Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza

cotrzot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem polega na tym, że po kilku sekundach od wciśnięcia przycisku odpalającego komputer, wyłącza się on samoczynnie.

Dodam, że wiatraczki się bardzo słabo kręcą, a ledy na jednym z nich gasną.

Wyjąłem kartę graficzną, dzięki czemu komputer już się nie wyłącza, jak podpinam monitor pod integre to nie daje obrazu.

Płyta głowna pika raz tak jak powinna, a przed wyjęciem karty był obraz na monitorach.

Tak się zachowuje po włączeniu.

Zasilacz odpada, gdyż sprawdzałem na innym.

Sprzęt w sygnaturze.

#1  MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H CPU: Intel CORE i5-4460 GPU:  Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming RAM: G.Skill DDR3 8GB RipjawsX 1600MHz CL7  

PSU: Thermaltake Smart SE 630W HDD: WD Caviar Blue 1TB SSD: ADATA Premier Pro SP920 CASE: Raijintek Arcadia Monitory: Iiyama E2481HS

#2  MOBO: Gigabyte B450 AORUS ELITE CPU: AMD Ryzen 5 2600 GPU: Gigabyte GeForce RTX 2060 OC RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 16 GB 3200MHz  CL16  

PSU: SilentiumPC Vero M2 600W  SSD: SSD Silicon Power Ace A55 512GB CASE: SilentiumPC Regnum RG4T  Monitory: Acer Nitro VG240YUbmiipx

Nie wiem na jakim zasilaczu to testowales, ale wyglada na to ze wina lezy po stronie zasilacza.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

Napisałem, że zailacz odpada, na początku podejrzewałem zasilacz, lecz na drugim który bez problemu działał na innej stacji było to samo. Dlatego model nie ma tu za wiele znaczenia.

#1  MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H CPU: Intel CORE i5-4460 GPU:  Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming RAM: G.Skill DDR3 8GB RipjawsX 1600MHz CL7  

PSU: Thermaltake Smart SE 630W HDD: WD Caviar Blue 1TB SSD: ADATA Premier Pro SP920 CASE: Raijintek Arcadia Monitory: Iiyama E2481HS

#2  MOBO: Gigabyte B450 AORUS ELITE CPU: AMD Ryzen 5 2600 GPU: Gigabyte GeForce RTX 2060 OC RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 16 GB 3200MHz  CL16  

PSU: SilentiumPC Vero M2 600W  SSD: SSD Silicon Power Ace A55 512GB CASE: SilentiumPC Regnum RG4T  Monitory: Acer Nitro VG240YUbmiipx

1 godzinę temu, cotrzot napisał:

Witam problem polega na tym, że po kilku sekundach od wciśnięcia przycisku odpalającego komputer, wyłącza się on samoczynnie.

Dodam, że wiatraczki się bardzo słabo kręcą, a ledy na jednym z nich gasną.

Wyjąłem kartę graficzną, dzięki czemu komputer już się nie wyłącza, jak podpinam monitor pod integre to nie daje obrazu.

Płyta głowna pika raz tak jak powinna, a przed wyjęciem karty był obraz na monitorach.

Tak się zachowuje po włączeniu.

Zasilacz odpada, gdyż sprawdzałem na innym.

Sprzęt w sygnaturze.

Jak możesz to podepnij tą kartę do innego kompa i zobacz czy działa. Możliwe, że jest uszkodzona. Chociaż szczerze przyznaję, że dla mnie największym podejrzanym jest zasilacz.

1.gif

• Aive zmienił(a) tytuł na Komputer się wyłącza

Żaden zasilacz czy karta, zwykle to objawy uszkodzenia płyty głównej czasami pamięci.   Powinieneś się zaraz domyślić że to plyta jak nie działa obraz z integry. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Ogólnie problem się jakby sam rozwiązał, zresetowałem bios, złożyłem wszystko do kupy i działa normalnie raczej. Mam nadzieję, że nie będzie już tego problemu.

A co do uszkodzenia płyty to też dziwna sprawa, bo normalnie dawała sygnał i widać było, że wszystko idzie na niej tak jak powinno, w sensie wszystko przechodziło i system zaczynał się bootować.

Co ma działanie płyty do uszkodzenia ? Większość usterek płyt nie powoduje jej nie działania, powoduje głównie problemy w czasie działania. To że teraz działa nie świadczy o tym że jest sprawna w 100%.
Teraz przynajmniej każdy większy problem będzie można w pierwszej kolejności  spokojnie przypisać wadliwej płycie.  

Niestety problem nie znikł, komputer chodzi dobrze jak się go już odpali, potem jak chodzi i się go zrestartuje też nie ma problemu. Jednak jak po nocy próbuje go odpalić, to trzeba z 5 minut próbować aż załączy, potem już wszystko działa. Rozumiem, że jedyna opcja to wymiana płyty? 

Niekoniecznie ale to podstawowa może być usterka. W domu nie jesteś sam sprawdzić nie mając sprzętu do pomiarów i testów. Może i miernikiem dało by sie zdiagnozować ale bez dostępu do dokumentacji płyty nic nie zrobisz. 

Musiał byś po kolei sprawdzić zasilacz, pamięci i płytę by być pewnym.