Skocz do zawartości

Problem z FPS w Minecrafcie na dobrym komputerze

Oleq24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus, otóż mam problem, kupiłem ostatnio Minecrafta, jednak mam problem z niskimi FPS'ami, mianowicie utrzymują się one na poziomie 8-15, niezależnie od ustawień w grafice, co śmieszniejsze gdy miałem odpalone shadery poziom FPS był identyczny.

specyfikacja mojego laptopa to:

Procesor Intel Core I7-4720HQ CPU 2.60 GHz

16 GB pamięci RAM

Karta Graficzna GeForce GTX 960M

Od razu piszę że mam OptiFine'a, nie odpalam gry na zintegrowanej karcie graficznej tylko na procesorze NVIDIA o wysokiej wydajności. Zwiększyłem też ilość przydzielonego do minecrafta ramu z 2 do 6 GB, czytałem że pomóc może wyłączenie synchronizacji pionowej w panelu sterowania karty graficznej, niestety nic nie pomogło. Mam aktualną Javę 64 bitową, aktualizowałem też sterowniki do karty.

Liczę na pomoc, bo cały dzień siedzę nad tym i nie mogę znaleźć nic na forach anie polskich, ani anglojęzycznych. 

FPS.jpg

!!!

Edit. Problem leży w karcie graficznej, pomimo ustawienia przeze mnie karty GTX jako domyślnej do minecrafta, w nowszych wersjach odpala on przy użyciu Intel HD 4600, co ciekawe tego problemu nie ma przy starszych wersjach, gdzie gra załącza na odpowiedniej karcie. Prosił bym o wskazówni, co jest nie tak że gra sama ''decyduje'' jakiej karty graficznej użyje w zależności od wersji, oraz jak mam to naprawić.

Z góry dzięki.

!!!

Edytowane przez Oleq24

8 godzin temu, Nachwile1 napisał:

Na screenie pokazuje ze uzywasz Intel HD 4600 na rozdzielczosci 3840x2004? :O

Tak, też to zauważyłem, ale nie mam pojęcia czym jest to spowodowane,  ustawiłem użycie normalnego procesora graficznego jako domyślne, być może zrobiłem to tylko na launcherze, ale w takim wypadku jak ustawić optymalnie lepszy procesor graficzny dla gry? Dodatkowo zauważyłem że gra bez OptiFine działa na poziomie 30-45 FPS, a kiedy gram z OptiFine'em to drastycznie spada do poziomu podanego wcześniej i w takiej sytuacji kompletnie nie mam pojęcia jakim cudem gra działa w miarę płynnie bez  programu, a laguje dopiero po włączeniu. Z góry dzięki

Problem może leżeć właśnie w przełączaniu karty graficznej, ponieważ mimo ustawienia jej jako domyślnej w panelu sterowania NVIDIA, po wciśnięciu F3 nadal widać że gra korzysta z Intel HD 4600.

Edytowane przez Oleq24

• Marosking zmienił(a) tytuł na Problem z FPS w Minecrafcie na dobrym komputerze

Wątek można zamknąć, problem wynikał z tego że gra korzystała z nieodpowiedniej karty, a do tego nie wystarczyło zmienić tylko tegow sterownikach nvidia, tylko bawić się naróżne inne sposoby, ale w końcu się udało. Dzięki Nachwile1, bo gdyby nie Ty to w życiu bym się nie zorientował że ten mimecraft dalej używa złej karty xD, więc nawet nie wiedział bym w czym problem

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający forum Problem z FPS w Minecrafcie na dobrym komputerze   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...