Skocz do zawartości
kamol71

Upgrade komputera

Polecane posty

Autor tematu Napisano

Witam potrzebuje pomocy z moim komputerem.
Otóż wiem że to nie jest demon prędkości itd itp ale niewiem czym to idzie że on tak słabo radzi sobie z grami typu “GTA V”, “Far Cry”, ogólnie z większością gier. Zaś nie ma problemu z lolem, na spokojnie na wysokich 300 fps stałych trzyma, co może być przyczyną? Może trzeba coś wymienić? Komputer ma już swoje lata (około 5 lat). Proszę o pomoc bo zależy mi na graniu na tym komputerze, jako spędzanie czasu wolnego dla relaksacji  ponieważ już z rzadkością używam go do np. bankowości, od tego i całej reszty służy już telefon 
Parametry:
Procesor: Intel® Core™ i5-4430S CPU @ 2.70GHz, 2694 MHz 4-rdzeniowy
Ram: 4 GB fabrycznie + dokupiona kostka 4 GB
Karta Graficzna: Nvidia Geforce GT 640 1GB
System: Windows 10
Nazwa Jednostki: Asus m51ac

Interesuje mnie jak najtańsza opcja upgradu tego komputera, więc nie pytajcie o zakres pieniężny. Poprostu najtaniej aby dało się grać głównie w to GTA V :)

Pani Kasia

Szukasz używanych, czy nowych części?

Podaj jeszcze zasilacz.

Autor tematu Napisano

Oczywiście używanych :)

Zasilacz z tego co widzę po obudowie to "delta dps-300AB-71A" niewiem czy dobrze napisałem bo dużo chińskich znaczków ;p ale w załączniku dam jpg może to coś pomoże :) (ps. Przepraszam że obrócone ale już nie miałem czasu to obracać bo jestem na telefonie ;) )

15416264938315095296626062114713.jpg

ogólnie wymieniłbym bym kartę graficzną i gry powinny jako tako działać, ale jak wymieniać kartę to i zasilacz, bo ten jest za słaby.

Co do zasilacza, to taki powinien wystarczyć:

https://www.x-kom.pl/p/364861-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-500w-vero-l2-bronze.html

Używany zasilacz raczej ciężko będzie znaleźć, ale jak chcesz możesz poszukać czegoś co będzie miało certyfikat przynajmniej bronze oraz 500w.

Karta graficzna najlepiej gtx 1050ti, ewentualnie możesz szukać gtx 960.

Do pełni szczęścia przydałby się jakiś dysk SSD: https://www.x-kom.pl/p/387048-dysk-ssd-goodram-120gb-25-sata-ssd-mlc-irdm-gen2.html . Lecz da rade bez tego.

Autor tematu Napisano

Okej dzięki wielkie za pomoc :) jakby były jeszcze jakieś pomysły to pisać śmiało :) pozdrawiam

Zapomniałem, wydaje mi się że nie będę mógł tu wsadzić do tej płyty głównej np GTX 960. Mam rację? Jeżeli tak to jaką kartę mogę wsadzić?

18 minut temu, kamol71 napisał:

Okej dzięki wielkie za pomoc :) jakby były jeszcze jakieś pomysły to pisać śmiało :) pozdrawiam

Zapomniałem, wydaje mi się że nie będę mógł tu wsadzić do tej płyty głównej np GTX 960. Mam rację? Jeżeli tak to jaką kartę mogę wsadzić?

Bedziesz mogl normalnie wlozyc.

Goodram IRDM 120 GB to nie jest zbyt dobry dysk nawet budżetowy spokojnie dostaniesz wydajniejszy dysk i lepszy jakościowo.
ADATA 128GB 2,5'' SATA SSD Premier Pro SP920 7mm MLC 

Kości MNLC i 60 miesięcy gwarancji, dobre zapisy i dobra relacja ceny do jakości.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.