Skocz do zawartości

Opłaca się zacząć w Tera Online?

Damian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że warto. Pomimo tego, że gra niezbyt dużo ludzi to w queue na dungeony czeka się tylko na niskich poziomach. Osiągniecie level capu zajmuje teraz max 3 dni, wiecej jeśli robisz po drodze wszystkie questy/grasz dla fabuły. Zrobienie najlepszego gearu zajmuje trochę czasu. 

Ze znalezieniem gildii też nie będziesz miał problemu - jest dużo polskich i Polaków w grze.

Jeśli chodzi o P2W to wydaje mi się, że w Tera Online nie występuje w ogóle. Wiadomo Tera Club przyspiesza rozgrywkę, ale wszystko jest możliwe do osiągnięcia bez płacenia subskrypcji. W item shopie też nie ma przedmiotów P2W. Są tylko kostiumy plus mounty, ale wszystko można kupić za gold zarobiony w grze. 

Co do PVP to się nie wypowiadam bo grałem i gram tylko na serwerach PVE, bo za PVP nie przepadam.

Dodam od siebie, że grałem w wiele różnych mmorpg-ów, ale tylko do Tery wracam co jakiś czas już od ponad 4 lat. Co prawda ja bardziej skupiam się na achievementach niż na faktycznym rozwoju postaci. Swoją drogą jest tu bardzo fajny system achievementów.

Najlepiej zagraj sam i przekonasz się czy to gra dla Ciebie.

11uz5ao.jpg

2 godziny temu, Damian napisał:

EU czy North America jest bardziej oblegane aktualnie? 

Na PC grałem tylko na EU więc nie powiem na ten temat zbyt dużo. Według SteamCharts dzisiaj  na EU grało nieco ponad 1800 osób ale trzeba tutaj doliczyć również osoby, które nie połączyły konta ze Steamem. Podejrzewam, że na NA może grać więcej osób z uwagi na to, że jest tam więcej serwerów mimo to też szykują się do ich łączenia podobnie jak Gameforge. Na pewno jeśli chodzi o wydawce En Masse bije Gameforge na głowę, chociaż teraz sytuacja z Terą EU jest o wiele lepsza niż była 2 lata temu.

Co do polskich graczy to podejrzewam, że na NA też znajdziesz polskie gildie, w końcu nasi są już wszędzie.

Natomiast jeśli chodzi ogólnie o community to przeważają tam starzy wyjadacze, których pamiętam z czasów gdy zaczynałem moją przygodę z Terą ale pojawiają się też nowi gracze. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, ze community drastycznie się zmniejszyło względem roku 2014, co widać po World chatcie.

11uz5ao.jpg

Rzeczywiście, szybko zdobywa się level. Nie mam problemu ze znalezieniem kogoś do party (tym bardziej, że gram na NA od Enmasse). Pewnie migracja serwerów, która ma nastąpić jutro jeszcze więcej wydobędzie z tej gry. TERA zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i pewnie zostanę z tym mmo na dłużej.
Dzięki!