080)Koszulka Johna jest pokryta czerwonymi plamami.

Warto pamiętać, aby każdy opis był zgodny z zasadami, czyli nie opisywał np. charakteru postaci, nie był zwykłą reklamą czy nie obrażał innych graczy.

Postacie interaktywne na wysokim poziomie

Grając na ls-stories, pewnie nauczyliście się, że na prawie wszystko w otoczeniu można reagować klawiszem interakcyjnym. Poprzednio mogliście spotkać sztywnie postawione postacie w ważnych lokacjach takich jak szpital czy bank. Chcieliśmy to lekko poprawić, dzięki czemu zyskaliście cały wachlarz nowych możliwości.


image.png

Posiadając porządne usprawnienia i narzędzia skryptowe, możemy dodawać niezliczoną liczbę zaprogramowanych postaci interaktywnych, aby gra stała się jeszcze przyjemniejsza. Z tego powodu w różnych miejscach w Los Santos można zauważyć porozstawiane postacie, które wykonują powierzone im przez nas czynności.
Z postaciami interaktywnymi można rozmawiać za pomocą klawisza Y. Między Wami zapewne wywiąże się krótka rozmowa, jednak należy pamiętać o tym, by nie być zbyt natarczywym. Jest tu podobnie jak z botami, które podchodzą do postaci podczas handlowania narkotykami. Aktorzy – bo tak ich nazwiemy – łatwo się denerwują i może okazać się, iż nie chcą zamienić już z Wami ani słowa więcej (dialogów jest jeszcze mało, dajcie nam na to czas). Postacie te możecie traktować jako mieszkańców miasta. Nie bronimy Wam odgrywać na nich akcji; są po to, by z tego korzystać. W przyszłości będzie można wypożyczać te postacie do swojej gry, zatrudniać je w swoich firmach – ale wszystko z czasem. Zostanie to bardziej rozbudowane, postacie interaktywne będą Was zaczepiać na ulicy, pytać, prosić o pomoc lub... przekazywać pewne informacje.


image.png

Postanowiliśmy też, że ekipa serwera będzie wcielać się w aktorów. Za ciekawie rozegrane i kreatywne akcje można otrzymać nagrodę w różnych postaciach (np. pieniądze, przedmioty, pojazdy, sPoints, punkty premium). Ciekawostką jest to, że w momencie pojawienia się tych postaci epizodycznych na serwerze, nie dostaniecie żadnej informacji na ten temat. Sami już w trakcie gry możecie być zaskoczeni, że rozmawialiście z botem, a nie z graczem. Jeżeli z Waszej strony już na początku zauważymy pozytywny feedback, to będziemy w przyszłości rozbudowywać ten system.
Na ten moment ekipa ma narzędzia do tworzenia aktorów. Jeżeli jest jakieś losowe zdarzenie lub event, chętnie wrzucimy jakąś postać, by urozmaicić Wam grę i sprawić, by była bardziej realna. Zarządzanie botami jest dla nas megaproste i o to nie musicie się martwić. Jeżeli tworzycie ciekawą akcję i chcielibyście naszej pomocy w tym, to zgłaszajcie się bezpośrednio w grze do administratorów.

 

image.png


Wyścigi

 

image.png

 

Wyścigi są jedną z uwielbianych przez graczy zabaw na serwerach role play. Umożliwia to rozrywkę zwłaszcza dla szajek zmotoryzowanych, które zajmują się organizacją różnego typu wyścigów. Każdy kto tylko dostanie informacje może się na nich zjawić i wziąć udział wygrywając lub przegrywając przy tym zarobione pieniądze. Na projekcie LSS system wyścigów jest bardzo rozbudowany oraz intuicyjny, dzięki czemu wszyscy sobie bez problemu poradzą z jego obsługą. Trasy tworzy się poprzez ustawianie checkpointów i jest możliwość zapisania ich aby gracz mógł bez problemu odtworzyć trasę w każdej chwili. 

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Nowe ceny za budynki i minimalne podatki za domy mieszkalne

image.png

Nasz skrypt zezwala Wam nam na kupno aż czterech rodzajów nieruchomości:

garażu;

budynku biznesowego;

domu;

mieszkania.

Każdy z nich różni się na danej strefie cenami. Garaż jest najtańszą opcją, ale należy w tym przypadku pamiętać, że jego możliwości ograniczają się tylko do tworzenia miejsca, w którym możemy przechowywać nasz pojazd lub ewentualnie zwykłej miejscówki dla naszych znajomych – bez opcji, które posiadają poniższe nieruchomości.

Dla przykładu budynek biznesowy daje nam możliwości zarobkowe. Dzięki odpowiedniej grupie wyposażamy magazyn w dobra, którymi chcemy handlować. Wymaga to dodatkowych opcji jak chociażby dostęp do komendy /podaj.

Dom natomiast to cztery kąty dla naszej postaci i jedno ustalone miejsce, w którym pojawia się ona po wejściu do gry. Pomimo braku możliwości magazynowania jak w budynkach biznesowych, mamy tutaj całkiem inną i to przyjemną opcję wynajmowania – za darmo lub za uiszczeniem odpowiedniej kwoty, ściąganej automatycznie z konta osoby wynajmującej.

By zbudować i urządzić nasze wnętrze, potrzebujemy oczywiście mebli. Pakiety, które możemy nabyć w liczbie 20 lub 60 mebli za pomocą interfejsu nieruchomości, opłacamy dzięki punktom premium – punkty te można nabyć poprzez forum w zakładce "Premium". Jeśli interesuje nas waluta wirtualna, to w każdym biznesie 24/7 istnieją zakładka "Wyposażenie budynku", gdzie widnieją pakiety 20, 50 i 200 mebli.

Sejf pozwala nam na ukrywanie cennych dla nas przedmiotów przed obcymi osobami. System audio natomiast umożliwia uruchamianie muzyki, na której słuchanie mamy akurat ochotę. Do tego potrzebujemy tzw. "streama". Oba dodatki można zakupić w podobny sposób jak pakiet mebli.

Ponadto kolejnym urozmaiceniem jest możliwość zmiany strefy czasowej w budynku. Ma to na celu utworzenie klimatu wnętrza oraz poprawę jego estetyki. Przykładowo, niektóre obiekty są prześwietlone i można to zniwelować właśnie poprzez zmianę strefy.

Warto także pamiętać, że mamy dostęp do zmiany nazwy budynku, wejściowego pickupa, a nawet do jego całkowitego usunięcia.

W związku z przeniesieniem centrum jedną z decyzji jest zmiana cen za budynki na danych strefach. Głównym celem tego posunięcia jest zachęcenie graczy do rozgrywki również na Pershing Square. Ma to utworzyć balans oraz jednocześnie rozszerzyć rozgrywkę z South Central.

 

Pershing Square: 120$/m2 - min. 150m2 = 18.000$ za najtańszy budynek

Łącznik: 170$/m2 - min 150m2 = 25.500$ za najtańszy budynek

Idlewood: 200$/m2 - min 180m2 = 36.000$ za najtańszy budynek

Dodatkowo, od tego momentu, domy będą opodatkowe w bardzo niskich stawkach, w odróżnieniu od innych typów nieruchomości.
(Domy i inne nieruchomości będą się dopiero kasować miesiąc po starcie, więc macie czas. Nie zostały naruszone przez te kilka miesięcy.)

 

Rozbudowany system obiektów

 

image.png

 

Posiadamy na projekcie dwa zróżnicowane systemu budowania interiorów. Stworzyliśmy to z myślą o graczach, którzy mają wszelkie przyzwyczajenia. Jeden z nich jest obsługiwany przez klawisze klawiatury, zaś drugi poprzez myszkę.


Kopiowanie obiektów

Na prośbę wielu graczy udostępniliśmy niezwykle przydatną opcję, czyli kopiowanie zaznaczonego obiektu. W jego miejsce tworzy się nowy i postać zaznacza go automatycznie.
Mając zaznaczony obiekt, wystarczy użyć komendy /mcopy. Kopiowaniu ulegają wszystkie właściwości i atrybuty obiektu oprócz /mgate, /mowner. Kopiowanie jest dostępne w obu trybach budowania – klawiszowym i strzałkowym – oraz tylko dla osób z aktywnym kontem premium.

image.png

Strzałkowy tryb budowy

Od dawna na ls-stories dostępne są dwa tryby budowania wnętrz: strzałkowy oraz klawiszowy. Strzałkowy niegdyś był mało intuicyjny i brakowało mu precyzji, jednak teraz wszystko jest już kompletne. Dla przypomnienia:

* Przycisk ESC nie kasuje obiektu, w zamian za to można skorzystać z komendy /md.

* Zapis obiektu wykonuje się za pomocą przycisku 7eK1o9Q.png na ekranie oraz /msave.

* Obiekt można dowolnie obracać za pomocą komend.

* Dla ułatwienia w trybie strzałkowym komendy do rotowania i przesuwania obiektów również reagują.

* Oprócz przesuwania i obracania obiektów za pomocą osi XYZ dla większej precyzji można skorzystać z komend, które dotychczas były tylko w trybie klawiszowym:

/px - przesunięcie obiektu o wartość w osi X
/py - przesunięcie obiektu o wartość w osi Y
/pz - przesunięcie obiektu o wartość w osi Z
/rx - obrót obiektu w osi X o podaną wartość
/ry - obrót obiektu w osi Y o podaną wartość


image.png.1aafd9966d7f150b0322c9fb48ee8f/rz - obrót obiektu w osi Z o podaną wartość

 


* Tryb budowy możecie zmienić w ustawieniach postaci.

Tryby budowy są po to, by było Wam łatwiej budować, więc z tego korzystajcie i wybierajcie ten, który Wam bardziej odpowiada.

image.png

Stała 'godzina' w budynku dla osób wewnątrz

 

image.png

Pewnie wielokrotnie mieliście problem ze światłem we wnętrzu budynku. Obiekty i tekstury, jakie na nie narzucacie, różnie reagują na światło zależnie od tego, która jest godzina w świecie gry. Niestety jest to problem tego jak działa padające na elementy światło w GTA San Andreas.

Jak zawsze - wychodzimy z dobrym rozwiązaniem. Od teraz w każdym budynku jego właściciel może ustawić stałą godzinę, jaka pozostaje wewnątrz i każdy odwiedzający gracz będzie ją widział bez zmiennie. Po wyjściu z budynku powracamy do godziny na świecie zerowym.
To rozwiązanie jest tak samo dobre dla osób, które budują wnętrza - teraz mogą ustawić właściwą godzinę, dla której wszystkie obiekty wyświetlają się poprawnie.

Plusy:

Właściwe padanie światła na obiekty

Większa jasność w nocy, lepszy klimat dla np. lokali gastronomicznych


image.png

 

Wyciąganie tekstury na czat

Coś dla lubiących budować interiory. Osoby posiadające dostęp do /msel mogą wyciągać teksturę z zaznaczonego obiektu. Narzędzie przydatne dla tych, którzy często zapominają, jakiej tekstury użyli lub w przypadku np. edycji tekstu mmat, kiedy to nie wiadomo, jak był stworzony. Można też zawalczyć u innych o dostęp do zarządzania obiektami, by spisać sobie tekstury, które przypadły nam do gustu i chcielibyśmy mieć je gdzieś zapisane. 

Wystarczy wybrać sobie dany obiekt poprzez /msel ID lub /mpick i wybierając kursorem, wpisać /mmat info. Na czacie pojawi nam się tekstura, jaka została nałożona na wybrany obiekt. Można ją przepisać lub wejść w chatlog.txt (Dokumenty>GTA San Andreas User Files>SA-MP>chatlog.txt) i stamtąd skopiować.

image.png

Umiejętności postaci

Każda postać jest w pewnym sensie unikalna. Zależnie od tego, w którym kierunku chcemy ją rozwijać, jedna może skupiać się na sile, inna na umiejętnościach strzeleckich, a jeszcze inna na majsterkowaniu.

Z każdej umiejętności płyną jakieś korzyści.

Siła (J) – możemy ją poprawiać w siłowni. Skrypt został opracowany tak, by postać mogła zabierać więcej punktów życiowych przy uderzeniu. Osoba chcąca przyspieszyć efekty pracy może zrobić dzięki zażywaniu nielegalnych substancji oraz suplementów – te ostatnie można zdobyć legalnie w siłowni.

Wędkarstwo – im większe doświadczenie, tym lepsze efekty. Każda z ryb posiada swój rozmiar. Czasem uda nam się złapać większą, a innym razem mniejszą, jednak im bardziej jesteśmy w tym fachu obeznani, tym większe szanse, że trafimy na taką pokaźną. Rozmiar ma znaczenie, a już zwłaszcza przy próbie sprzedaży.

Strzelectwo – zostało podzielone na trzy kategorie. Póki nasza postać nie osiągnie doświadczenia z bronią, otrzymuje przy celowaniu efekt "trzęsącego" się ekranu, co ma imitować zmniejszoną celność strzału. Istnieją dwa poziomy umiejętności strzeleckiej: taka, która niweluje trzęsący ekran oraz taki, który pozwala postaci na chodzenie podczas wykonywania ostrzału (tzw. Poziom Hitman)

Zdolności Manualne - Postać na ls-stories wykonuje wiele aktywności i niektóre z nich można podpisać właśnie pod tę umiejętność. Od tego momentu postacie będą cały czas się szkolić w wykonywaniu pewnych rzeczy, a im bardziej się tego wyuczą – efekt końcowy wykonywanej rzeczy przyjdzie łatwiej i skuteczniej.

 

image.png

 

Co to oznacza? Wykonując takie aktywności jak naprawa silnika samochodu, wymiana jego części, tatuowanie postaci czy wymiana części broni, powiększają się nasze zdolności manualne, a tym samym każda z tych rzeczy będzie albo zajmowała mniej czasu, albo będzie bardziej skuteczna, jak zostało to już napisane w pierwszym akapicie.

Uwaga! Punkty zdolności manualnej wzrastają od 1 do 3 za aktywność, jednak jest też szansa, że postać niczego się przy tym nie nauczy, więc nie wzrosną.

image.png

Nowa zdolność postaci została wpisana na listę umiejętności, która widnieje w poprzedzającym ją oknie statystyk.

Nauka używania broni na strzelnicy

 

image.png

Jak do tej pory podczas zwiększania umiejętności na wszelakie rodzaje broni, dostawaliśmy za każdy strzał punkt umiejętności. Od teraz będzie to działało całkowicie inaczej. Po prostu podczas korzystania ze strzelnicy, umiejętność wzrasta różnie, co za tym idzie zwiększanie umiejętności może nam się udać wolniej, bądź też szybciej. Nie ma reguły, że każdemu zajmie to całą godzinę, żeby nabić pewną liczbę punktów umiejętności danego typu broni.

Dokumenty

Dokumenty – większość z nich jest możliwych do uzyskania w urzędzie, czyli m.in. można tam wyrobić dowód osobisty, prawo jazdy, kartę wędkarską, dowód rejestracyjny, opłacić budynek lub zwiększyć jego metraż czy nawet ustawić unikalną rejestrację na własnym pojeździe. Wystarczy podejść do urzędnika (bota), po czym, patrząc na niego wcisnąć Y. Pojawi się wtedy okienko z możliwością wyrobienia danych dokumentów. Przed ostatecznym wydaniem go przez skrypt, będziemy zmuszeni odegrać stosowną akcję RolePlay z podawania poszczególnych papierów itp. Następną rzeczą są konta bankowe, które można zakładać rzecz jasna w banku. Działa to tak samo jak urząd, więc nie powinno być z tym problemu. Pamiętajcie, że bez konta bankowego nie będziecie mogli odebrać wypłaty z biznesu, dlatego warto o tym pomyśleć już na samym początku. Posiadane dokumenty da się pokazywać innym graczom poprzez komendę /pokaz. Dokumenty jakie można uzyskać w urzędzie to:

Dowód osobisty

Prawo jazdy

Karta wędkarska

Utworzenie własnej działalności gospodarczej

Rejestracja pojazdu

Opłacenie podatku od budynku

 

System BW

image.png

To my chcemy wyznaczać standardy, dlatego na każdym kroku staramy się odbiegamy od tego, co występuje już wszędzie. I tym razem stało się podobnie, lecz nie byłoby to możliwe bez właściwego podejścia graczy. O czym mowa? U nas człowiek zawsze był, jest i będzie stawiany przed skryptem – nie skrypt przed człowiekiem. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których chcielibyście coś odegrać, ale skrypt mimo wszystko jest nieugięty i Was blokuje. Dążymy do tego, aby stopniowo to zmieniać. Sami popatrzcie!
 

image.png 

 

image.png

 


Dwie minuty po utracie przytomności Waszej postaci dowolny gracz obok może pomóc Waszej postaci i sprawić, by znów była przytomna. Celując na gracza i naciskając (H), wybieramy opcję 'Pomóż', która daje nam możliwość wybudzenia go. Będzie to możliwe w momencie, gdy nikt z LSMC nie będzie na służbie. Kolejny warunek jest taki, że to inny gracz musi mieć wolę pomocy i nie możecie na nikim tego wymuszać (wyłączone jest pisanie PW w trakcie BW i najpewniej powróci też czarny ekran), dzięki temu BW nie zawsze będzie trwało tylko 2 minuty. Mimo wszystko należy pamiętać, że przypadkowo napotkana osoba, która udziela Wam pomocy, nie jest najczęściej profesjonalistą medycznym i nie nosi ze sobą sprzętu, stąd też po ocknięciu się (dzięki uprzejmości innych) Wasza postać będzie przez pewien czas ograniczona.

image.png

Smartfon

 

image.png

 

Smartfon to podstawowe urządzenie, którym posługuje się każdy człowiek. Nie może tego zabraknąć na projekcie Los Santos Stories. Każdy gracz ma możliwość zakupu telefonu w sklepie 24/7. System jest bardzo innowacyjny i intuicyjny, dzięki czemu gracz bez problemu będzie w stanie poradzić sobie z jego obsługą. Oprócz standardowych czynności takich jak dzwonienie czy pisanie smsów jest możliwość użycia internetu czy wykonania przelewu na inne konto bankowe, aż po zobaczenie historii transakcji. Aby smartfon był w pełni gotowy do użycia wraz z urządzeniem trzeba zaopatrzyć się w kartę SIM. Można zmieniać dzięki temu numer telefonu bez kupowania kolejnego urządzenia.

 

image.png

 

image.png

image.png

 

Siłownia
Zaczynając swoją przygodę na serwerze, marzyłeś, aby umiejętności Twojej postaci siały postrach i zgrozę na ulicach? Otóż tak... U nas znajdziesz bardzo nowoczesny system dla Twojej postaci, jednocześnie prosty i intuicyjny!

Zaczynając grę jako świeżak, Twoje myśli na początku krążą wokół pracy, samochodu i właśnie SIŁOWNI. Po zarobieniu pierwszych paru centów, śmiało można na to wszystko zbierać. Co będzie Ci potrzebne? Najważniejszym czynnikiem jest karnet na siłownię, który można nabyć w każdej siłowni za niewielką kwotę. Po kupnie należy upewnić się, czy nasza postać jest w dobrej, odpowiedniej kondycji zdrowotnej – bowiem, aby trening mógł się odbyć, musimy posiadać minimum 90% HP naszej postaci. Gdy wszystkie warunki są spełnione, wchodzimy na salę treningową i używamy karnetu (/stats -> karnet siłowy -> użyj | bądź /p karnet). Następnie zabieramy się za wbijanie siły poprzez podejście do ławki treningowej i naciśnięcie przycisku Y.

Poniżej system siły, który przekłada się na specjalne statusy pod nickiem postaci, widoczne dla każdego gracza.

Startowa siła każdego: 100

Mężczyźni:

więcej niż 200 i mniej niż 600 = status wysportowany

600 – 1199 = status umięśniony

powyżej 1200 = status kulturysta

Kobiety:

więcej niż 200 i mniej niż 1199 = status wysportowana

powyżej 1200 = status kulturysta

Nasz skrypt posiada także rozbudowany system dopingu, wspomagający siłę naszej postaci. Jednym ze specyfików są zwyczajne suplementy diety, które można nabyć w każdej siłowni do każdego treningu i to w legalny sposób. Reszta natomiast to substancje nielegalne, zwane narkotykami, a ich zdobycie wymaga już nieco większego wysiłku, gdyż nie są dostępne na wolnym rynku.

Warto jednak pamiętać, że decydując się na narkotyki, należy liczyć się ze wszystkimi plusami i minusami. Niestety, spożywanie ich powoduje, że nasza postać uzależnia się, przez co mogą doskwierać jej różne nieprzyjemne skutki uboczne, a w konsekwencji nawet śmierć poprzez przedawkowanie! Medycy służą różnymi lekami, które pomagają, ale nigdy nie można być pewnym, czy dotrzyma tajemnicy i nie zgłosi tego odpowiednim służbom porządkowym.

Mechanika + osiągi: Turbosprężarka, kompresor, ECU

mcAfXMS.png


Jest to rzecz, z jaką wycofaliśmy się na początku roku. Zostało to bardziej dopracowane, przemyślane i jesteśmy gotowi udostępnić to Wam.
Tuning pojazdów nie będzie opierał się tylko na aspekcie wizualnym. Utworzyliśmy części, które pozwolą polepszyć osiągi Waszych pojazdów. Takie części nazywamy tuningiem mechanicznym.

Na ten moment wprowadzamy następujące części, które można zamontować w samochodach:

Turbosprężarka

Kompresor

Modyfikacja oprogramowania silnika ( ECU )

 

2HhW21w.png

Każda z modyfikacji zwiększa osiągi silnika, a głównie chodzi tu o przyspieszenie oraz większy moment obrotowy.

Musimy Was niestety rozczarować - Manana nie wyprzedzi Infernusa, nie przesadzajmy!
Części mechaniczne różnie oddziałowują na samochody i wszystko zależy od tego, jaki to model.

Turbosprężarkę i kompresor kupimy w zwykłym warsztacie, natomiast modyfikacja ECU będzie dostępna tylko u grup ścigantów.


Pojazdy

 

WwxgfWT.pngSystem pojazdów umożliwia nam pełne zarządzanie samochodem oraz kilka innych ciekawych funkcji, które są w stanie urealnić, jak i ulepszyć Wam rozgrywkę na naszym projekcie. Każdy z naszych przedmiotów, znajdujących się na naszej liście, można odłożyć w trzech miejscach. Jest to samochód, czyli ogólne jego wnętrze, są to schowki oraz bagażnik, który należy otworzyć stojąc obok niego, aby móc w nim coś schować.
System pojazdów umożliwia także wynajmowanie samochodu dla naszych znajomych, a czas ten jest nieograniczony. Przy sprzedaży pojazdu została udostępniona dodatkowa opcja, która umożliwia nam jego wymianę oraz ewentualną dopłatę jednej ze stron. Warsztaty, jak i niektóre grupy przestępcze, oferują wiele ciekawych rozwiązań modyfikacyjnych dla naszych pojazdów. Komponentami zamiennymi jesteśmy w stanie zmodyfikować wygląd naszych pojazdów oraz ulepszać ich szybkość poprzez części zamienne lub dodatkowe dla naszego silnika. Sam pojazd można otworzyć bez ingerencji czatowej poprzez przycisk "Y". Jeśli chcesz się dać przejechać swoim nowym pojazdem znajomemu możesz również użyć opcji takiej jak wypożyczenie pojazdu do czasu wylogowania! Gdy chcesz wymienić się pojazdem z dopłatą również masz taką możliwość z zapewnieniem, że nie zostaniesz oszukany. Siedząc w środku pojazdu możesz otworzyć każdą szybę oddzielnie. Boisz się, że twój pojazd gdy wyjdziesz z lokalu pojawi się na ulicy, gdyż ktoś go przepchnął? Nie tym razem, na naszym projekcie również znajduje się hamulec ręczny, który uziemi twój pojazd. Jeśli masz coś do ukrycia również możesz kupić ukryty schowek od organizacji przestępczej. Do własnego pojazdu można również zamontować takie komponenty jak: Audio, Alarm, Immobiliser.

 

 

mG3hkij.png

 

hJt2hOA.png

 

SBAHFLh.png

 

sV7Xw35.png

 

Narkotyki

 

vIpcv8S.png

 

Rozprowadzanie narkotyków to jedna z ważniejszych funkcji organizacji przestępczych. Każdy narkotyk ma przypisane działanie. Jako jedni z pierwszych dilerów wprowadzamy na rynek: Metaamfetamina, Morfina, Marihuana, Heroina, LSD, Amfetamina, Opium, Kokaina i Ekstazy. Efekty zażycia to: zmniejszony czas BW, większa odporność na obrażenia, zadawanie większych obrażeń, odporność na utratę energii, szybszy trening, ciągły śmiech, zmniejszone obrażenia przy kolizji pojazdu, zwiększenie efektywności treningu, leczenie (co jakiś czas dodaje HP). Co pasuje do czego? Sprawdzicie to sami! Wcale nie jest po kolei    Warto zauważyć, że właściwie każdy z tych narkotyków może zarówno w pewien sposób ułatwić poruszanie się w różnych dziedzinach życia jak i utrudnić (skutki uboczne). Zdobywanie narkotyków to nic innego jak walka między grupami przestępczymi o dostęp do zamawiania. Organizacja, która wygra będzie mogła swobodnie sprowadzać narkotyki przez tydzień aż do następnej walki. Myślimy również o tym, by formacje mogły odbijać paczkę innej grupie, wtedy to oni pozyskają możliwość sprowadzania narkotyków. Jest to kwestia do przedyskutowania z liderami organizacji przestępczych, dlatego odkładamy ją na półkę do czasu ich rekrutacji.

 

Marihuana - powoduje efekty i wywołuje śmiech postaci bez względu na sytuacje.

Metamfetamina - pozwala na zadawanie większych obrażeń przed postać podczas walki wręcz.

Morfina - odporność na zadawane obrażenia podczas walki wręcz.

LSD - czasowe leczenie postaci.

Amfetamina - odporność na utratę energii (w przyszłości).

Ecstazy - zmniejszone obrażenia podczas kolizji pojazdem.

 

Handel narkotykami na ulicy (corner)

yVDNEju.jpg

Aspektem wyróżniającym nas spośród wielu serwerów jest zupełnie nowy system cornerów, którego działanie postanowiliśmy dokładnie Wam przedstawić.
Każda z organizacji o typie gangu ulicznego posiada możliwość korzystania z tej opcji zarobku udostępnionego na LSS. Jedna strefa, którą posiada organizacja, równa się jednemu cornerowi. Organizacje poprzez zdobywanie stref mogą posiadać ich łącznie 5. Dlaczego warto z nich korzystać? Każdy corner udostępnia możliwość skorzystania z niego codziennie w godzinach od 19 do 23. Jedno podejście sprzedaży to maksymalnie 3 albo 4 chętne osoby (NPC). Wszyscy członkowie grupy mogą mieć maksymalnie trzy podejścia na jednej strefie przez cały wieczór. Tak zwany corner jest oznaczony czerwonym markerem wtedy, gdy jest uruchomiony.

Podczas sprzedawania należy pamiętać o następujących rzeczach:

* Nie siedź z wyciągniętą bronią palną w ręku, możesz (ale nie koniecznie) w ten sposób wystraszyć Twojego klienta.

* Im więcej osób przy Tobie podczas handlu, tym bardziej możecie spłoszyć klienta.

* Rzecz oczywista - musimy mieć narkotyki w ekwipunku (na /p). Klient przyjmie od Ciebie tylko tyle, ile chce. Nie wciskaj mu kitu!

* Wyjście z czerwonego markera oznacza zakończenie handlu, więc trzeba w nim stać przez cały czas. Następna próba jest możliwa po upłynięciu około 30 minut.

* Ceny są różne – zostało to bardzo inteligentnie zaprojektowane, więc czasem ulegają zmianie. Zależy to głównie od trendu sprzedaży poszczególnych narkotyków na dzielnicach gangów z Los Santos.

* Podstawiony aktor, który przychodzi jako klient, jest zaprogramowany tak, że w niektórych momentach trzeba pogłówkować, aby odkryć, czego od Was oczekuje. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie przy sobie różnych typów narkotyków, co pozwala na swobodny handel i całkiem pokaźny zarobek. Przeszkodzić Wam może tylko wroga organizacja, gdyż przy strzelaninie lub uszkodzeniach Waszej postaci NPC może po prostu zwiać.

Najczęstsze sytuacje podczas handlu:

Nie posiadasz przy sobie odpowiedniej ilości danego typu narkotyków bądź po prostu nie masz go przy sobie? Aktor uzna, że nie jesteś dobrym sprzedawcą, gdyż nie posiadasz tego, czego oczekuje i zwieje!

FFHaO3D.png

Zbyt długo nie odpowiadasz? NPC uzna, że z każdym momentem zwiększa się ryzyko i odejdzie. Przecież nie jesteście tutaj tylko sami, w każdej chwili może się pojawić LSPD!

V8gRrMp.png

W kierunku Twojej postaci zostaną oddane strzały? Przy Tobie oraz Twoim kliencie zebrało się zbyt dużo osób? Bot odbiera to jako potencjalne ryzyko i zagrożenie dla siebie, więc gdy cokolwiek dzieje się Twojej postaci, a aktor poczuje się z tym źle, po prostu ucieknie.

AdidbqB.png

Ceny dla potencjalnych klientów:

Na bieżąco staramy się dostosowywać ceny tak, aby były dynamiczne i zmieniały się wraz z trendami, najczęściej sprzedawanymi używkami. Zaniżając ceny, możemy doprowadzić do tego, że po prostu klienci nie będą chcieli ich kupować drożej, więc warto pilnować swoich ludzi podczas handlowania na cornerach.

Aktualne ceny:

(Ceny, które są podane poniżej mogą być delikatnie załamywane w dół bądź w górę. Są celowo zaniżone)

Opium: 118$
Heroina: 134$
Kokaina: 115$
Meta: 114$
LSD: 115$
Amfetamina: 92$
Ekstazy: 112$
Marihuana: 48$

65WbnZe.png

Jak poprawnie wpisywać cenę, aby bot odpowiednio ją przyjął?

Aby aktor odebrał Waszą sugestię co do ceny, musicie na czacie wpisać cyfrę. Niczego więcej od Was nie oczekuje.

Poprawna sprzedaż:

NPC: Po ile to u Ciebie chodzi, co?
Gracz: 120

Pamiętajcie, aby nie dodawać żadnych znaków bądź zdań, wystarczy po prostu wpisać cyfrę.

Podpowiedzi do handlu:

Czego oczekuje klient, jeśli poda „nazwę slangową”?

* Heroina – inaczej proszek/brąz.

* LSD – inaczej kwas/lsd.

* Amfetamina – inaczej amfa, speed, proszek.

* Opium – inaczej syntetyk/coś na odprężenie.

* Kokaina – inaczej koka/śnieg/koks.

* Ekstazy – inaczej ecstazy/tabsy/piguły.

* Marihuana – inaczej gandzia/skun/trawa/trawka.

Informacja alarmowa:
Przy sprzedaży, kiedy klient prosi o cenę, wpisujemy samą LICZBĘ, czyli np. 40. Nie czterdzieści, nie "czterdzieści dolarów gościu" czy "4 dychy".Torby - wygodne przechowywanie swoich przedmiotów

eMPbdRo.jpg

Im więcej godzin spędzacie na swojej postaci, tym więcej gromadzi ona przedmiotów, które w pewnym momencie ciężko uporządkować.
Na ls-stories jest wiele sposobów, by ukryć przedmioty, są nawet ukryte schowki w pojazdach, które można zamontować. Następnym rozwiązaniem są długo oczekiwane przez Was torby, do których można w dość szybki sposób schować lub wyjąć jakiś przedmiot. Na pewno znacie ten dodatek; nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie dodali czegoś od Ciebie. Torby będą dostępne w różnych kolorach, abyście mogli mniej więcej kojarzyć, w której torbie co się znajduje – wszystko, jak zawsze, dla waszego ułatwienia.

 

image.png
CaMtZty.jpg


Discman, Radio oraz Boombox

Jednym z urozmaiceń dla naszej rozgrywki jak i naszego ucha będą odtwarzacze które chodź są jedynie małym dodatkiem, a sprawiają niesamowite możliwości urozmaicenia gry naszych postaci. Będziemy wyróżniać trzy rodzaje odtwarzaczy, a mianowicie:

 

1. Discman

2. Radio

3. Boombox

 

Zaczynając od Discmana to w prawdzie nazwa sama mówi za siebie - możemy słuchać naszej ulubionej muzyki podczas luźnego grania na ulicy, wykonywania pracy bądź innych czynności, jest ich na prawdę wiele i każdy znajdzie dla siebie! Alee... należy pamiętać, że aby taką przyjemność przytulić potrzebujemy Konta Premium! Discman jest wręcz banalny w obsłudze i nic skomplikowanego w nim nie ma. Aby Discman dawał ukojenie naszym uszom potrzebna będzie płyta CD którą wkładamy do naszego Discmana. Płyty są takie same lecz możemy zrobić dwie ważne rzeczy! WSZYSTKO DO ZAKUPIENIA W SKLEPIE 24/7!!!

- Pierwszą rzeczą i najprostrzą jest po prostu kupno gotowej, naganej już płyty i po prostu włożenia jej do Discmana.

- Drugą rzeczą jaką umożliwia nam system jest kupno czystej płyty i nagranie jej podług swoich upodobań. Możemy nagrać nasza ulubioną stację lub po prostu utwór. Tak, da się!!

Jeśli chodzi o radio to sprawa wygląda pdobnie do Discmana lecz radio montowane jest w aucie! Ale zapytacie skąd takie radyjko wziąść? Otóż warsztaty samochodowe mają w swojej ofercie radyjka, które montujemy do naszego auta. Obsługa jest tak samo banalna jak Discmana, a mianowicie w panelu naszego auta wchodzimy w menu radia, wkładamy nagraną płytę i cieszymy się muzyką podczas pokonywania kilometrów!

 

Ostatnią rzeczą jest Boombox który cieszy się dużą popularnością wsród graczy, a dlaczego? Dużo gangów ulicznych spędza sporo czasu na grze własnie na ulicach, lecz zapytacie co to ma wspólnego z Boomboxem. Otóż Boombox jest uniwersalny do każdej sytuacji, możemy zamontować go w każdym miejscu na naszej strefie, dzięki czemu wszyscy przebywający w pobliżu słyszą muzykę wydobywaną z głosników, zaczynając od naszych  znajomych, kończąc na kurierze który przejeżdza obok właśnie takiego urządzenia. Skąd go wziąść? A no bardzo proste, możemy go zakupić za kilka dolarów w sklepie 24/7 po czym wybieramy miejsce w którym ma stać i aktywujemy go, pamietając oczywiście o płycie! Lecz nalezy zwrócić uwagę, że Boombox to bardziej przedmiot dla gangów tak jak już wyżej wspomniałem.

 

 

- Menu interakcji z graczem na H, interakcja z pojazdem na H,

 

Drive Thru
 
a3HfLrU.jpg
 
Drive Thru – z pewnością wielu graczy męczy to, że w późnych godzinach wieczornych i wczesnym rankiem nie ma możliwości zakupu jakiejkolwiek żywności w restauracjach. Powodem jest oczywiście mała ilość graczy pracujących w tym czasie w biznesach. Aby zapobiec takiej sytuacji, każda osoba w godzinach 23:00 – 6:00 będzie mogła zakupić posiłek w drive thru, które jest umiejscowione na Marinie, Mulholland oraz Willowfield. W podanych godzinach na mapie pojawiają się ikonki tych trzech miejsc oznaczonych hamburgerem.
- Broń, amunicja, zestaw naprawczy,
 
Napad na salon

Napady mogą być organizowane przez wszystkie organizacje przestępcze. Każdy napad może liczyć dotychczasowo tylko 4 osoby w drużynie oraz mogą być organizowane minimum co tydzień. Nie ma obaw! Pomoc reszty członków organizacji nie jest zabroniona przy walce z organizacjami porządkowymi.

 

Do każdego napadu potrzebne są spełnione warunki i konkretne przedmioty, które możesz zdobyć od różnych typów organizacji przestępczych. Tworzymy tym samym chęć do zawierania umów i chęci współpracy między organizacjami.

 

Aby zwiększyć ryzyko niepowodzenia - zorganizowane napadu będzie możliwe jedynie w godzinach od 19 do 22 w salonie znajdującym się na dzielnicy Rodeo.

 

 

 

l5vrMFb.jpg

 

 

 

Uczestnicy napadu będą stale informowani o zadaniach jakie mają wykonać. Posiadać będą wyznacznik czasu, w którym musicie wykonać główne zadanie (ukraść auta/opróżnić sejf/kradzież mebli w domu etc.). Napady od tej chwili stają się dobrym zarobkiem dla organizacji przestępczych i zupełnie dobrą alternatywą od pracowania w biznesach na South Central.

 

 

 

sO8Grtd.jpg

 

 

 

W napadach będziesz miał wiele styczności z zakładnikami. Będziesz mógł ich zranić w część ciała, co wiąże się z karą dla drużyny albo obezwładnić zakładając plastikowe kajdanki taktyczne. Celując w zakładnika uniemożliwiasz mu wezwanie pomocy lub wszczęcia alarmu. Zwracaj uwagę gdy ma podniesione ręce!

 

Salon, który umożliwia napady znajduje się na Rodeo.


 
uCab
Ucab – jest to nic innego niż odwzorowanie rzeczywistej pracy ubera. Na naszym serwerze działa to w prosty sposób. Wystarczy posiadać własny samochód, następnie za pomocą telefonu aktywować opcję kierowcy ucab. Po tej czynności każdy inny gracz otrzyma możliwość zamówienia takiej „taksówki” w ten sam sposób tylko wybierając z listy danego kierowcę. Wyświetli się tam wówczas jego imię, nazwisko oraz pojazd jakim aktualnie przewozi. Warto dodać, że kierowca sam ustala cenę za przejechany kilometr z klientem.
 
Knebel oraz worek
Uogólniając te obie rzeczy to można powiedzieć, że są to rzecz używane głownie przez organizacje przestępcze (czyt, mafie, szajki oraz gangi). Jest to w pewien sposób zapobiegania MetaGamingu wsród graczy którzy zostali porwani bądź też przetrzymywani.
Knebel - nic prostszego jak zakneblowanie drugiej osoby (gracz nie może pisać na żadnym z czatów) , osoba ta nie może nic mówić, krzyczeć oraz szeptać. Krótko i na temat.
Worek - tutaj system jest bardzo ciekawy, kończy się era osób które będąc nieprzytomne znały drogę którą pokanali na pamięć, jakim cudem? Magia - żart. Mając dostęp do worka organizacje przestepcze mogą go założyć osobie np. porwanej aby nie wiedziała gdzie jest, któredy się do tego miejsca dostała oraz nie widziała twarzy porywczy. Jak ten worek działa? Otóż po użyciu worka na twoją osobę twój ekran robi się całkowicie czarny, nie NIE MASZ BUGA!) jest to zabezpieczenie przed MetaGamingiem wsród graczy. Nie widzisz nikogo, widzisz czarną otchłań przed swoimi oczami!
 

Vice City
 
c3U8e7U.png
 

Vice City będzie w dalszym ciągu dostępne na projekcie Los Santos Stories!

 

Dostać się tam można poprzez odnalezienie oznaczonych na mapie punktów na dokach oraz na lotnisku.


Każdy z nas odbiega myślami w przyszłość czy też przeszłość. Niejeden chciałby cofnąć się w czasie i posmakować życia, które nie jest już takie samo. Przeważnie jesteśmy ograniczeni do przyziemnych rzeczy, które z czasem przeradzają się w monotonię. Niespodziewanie nadejdzie taki czas, kiedy wszystko ponownie złapie kolorowe i słoneczne barwy. Wiem, że chcemy tego oboje, ja i Ty. Powiem Ci więcej – ten dzień nadszedł już dziś! Drodzy gracze, Uniwersum L-S prezentuje innowacyjny pomysł, jakim jest „Back to Vice City”. Projekt ten stworzyliśmy specjalnie z myślą o Was, naszych graczach. Organizacje fabularne, postacie epizodyczne i wydarzenia drugoplanowe są na wyciągnięcie ręki. Dodatkowym aspektem jest poszerzenie zakresu wpływów o nieskalaną mapę Vice City w klimacie Miami. Rozgrywka kierowana na najwyższym poziomie dotarła i tutaj. Pamiętajcie, „od graczy, dla graczy”.[/size]
 
XdH09WH.png
 
Idealnie znane nam uniwersum 3D przedstawiło kilka konkretnych miast, gdzie w założeniach miała być kreowana rozgrywka. W naszym projekcie nawiązujemy do jednego z nich – fikcyjnego Miami. Vice City głównie składa się z dwóch dużych wysp: Vice City Beach i Vice City Mainland. Rzecz jasna, występują również mniejsze, ale o tym w niedalekiej przyszłości. Słoneczna dżungla, czyli jedna z najlepszych atrakcji, jest odwiedzana przez wielu turystów ze względu na swój niepowtarzalny urok. Mnóstwo piaszczystych plaż, upalny klimat, kluby organizujące dyskoteki w klimacie lat 80’, atrakcyjne kobiety uprawiające sport czy też półnadzy, umięśnieni mężczyźni rozpaleni promieniami słońca. Wychodzimy z innowacyjnym pomysłem, polegającym na przedostaniu się do ukochanego Vice City.[/size]
 
upeLaxE.png
 
Projekt [/size]Back to Vice City[/size] wiąże się z wieloma wzmiankami, nowinkami wyciągniętymi wprost z tła fabularnego rozgrywki kreowanej w GTA:VC. Oczywiście wszystkie pomysły wywodzą się z naszych głów, natomiast nikt nie powiedział, że nawiązanie do innej [/size]historii” jest czymś złym – [/size]wręcz przeciwnie, całość może nabrać jeszcze ciekawszych barw. Sami spójrzcie na to, co Was czeka. Wydarzenia drugoplanowe stawiane są na pierwszym miejscu, w końcu w ich skład wchodzą np. zlecenia – [/size]długoterminowe/krótkie, przeróżne zdarzenia, wydarzenia o charakterze ogólno-serwerowym.
[/size]Pamiętasz, jak z kumplami zbieraliście każdy grosz i czekaliście na osiągnięcie odpowiedniego wieku, by wreszcie pojechać na wycieczkę do Vice City i wejść do tego słynnego klubu nocnego? Pamiętasz, jak żałowałeś, że jest tak daleko, a Ty nadal nie masz siana na porządny wózek? Nic straconego! Malibu Club otwiera się dla Ciebie w Los Santos. Teraz te wszystkie tancerki tańczące na rurze będziesz miał na wyciągnięcie ręki. A każda kobieta znajdzie ujście dla swoich najskrytszych fantazji [/size] kto wie, czy tego wieczoru nie spotka tam napalonego strażaka lub policjanta? Wpadnij i Ty, daj się porwać zabawie. Porwać Cię może nie tylko dobra rozrywka, ale i ciekawość. Wśród ludzi biorących aktywny udział w półświatku przestępczym rozeszły się słuchy, że w klubie stacjonuje pewna rodzina mafijna, nosząca nazwę The Forelli Crime Family. Rzekomo jej odłam od jakiegoś czasu poszerza wpływy w Los Santos, zaś sama organizacja poszukuje osób do czarnej roboty. Przedstawicieli można spotkać podczas przeróżnych imprez, natomiast starają się ukrywać ze swoimi intencjami”. Organizacje fabularne składające się z postaci epizodycznych? Nic bardziej mylnego, na ten moment możecie ujrzeć rodzinę Forellich! To dopiero początek ekstra innowacji. Zostańcie z nami, VC i Uniwersum Cię potrzebują!

 
Pasy bezpieczeństwa oraz kask
 
rI81nOo.gif
 
Pasy bezpieczeństwa oraz kask – w każdym pojeździe z silnikiem jest możliwość zapięcia pasów lub założenia kasku (dostępne na motocyklu). To tylko jedna komenda (/pasy lub /kask), a jednak warto jej użyć, aby uniknąć mandatu od LSPD lub nawet utraty większej ilości HP podczas uderzenia. W przypadku motorów standardowo nasza postać zakłada czarny kask, ale każdy gracz może dokonać zakupu innego modelu w sklepie 24/7, żeby wyróżnić się spośród innych użytkowników.
 
Skrzynka naprawcza
Podczas rozgrywki na serwerze możesz spotkać się z taką sytuacją, że twój samochód odmówi posłuszeństwa. Jest bardzo późna godzina i wszystkie warsztaty są pozamykane. Tak... Jedna z gorszych sytuacji. Umożliwiamy Ci kupno w sklepie 24/7 skrzynki naprawczej, dzięki której będziesz w stanie naprawić pojazd bez ingerencji mechanika. Umożliwi to dojechanie do miejsca spoczynku auta i przeczekanie aż dostępny będzie profesjonalny warsztat.
 
Food truck - Czyli sprzedaż potraw na zewnątrz
 
qv4glc0.jpg
 
Chciałbyś stworzyć projekt In Character, dzięki któremu będziesz mógł rozwinąć swój własny biznes? Nic prostszego, doceniamy kreatywne pomysły na rozwój Waszych postaci i jej działalności gospodarczej. Udostępniamy możliwość sprzedaży posiłku w pojazdy takich jak HotDog czy MrWhoopie. Możecie to robić gdziekolwiek i jakkolwiek Wam się to podoba, Wasza inwencja
 
Namierzanie
Inwigilacja polega na namierzaniu karty SIM danej osoby przez FBI i lokalizowaniu, w którym miejscu się aktualnie znajduje. W trakcie rozmowy GPS będzie pokazywał pozycję z bardzo dużą dokładnością. W przypadku włączonego, lecz nie używanego telefonu precyzyjność znacznie spadnie i pozycja będzie pokazywana jedynie w przybliżeniu. Będzie to traktowane jako normalny element gry IC wykorzystywany w schwytaniu danego osobnika.
 
Fotoradary w Los Santos
Kontrola prędkości będzie występować w najbardziej ruchliwych częściach miasta (np. centrum). Fotoradary będą widoczne jako obiekt, który mierzy Twoją prędkość na krótkim odcinku. Jeśli jedziesz za szybko, z Twojego konta pobrana zostanie pewna suma pieniędzy. Im bardziej przekroczona prędkość, tym więcej trzeba będzie zapłacić. Pieniądze za tego typu mandaty trafiają na konto rządu, nie wyparowują. Dlaczego tam? Rząd będzie kierować różnego rodzaju dotacjami, a to ważna gałąź gospodarki miasta.
 
Wyważanie drzwi przez LSPD na zewnątrz oraz wewnątrz interioru
Los Santos Police Department do swojego asortymentu broni otrzyma dodatkowo ładunek wybuchowy C2 (opcja do wyboru w /drzwi). Posłuży on do niszczenia zamków w drzwiach, dzięki czemu nieruchomość, do której będą próbować się dostać będzie przez nich bardzo szybko otwierana. Możliwość użycia /zamknij w takim budynku zostanie zablokowana na 20 minut, aby nikogo nie kusiło bawić się komendą przy szturmowaniu budynku. Jeśli jednak ktoś postanowi dodatkowo zabezpieczyć się chowając w pokoju z drzwiami na bramę, LSPD będzie mogło zniszczyć drzwi shotgunem. Obiekt po takim wyważeniu całkowicie znika z /drzwi. Pamiętajcie, że za tworzenie drzwi z nienaturalnego obiektu, którego nie będzie dało się zniszczyć będziemy surowo karać. 
 
Kamery CCTV
Kamery CCTV możesz zakupić w sklepie meblarskim. Wystarczy, że użyjesz zakupiony przedmiot we własnym budynku i kamera zostanie utworzona. Masz ciągłą możliwość jej przemieszczenia w inne miejsce w razie zmiany wnętrza budynku. Gdy znajdujesz się w domu lub właśnie lokalu, możesz użyć obiektu komputera namierzając na niego ekranem lub wpisać komendę /komputer i zajrzeć do monitoringu. Służby porządkowe będą miały możliwość wglądu do wszelkiego rodzaju kamer w całym stanie San Andreas. Mogą je oglądać przy dostępie do komputera oraz w pojazdach typu Securicar i Enforcer.
 
Akcesoria doczepiane
Akcesoria postaci tj. okulary, młotek, mikrofon, kanister, płaski klucz, wędka, śrubokręt, nakrycia głowy, kaski, kominiarka, zegarki, maski, buty, zegarki, plecaki i wiele innych będzie można zakupić w sklepie z ubraniami, sklepie meblarskim i na złomowisku w zależności od rodzaju przedmiotu, zaś grupy oficjalne i organizacje przestępcze otrzymają indywidualne dodatki w zależności od ich specyfiki do zamówienia w grupie. Takimi dodatkami będą czapki policyjne, tarcze, pagony, bandany, młotek dla sędziego.
 
Podatki

Jak zauważyliście, aby zebrać majątek należy aktywnie uczestniczyć w biznesach/frakcjach, a także życiu miasta (dotacje). Aby móc kupić sobie mieszkanie bądź dom na terenie Los Santos, trzeba wziąć pod uwagę podatki wiążące się z jego kupnem. To oznacza, że włożone pieniądze nie "zamrażają" nieruchomości i obowiązkiem jej posiadacza jest comiesięczna opłata, aby dalej była ona w jego posiadaniu. Jej wysokość będzie zależała od wykupionego metrażu - $3/m2To samo tyczy się mieszkań w blokach, za które należy opłacać czynsz.

 

 

 

W budynkach biznesowych będą za to obowiązywały koszta pracy. Każdy pracodawca zobowiązany jest płacić za swojego pracownika $5 miesięcznie. Dzięki temu wzrośnie konkurencja o pracę w całym Los Santos, w której szansę mają tylko Ci najbardziej aktywni. W tym miejscu ważna będzie ciągła kontrola szefa danego biznesu dbającego o dobrych pracowników i eliminowaniu najsłabszych.

 

 


 

Wszystkie pieniądze zarówno z fotoradarów, kosztów pracy w budynkach biznesowych jak i domów czy mieszkań wspierają konto Rządu, który następnie inwestuje nimi w miasto (wspiera frakcje np. w zakupie pojazdów). 

 

 


Bloki mieszkalne oraz garaże
Bloki mieszkalne oraz garaże to przygotowane przez administracje budynki, w których możecie kupić mieszkanie lub apartament czy garaż. Są one stworzone w biedniejszych jak i bogatych dzielnicach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie musisz kupować własnego domu, możesz grać wraz z sąsiadami w blokach!
 
Bankomaty
Bankomat to w końcu zarządzanie swoim kontem bankowym. Oprócz standardów dajemy wam możliwość  sprawdzenia historii transakcji na własnym koncie dzięki czemu każdy z Was na bieżąco będzie mógł sprawdzić w jakim lokalu zakupił daną rzecz, ile zapłacił i kiedy!
Wszystkie obciążenia na koncie również zostają wyświetlane.
 
Lista grup
 
j0J3sZE.gif
 
Zarządzanie grupami nigdy nie było tak łatwe! Tworząc menu grup staraliśmy się zrobić to w sposób intuicyjny oraz na swój sposób nowoczesny. Po najechaniu kursorem na nazwę grupy i kliknięcie automatycznie uruchomi się / wyłączy służba danej grupy.
 
Interakcje
HxgXSp9.gif
 
W związku z planowaniem intuicyjnej rozgrywki przygotowaliśmy również bardzo prostą interakcje między graczami. Aby wykonać szereg różnych czynności wystarczyć kliknąć "Y" patrząc w stronę drugiej osoby.
 
Obiekty podręczne
 
YfeSalc.png
 
W sklepie meblowym możesz zakupić ręcznik na plaże, leżak, parasol, krzesło, ognisko lub grilla i postawić zakupiony przedmiot na zewnątrz poprzez użycie. Spędź mile czas ze znajomymi przy ognisku lub na plaży!
 
SKjEY5e.gif
 
Boombox
CJETKA2.jpg
 
Częscią naszej aktualizacji jest również boombox, który możesz zakupić w sklepie 24/7. Możesz go położyć w dowolnym miejscu i słuchać muzyki z okolicznym gronem. Im dalej się od niego znajdujesz tym bardziej słabo słyszysz to co leci z niego leci. Do włączenia boomboxa będziesz również potrzebował Płyty CD.
 
Crafting
 
0tRRFIs.jpg
 
Czasem zdarza się, że okoliczny bar lub gastronomia jest zamknięta? To nic. Możesz sam gotować we własnym domu, wystarczy, że będziesz miał podstawiony jeden z poniższych obiektów:
 
 

 

5k5EROp.jpgIS7ks17.jpgftpkYxP.jpgQ8b8WYX.jpgTtpQ5ff.jpg

 

WArT7vG.jpgwRPWATD.jpgfLeHiYF.jpg0VEQ3VT.jpg

 

 


ID modelów: 2132, 2157, 2339, 2135,2170, 2417, 2294, 19915, 19923
 
Oraz będziesz posiadał zakupione produkty do stworzenia swojego dania. Produkty możesz zakupić w firmie gastronomicznej z niewiele wyższą ceną niż za danie na miejscu.


tqAukem.jpg
 
Gdy zdobędziesz wszystkie odpowiednie składniki oraz zapewnisz sobie miejsce do gotowania, możesz zacząć wrzucać składniki do Crafting Table, po przez menu przedmiotu na /p. Musisz stać naprzeciwko obiektu, w przeciwnym razem nie będziesz mógł nic przyrządzić. Gdy wrzucisz wszystkie swoje składniki, użyj komendy /craft i wybierz danie, które chcesz wytworzyć - voilà, gotowe! Możesz skonsumować swój domowy posiłek.
 
System tatuażu
Idea powstała kiedy szukaliśmy rozwiązania kwestii nijaczenia postaci, które czasami może mieć miejsce a nie bardzo pasuje do zasad Role Playingu. Oczywiście nie tyczy się to tylko postaci powiązanych z gangami ulicznymi, tatuaż może mieć każdy! Wszyscy chcielibyśmy żeby wyglądało to (tak) - jak prawdziwe tatuaże kiedy spojrzymy na innego gracza jednak niestety nie ma technicznych możliwości aby to wykonać. Jednak od czego jest kreatywność? Gra na Role Play wszystkich Nas tego uczy więc wykorzystajmy to! Opisywanie tatuaży przez /opis to już przeszłość, teraz będzie trochę "realniej".
 
 
W grze
Jak to wygląda w praktyce? Możemy podejrzeć tą opcję aktywując interakcję z drugim graczem przy użyciu przycisku H.
 

1rzzTsv.png

 

 

 

 


Przechodząc dalej wyświetla nam się lista widocznych tatuaży postaci.
 

F3MAtA5.png


04Ednq8.png


W studiu również możecie zlecić wykonanie blizny lub po prostu poprosić o dopisanie do owych znaków tego, że Wasza postać przykładowo nie posiada jednego oka    :wow:, palca czy czegokolwiek co sobie zażyczycie. Wszystkie znaki charakterystyczne tak samo jak w przypadku tatuaży, inny gracz będzie mógł zobaczyć poprzez interakcje; używając przycisku lub wpisując komendę /wyglad [ID/Nazwa gracza] (teraz zamiast /tatuaze). Warto pamiętać o tym, że jeśli chcecie wykonać cokolwiek swojej postaci to warto porządnie się nad tym zastanowić, bowiem będzie to trwały zabieg!
 
Tatuaż jest opisywany przez osobę, która go wykonuje naszej postaci więc to ona jest odpowiedzialna za tekst jednak zanim go wykona oczywiście musicie to potwierdzić w okienku które wyskoczy. To okno w przyszłości rozwiniemy i pojawią się cechy postaci, które wybraliście m.in przy rejestracji - wzrost, kolor oczu i inne aspekty charakterystyki. Cała sprawa pozyskiwania tatuażu od strony osoby, która będzie chciała go posiadać wygląda następująco: Tatuażysta wybiera miejsce na ciele oraz przedstawia tatuaż za pomocą wpisania jego opisu, czyli tak jakby /do. To wy musicie podać tatuażyście drogą In Character jak wygląda tatuaż i na koniec otrzymujemy ofertę którą musimy zaakceptować. Wtedy następuje proces tworzenia tatuażu a jak to będzie wyglądało zależy od Waszej gry IC.
 
Udostępniamy Wam możliwość stworzenia własnego studia tatuażu, jednak wymagamy na prawdę dobrego pomysłu na grę oraz jakiegoś małego obeznania w tym temacie. Na osobie, która wykonuje tatuaż innemu graczowi ciąży odpowiedzialność za to co robi (skryptowo) więc lepiej przed tym zapoznać się z regulaminem by obeszło się bez wpadek i później niekorzystnej reakcji od strony administracji. Na razie tworzenie tatuaży zostawiamy w formie biznesu, w przyszłości być może tworzenie będzie ogólnodostępne. Gangi i więzienia.. Wszystko z czasem.
 
 

W studiu
 
Nie komplikowaliśmy tutaj nic, wszystko jest bardzo zrozumiałe i intuicyjne. Tatuaże wykonuje się za pomocą przedmiotu 57W7VyZ.png
 
 
 
 

L6gTiV6.png


 
Po wyciągnięciu go zostaje w naszej ręce i jeśli tylko jest sprawny - możemy przystąpić do tatuowania. Przez korzystanie z maszynki do tatuowania zużywa się w niej igła, którą należy wymienić co jakiś czas. Oprócz tego maszynka posiada pojemnik na tusz, który również trzeba napełniać specjalnymi przedmiotami. Bez tych dwóch czynników nie będzie możliwe tatuowanie. Skryptowo wysyłamy ofertę do gracza, wybierając najpierw miejsce do tatuowania a dopiero później opisujemy tatuaż. Na ten moment udostępniamy wam następujące miejsca do tatuowania (z czasem dodamy ich więcej):
 

jSNeb8O.png


 
Nitro
 
lB7NCmR.png
 

Użytkowanie nitro w GTA zawsze było takie samo, postanowiliśmy to odmienić przez co jest teraz trochę bardziej realistycznie.
Żeby wyposażyć nasz samochód w tą zabawkę, potrzebujemy zainstalować najpierw specjalny układ podtlenku azotu a następnie zamontować w nim butlę Nitro, która ma swoją pojemność.
Aktualnie dajemy wam możliwość użycia jej tylko raz - jeden strzał Nitro, po tym butla robi się pusta i trzeba ją wymienić.
 
G6aJXeS.png  dGcSEo7.png
 
Kiedy załadujemy butlę w naszym samochodzie, aktywujemy wtrysk podtlenku azotu klawiszem LPM i jeśli jest gotowy, możemy użyć naszej zabawki klikając LPM ponownie!

Uwaga! Używanie tego systemu w pojeździe ma wpływ na nasz silnik i powoduje małe uszkodzenia. Informujemy jeszcze, że nic się nie zmieniło z prawem, nadal jest to nielegalna modyfikacja pojazdu.
 
Kamera FPS

fXhIzmE.png
 
Ta funkcja pozwoli nam lepiej przyjrzeć się obrazowi widzianemu przez naszą postać.
Dodatkowo jesteśmy w stanie lepiej wczuć się w daną sytuację z punktu widzenia samej postaci niżeli ,,będąc za jej plecami" 
Na razie nie będzie dostępna ta funkcja w pojazdach natomiast pojawi się to niedługo.
 
Aktywować ją możemy w ustawieniach postaci lub przez komendę /fps.
 
IttWAiW.png
 
Kosz na śmieci
 
wlqfQzY.png
 
 
Kosze na śmieci można rozstawiać w budynkach - to dla tych, którzy nie cierpią walających się stert przedmiotów na ziemi (/p podnies).
Wystarczy stworzyć obiekt kosza i wyrzucać tam przedmioty (za pomocą /p, zaznaczamy przedmiot > więcej > wyrzuć do kosza).
Te przedmioty można również podnosić za pomocą interakcji z obiektem - klawisz Y.
 
WSZYSTKIE przedmioty, które znajdują się w koszach są automatycznie kasowane po 30 dniach od momentu kiedy zostały tam odłożone.
 
Przystanki autobusowe
 

FZIztHI.jpg


 
Po kliknięciu na przystanek możemy sobie wybrać albo mapę interaktywną albo listę przystanków (która jest ograniczona, są tam najbardziej rozpoznawalne miejsca). Przypominamy, że nowe postacie są zwolnione z obowiązku zapłaty za bilet.
 
Rządowa baza danych
Cnqkh2c.gif
 
Bank Los Santos
 
ZVsuJ0H.jpg
 
Banki i bankowość mobilna
Aby korzystać ze wszystkiego w grze co jest związane z płatnościami kartą i transakcjami na koncie, musimy posiadać konto bankowe. Bez obaw, jego założenie jest zupełnie bezpłatne i cały proces zajmuje kilka sekund. Nie na tym skupia się gra    :)
 
Uwaga! Jeśli nie posiadasz konta bankowego:

  • Nie zapłacisz kartą za cokolwiek, nie zapłacisz również telefonem za pomocą płatności zbliżeniowych;
  • Żaden zewnętrzny przelew do Ciebie nie dotrze;
  • Nie otrzymasz wynagrodzenia z pracy (duty);


Aby uniknąć chaosu po starcie związanego z kontem bankowym, wszystkie postacie, które mają powyżej 15h mają już konto bankowe.
 
Bank of Los Santos Mobile
 
Jeśli posiadasz smartfona zyskujesz dostęp do bankowości mobilnej. Możesz wykonywać przelewy, sprawdzać stan konta, czy kontrolować transakcje.
 W bankomatach (i w smartfonach) sprawdzisz teraz jeszcze historię przelewów - to osobna sekcja.
 

 GQBnYP1.png

 

R1Isn4u.jpg

 

Szafy w budynkach

Zawartość "skrytki" możemy obejrzeć poprzez /drzwi > Spójrz do szafy, z tego miejsca również możemy wyciągać przedmioty.

Umieszczamy przedmiot zaznaczając go na /p i klikając "Więcej" > "Schowaj do szafy". Jeśli chodzi o dostęp do szafy - może ją obejrzeć osoba, która jest właścicielem budynku lub posiada uprawnienia zarządzania grupą jeśli jest on podpisany pod grupę.

Ten komponent budynku będzie dostępny w sklepach meblowych od jutra.
 

ZgSYMlD.png

 

gS5FiFA.png

 

Dodatkowy bak

 

 

Do pojazdów możemy teraz zamontować dodatkowy zbiornik paliwa. 

Jak widać na obrazku wyżej, zwiększa nam się maksymalna pojemność baku na "liczniku". 

Zbiornik paliwa montujemy dokładnie w takim sam sposób jak inne komponenty do pojazdu na ls-stories.

Jest kilka rodzai zbiorników paliwa i różnią się pojemnością - jest to 30L, 50L a nawet i więcej!

Będą one dostępne w warsztatach jako nowy produkt.

 

Skiny

Wszystkie poniżej przedstawione skiny są wgrane dodatkowo, nie podmieniają żadnego stockowego modelu. Oczywiście nie wymagamy pobierania przez Was tych modyfikacji, pobiorą się one automatycznie przy wejściu na serwer! Można je odnaleźć w naszych sklepach z ubraniami oraz przy tworzeniu nowej postaci.

 

Wgrane zostały również skiny zwierząt, które posiadają odpowiednie animacje. Można je spotkać w formie aktorów lub poprzez odgrywane epizodyczne postacie. Sam Event Team ma za zadanie opiekować się odpowiednio naszymi perełkami, bo czyż nie ucieszycie się, widząc przebiegającego pieska lub wchodząc z nim w interakcję? Jesteśmy pewni, że tak!

 

 

07CXQEl.pngcDrFqGW.pngf5dm6CX.png

 

xohIpW8.pngfviyKQH.pngi4q0XDc.png8rvnWAi.pngZFvaQyk.pngq16Vqtm.png7SKMoP0.pngDUZZlI0.pngog5DB46.pngv0f9ARR.pngZ6hwNmZ.pngJC843dR.pngVoypUpW.pngat5DkXT.pngfLHnrTo.png712zWBk.pngGMgnJ0L.pngFddHrOe.pngJqOe912.pngZ8oib6k.pngtvluf5q.png2ypRKpx.png4Z4L7Rf.png

 

 

 

 

 

 

 

haTyLRl.pngIK6pX5x.pngPTDBomf.pnguil3mx3.pngzY4joG4.pngTX3pJrc.pngD2d4981.pngcMcIJUc.png8gp6apm.pngLcWalRd.pngYJMmdcH.pngI63i4Je.pngrQIbTKg.pngtsHjmcw.png2AWfO3U.pngLuxaNQz.pngiO4WC5X.png2DDCD3n.pnghQs8bz5.pngeC8JAmQ.pngF49orFV.pngfGStNs7.pngG4mpPOh.png

 

 

 

 

 

 

 

sAcwkxS.pngV4H4woO.pngpOjV8pK.pngh2czFOQ.pngGhnhhkf.pngLpa4Jcu.pngzbSVdkc.pngmw4jbgH.png4pIPUN0.png6wF0amN.pngNKj8Cb6.pngsDItF3A.png8LxEfgv.pnggL7gaHM.pngNDjDcaT.png0uRRYAM.png089Q51T.png8DYbRac.png5Xb2qNw.png1IGsTXw.pngkGr7JT5.pngbOTTgxV.pngkOQpIGm.png

 

 

 

 

 

 

 

ByNbg3A.png2j90dPu.pngJ0xNJys.pngdCMGdqj.pngtiueafV.pngIRwu3ZQ.png4rX0cNM.pngOSYdAPI.pngiLwaOVK.pngldsUdj0.pngSZwkUJS.pngMtVbBg0.pngA6bD8Q9.pngXdGZxuq.pngFMAfMuX.pnge6SfVq5.pngzPOVnL0.png0ebj038.pngWHVOEPg.pngsiWfj3o.pngamnN3ts.png

 

iZTQ1IX.pngKG52XLH.png8CjYSNM.pngqfhErIE.pngOO5CvGn.pngV7D7Zx6.pngrRDBd9S.pngcGdW5nx.pngRO4EaKB.pnglN0xZgm.pngpPSvL0T.pngTFgGc43.png3bnbgtJ.pngQoWzRrR.png1Zo70Tg.pngSz2Utk7.pngib6F1FO.pngLNv4uPN.png8IOQCAi.pngpr9FtZn.pngn4zS1lh.pngRYfFqel.pngrXhJrP5.pngoRE1Cn8.png1V0cFTV.pngALYieXF.pnglvGltln.pngPa1TAdP.pngbDuubTH.pngateJ4EA.pngOqWNnCQ.pngGLzl3a1.pnghdOOrY4.pngOWhVFMy.png6LX3tIU.png9kPQ2sj.pngoUXtAWt.pngPwY5CED.pngd758xrB.pngqRjLsHf.png

 

4s1KuPl.png

 

To nie wszystko! Jeśli chcesz zobaczyć więcej i poznać nasz skrypt jeszcze lepiej odwiedź LS-STORIES.PL

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez eVenoX
Byl blad x4
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Zapowiedź] [RP] LS   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...