Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Łączenie serwerów przez bungeecord


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam otwieram sieć serwerów i chciałbym zrobić tak że wchodząc na lobby postawione na osobnym hoscie tak samo i bungee i easyhc a za to chciałbym podłączyć do tego vps z innego hostingu tak aby po wejściu można było wybrać na który chce się przejść. Mam pytanie czy takie ustawienie serwerów będzie jakimś problemem czy będę musiał do tego celu dokupić drugi vps aby to tak zrobić czy da się to z jednego

  • Biter. zmienił(a) tytuł na Łączenie serwerów przez bungeecord
Opublikowano

Ogólnie jest Ci potrzebny osobny serwer na lobby i osobny na docelowy serwer, czyli aby mieć lobby i trzy serwery potrzeba:

  • Maszynę z bungeecordem
  • Maszynę z serwerem np. Skyblock
  • Maszynę z serwerem np. Survival
  • Maszynę z serwerem np. Creative

Czyli osobny vps na lobby (bungeecord) i osobne vps na serwery

Opublikowano
4 godziny temu, AlexsanderARG napisał:

No nie za bardzo właśnie

??

możesz postawić serwery na tej samej maszynie, podpiąć wszystko pod bungeecorda i wszystko będzie działać

nie musisz kupować oddzielnego vpsa na każdy serwer, wtf 

k3HeXgc.png

Gość KrejzolekTV
Opublikowano
6 godzin temu, KRZYSZT0FSLENDER napisał:

Czyli nie za bardzo 2 serwery na jednym vps aby je podłączyć do sieci serwerów

 

Zależy.

Jeśli masz słabego VPSA to może ci uciągnąć 1 serwer.

Jeśli masz dobrego to możesz nawet i 3 na nim mieć + bungeecord który nie potrzebuje dużo ramu (1gb nawet wystarczy)

Opublikowano
Przed chwilą, KrejzolekTV napisał:

Zależy.

Jeśli masz słabego VPSA to może ci uciągnąć 1 serwer.

Jeśli masz dobrego to możesz nawet i 3 na nim mieć + bungeecord który nie potrzebuje dużo ramu (1gb nawet wystarczy)

Tutaj nie chodzi o parametry, ale fakt, iż wystarczy jeden porządny atak, aby wszystko padło. 

Opublikowano
10 godzin temu, Vosly_ napisał:

Tutaj nie chodzi o parametry, ale fakt, iż wystarczy jeden porządny atak, aby wszystko padło. 

 

21 godzin temu, AlexsanderARG napisał:

Ogólnie jest Ci potrzebny osobny serwer na lobby i osobny na docelowy serwer, czyli aby mieć lobby i trzy serwery potrzeba:

  • Maszynę z bungeecordem
  • Maszynę z serwerem np. Skyblock
  • Maszynę z serwerem np. Survival
  • Maszynę z serwerem np. Creative

Czyli osobny vps na lobby (bungeecord) i osobne vps na serwery

Nie potrzeba osobnego vps'a na każdy serwer, wszystko można zrobić na jednym. Aczkolwiek pod uwagę trzeba brać to, że jeżeli maszyna zostanie zaatakowana tak jak wspomniał o tym kolega wyżej, nie stracimy graczy z lobby, tylko stracimy graczy z wszystkich serwerów.

Opublikowano
14 godzin temu, AlexsanderARG napisał:

@happi

Nie powiedziałem że się nie da ale obciążenie będzie

powiedziałeś

k3HeXgc.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...