Skocz do zawartości

Monitor 1366x768

WolfGamerPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiegoś zacnego monitora w rozdzielczości 1366x768, cena do 400zł. Zależy mi między innymi na tym aby monitor w przeciwieństwie do mojego obecnego nie miał dziwnego przyciemnienia ponieważ nic nie widzę w ciemnych lokacjach w grze i nie nie jest to problem z jasnoscią, gammą czy kontrastem po zmaksowaniu ustawień na najwyższą jasność nadal było tragicznie.

Edytowane przez WolfGamerPL

Nie wiem czy jest sens kupowania takich monitorów zwłaszcza do gier, to monitory typowo biurowe i nie będzie raczej na nich uzyskanie efektu jaki chcesz. 

Mają też straszne lagi i czasy reakcji matryc na poziomie 5 ms co w grach sie nie przydaje. 

Najlepiej kupić monitor FullHD i zmienić rozdzielczość na wymaganą, zyskuję sie wtedy dodatkowy atut większe odświeżanie ekranu na poziomie 70-75 Hz. 

Rozjaśnianie ciemnych miejsc uzyskasz podnosząc delikatnie GAMMA.  Każda karta ma taką możliwość. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

1 godzinę temu, Ktosiu napisał:

Nie wiem czy jest sens kupowania takich monitorów zwłaszcza do gier, to monitory typowo biurowe i nie będzie raczej na nich uzyskanie efektu jaki chcesz. 

Mają też straszne lagi i czasy reakcji matryc na poziomie 5 ms co w grach sie nie przydaje. 

Najlepiej kupić monitor FullHD i zmienić rozdzielczość na wymaganą, zyskuję sie wtedy dodatkowy atut większe odświeżanie ekranu na poziomie 70-75 Hz. 

Zależało mi na takiej rozdzielczości aby mieć nieosiągalne osiągi dla mojej gtx1060 na normalnej rozdzielczości 1920x1080 byłoby to niemożliwe aby grać np w Elexa na 100+ klatkach na ultra albo w  wiedźmina na ultra w stałych 70+ ale skoro rzeczywiście tak to wygląda jak opisujesz że gra się gorzej to jakie monitory możesz polecić i w jakiej cenie według ciebie byłby przyzwoity, nie chcę oczywiście jakiegoś z najwyższej półki. Doceniłbym gdybyś podał mi kilka chyba że masz jakiś specjalny który chcesz polecić ale chciałbym mieć wybór aby móc porównać który bym chciał wybrać w niskiej, średniej i wysokiej cenie od 400zł do 1000zł.

Edytowane przez WolfGamerPL

Najlepszą czerń i wysoki kontrast mają monitory TN albo połączone technologie VA .   IPS czy VA jednak sobie odpuść jak nie zależy Ci tylko na odrobinę gorszej jakości kolorów którymi nie ma się nawet co przejmować , ten przedział cenowy nie ma raczej monitorów nawet średniej klasy do gier.   Jeśli nagrywasz gry to co pokazuje monitor nie ma znaczenia. 

W przyszłości pozostaje zawsze opcja dokupienia sobie przynajmniej monitora z wyższej półki 2x droższego  i używać dwóch. 

Mój faworyt w tej klasie tanich monitorów    iiyama E2283HS-B3  , kilku moich znajomych kupiło głownie do systemów 3-6 monitorowych ( 60 funtów to grosze za monitor , ok 290 zł )   , ma w sam raz opcję ACR z której przy właściwym ustawieniu parametrów obrazu nie będziesz musiał nawet korzystać. 
Minimum regulacji , praktycznie tylko podłączyć poprawić kontrast i jasność, dobrać wł/wył ACR ale lepiej wyłączyć i ustawić na ciemnych tłach. 
;) 

Wyższych klas nie polecam ( jako rekomendację )  bo najbliższa z jaką mam odczynienia to cenowo powyżej 2000 zł  i to głównie 4K alb 8K. 

Edytowane przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.