Skocz do zawartości

[Champ] Postać na mida i jg

Krzyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam na mida Viktora, LB, Ahri, Annie, Veigara, Zoe,  a na jungle Jaxa, Mastera, Lee Sina, Kayna, Hecarima, Gragasa, Evelynn.

Czas pograć czymś nowym i myślę nad zakupem postaci tutaj i tutaj.

Myślę o Lissandrze i Gravesie, co Wy na to, jeśli chodzi o teraźniejszą mete? Na mida lubię coś typowo AP, a jungla w sumie bez znaczenia. Lubię też mobilne postacie. Możecie polecić coś i co sądzicie o tych postaciach, co napisałem? Dzięki z góry.

Edytowane przez Krzyn

Jeżeli w grę wchodzi Lissandra to zawsze ją polecam. Prawie nigdy nie była topowym pickiem, ale zawsze dobry gracz może nią carrować gierki. Ma wszystko co potrzebuje dobry midlaner, cc, escape, AoE, engage, disengage. Do lasu może Jarvan? Również zawsze stabilny wybór, zarówno dobry full AD jak i pod tanka. Dosyć mobilny i wprowadza duży impact w teamfightach.

VeJ6lZR.png

Szczerze to nie miałem jeszcze okazji testować pasywki Liss, ale wydaje mi się, że jest dosyć ciekawa, unikatowa, a w odpowiednich rękach może dzIałać cuda kosztem tego sustainu, który był użyteczną, ale dosyć konwencjonalną zdolnością. Zobaczymy jak to się sprawdzi na głównych serwerach :P

35 minut temu, Krzyn napisał:

Szkoda, że Lissandra dostała zmiane na pasywce.. Na PBE już jest. Trochę bezużyteczna?

Nah, prawdopodobnie będzie usefull dopiero w lategame, co będzie trudniej wygrać early, chyba, że sporo roamów będą nią robić.

Tak czy inaczej będzie bardziej korzystna niż ta co teraz jest.

Według mnie, aktualnie jest dobra w aktualnej mecie, bierz.

Bez nazwy-2.png

Do lasu proponuje Ci Camille. 

+ Szybko czyści jungle
+ Dobre ganki na 2/3 lvlu
+ Sprawnie się porusza po jungli, co ułatwi Ci counter junglowanie oraz counter gankowanie
+ Super ulti, które może przydać się na parę sposobów(m.in. zabicie enemy carry bądź zone'owanie go)

tumblr_nu2fu56gEN1tj1rj6o2_500.png&ehk=7

5 minut temu, Krzyn napisał:

No generalnie mogę sobie pozwolić na mida i jungle po 6,3k i Camila wydaje mi się ciekawa. Myślę też o Nocturnie. Camilla lepszym wyborem? Jarvan jest grany jeszcze?

Tak, według pickrate na jungle J4 jest na 14 miejscu, a winratio ma na poziomie 50%.

Camille ma więcej mobility, lepszego CC od Nocturna, ale jest trudniejsza. W przypadku Nocturna, jego ult jest bardzo ceniony na high elo.

J4 ma cięzki clear na początku, Camillie jest bardziej usefull od nocturna.

Nocturne ma to do siebie, że jego ULT robi każdy teamfight, przeciwnicy nie wiedzą za co złapać, kogo bronić itp... Niestety, na niskich rangach

pickowanie Nocturne to samobójstwo, chyba, że sie wysnowballujesz i wyciśniesz z niego carry picka.

Według mnie lepszą opcją bedzie Cam, która jest mobilna oraz ganki są mega przyjemne o ile trafisz z E. Dodatkowo Ult potrafi wyłączyć jednego przeciwnika

chociaż na 0,5 sekundy, co pozwoli na szybsze odizolowanie ADC od reszty.

Bez nazwy-2.png

Przed chwilą, Krzyn napisał:

A Graves vs Camilla?

Według mnie bardziej użytecznym pickiem będzie Camillia i na early i na late.

Graves dzięki W (zasłona dymna) ma całkiem sprawne ganki, jednak wciąż myślę, że lepszym pickiem jest Cam.

Wracając, to Cam ma jeszcze na pasywie tarcze AD/AP, dzięki czemu może więcej na ganku wytrzymać od reszty.

Bez nazwy-2.png

Także biorę Kamilkę. Dzięki.

Co do mida, coś lepszego do kupienia od Lissandry? Boję się, że za kilka dni okaże się, że Lissandra przez tą pasywkę zostanie zrównana z ziemią. Tak jak wspomniałem, mam na mida już Viktora, LB, Ahri, Zoe, Veigara, Annie. Wolę AP na mida, niż AD, także AD odpada.

Edytowane przez Krzyn

Cassiopeia strong. Przyjemny laning phase ma, już po wbiciu 2lvlu nakładasz Q na przeciwnika i spamujesz w niego E, a jego powrót do bazy gwarantowany. Jej W również jest dobre, bo jak trafisz tym w przeciwnika to nie może on używać mobilnych skillów/summonerów, więc pomagasz tym swojemu junglerowi na gankach. R'ka też spoko, aczkolwiek łatwo ją z sidestepować, więc przy użyciu jej trzeba zachować zimną krew i wyczekać przeciwnika żeby go zestunować. Generalnie jest bardzo dobrym pickiem, jedynym minusem to jest mobilność, więc musisz zainwestować w wizję wokół mida, żeby Cię nie babysitowali no i jest dosyć manożerna, więc dopóki nie złożysz itemków na manę to będziesz musiał nią dobrze zarządzać. Last hitowanie też jest nią łatwe dzięki E które zwraca manę za zabicie minionów, a w TF'ie to stoisz z tyłu, rzucasz skille i naparzasz osoby trafione przez trutkę z E, czasami możesz pokusić się na flash+R w enemy carry to go zmieciesz z planszy :v 

A co powiesz na Orianne?

Posiada dobry sustain, jest championem zarówno defensywnym jak i ofensywnym, niesamowity poke z Q+W oraz duże obrażenia AoE.

Jej ulti świetnie wkomponuje się z postaciami które engage'ują w teamfighcie w sam środek (Leona, Malphite, Hecarim etc.)

Dodatkowo posiada sprawny escape, bo jej W dodaje jej movementspeedu, a E barierę, którą można również rzucić na sojuszników.

Łap fakera:

Bez nazwy-2.png

W takim razie Akali. Obecnie jeden z mocniejszych midlanerów. 
+ Nie posiada many tylko energię, więc możesz posiedzieć dłużej na midzie niż przeciwnik który z tej many sie wyczerpie
+ Poke Q+proc pasywki
+ Mobilność, z E możesz uciec jak i doskoczyć do wroga bądź swojego niewidzialnego dymu z W
+ Dym w którym jesteś niewidzialny przez co możesz pomysłowo rozgrywać team fighty nie umierając zbyt szybko

Farmisz na linii na jeden itemek i potem latasz po mapie i snowballujesz gierke 1shotując przy tym enemy carry, bardzo przyjemny gameplay :D 

Polecam shyvane na jg. Sam mainuje i szczerze polecam, bardzo ciekawa postac i calkiem mobilna.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

Zależy od której strony grasz. Jak grasz od dołu mapy(drużyna niebieska) to lecisz reda żeby twój bot lane Ci pomógł, zazwyczaj po redzie idzie się obecnie na craba na rzece który regeneruje Ci dużo hp/many, potem lecisz na druga stronę jungli gdzie masz blue(zazwyczaj przed blue lecisz również po następnego craba, który może uratować życie twojemu top lanerowi bo pewnie enemy jungler zaczynający od blue będzie chciał lvl3 ganka na topie zrobić). Po crabie to już czyścisz sobie cała jungle zależnie od twoich preferencji. Tak samo wyglada to grając od gory(drużyna czerwona) tylko ze lecisz na blue żeby znowu mieć pomoc od twojego bot lane. 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający forum [Champ] Postać na mida i jg   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...