Skocz do zawartości

Odczyt/Zapis plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi mili.

Mam problem z Win10
Ogólnie chodzi o prawa zapisu/odczytu plików w folderze.
Nie mogę zaktualizować gry, pobrać map przez grę, czy połączyć się z serwerami gier, które pobierają pliki do folderu z grą.

Na całym folderze Games mam zaznaczone kwadracikiem zapis i odczyt.
Nie pomagał CMD, dodawanie użytkowników do folderu, zmienianie statusu tej opcji

Wszędzie mam problem z "download not allowed / pobieranie nie jest dozwolone / nie pobrano z powodu ograniczeń dostępu" w grach.
Jak pobieram coś przez przeglądarkę, wrzucam i usuwam to nie ma problemu.
Odpalałem programy jako administrator też, nic to nie daje 

Mój zestaw

Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

26 minut temu, azakv napisał:

@Nekrosmanteia Włącz konto administratora http://soisk.pl/wlaczenie-konta-administratora-w-systemie-windows-10/ zaloguj sie na nie i wtedy próbuj coś zrobić z tym folderem.

nic to nie daje używałem net usera, nic to nie daje, gry i programy nadal nie mogą nic zrobić w tym folderze 

Mój zestaw

Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

2 godziny temu, Vosly_ napisał:

Może nie ma jakiegoś folderu, która sama aplikacja nie ma możliwości utworzenia i wyświetla komunikat?

Podaj tytuł gry + może jednak problem po stronie połączenia z serwerami?

Gra Unreal Tournament 2004 - "Download "Jungle.map" is not allowed" 
Nie mogę też zaktualizować The Forest - brak uprawnień"

Gra musi ten folder tworzyć, bo tworzyła go na poprzednim komputerze, na Win10 mam jakiś głupi atrybut włączony "Tylko do odczytu" 
Nie mogę tego wyłączyć, robiłem to przez attrib -r -s C:\Games\UT2004 
Próbowałem dodać SYSTEM, Administrator, Paweł, Deadlyo jako administratora folderu Games, nic to nie dawało.
Robiłem to po prostu Właściwości > Odznacz atrybut 

Nic to nie daje, blokada wciąż jest, mogę uruchamiać program jako administrator i jako administrator nadany przez CMD nic to nie zmienia.
Gra nadal wyskakuje z błędem dostępu do modyfikacji folderu w którym jest 

Mój zestaw

A masz w ogóle konto/prawa administratora na tym kompie ?    

Nie rusza sie atrybutów i nie bawi w CMD bez sensu bo tylko sam sobie pierdolisz do reszty prawa, kasuje starego użytkownika z właściwości folderu. 

Edytowane przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

8 godzin temu, Ktosiu napisał:

A masz w ogóle konto/prawa administratora na tym kompie ?    

Nie rusza sie atrybutów i nie bawi w CMD bez sensu bo tylko sam sobie pierdolisz do reszty prawa, kasuje starego użytkownika z właściwości folderu. 

Pisałem już, że mam prawa administratora, jestem jedynym użytkownikiem PC
Próbowałem to robic nawet poprzez ukryte konto admina (net user administrator /active:yes) i nadal nic, ta sama sytuacja, gry wywalają błąd że nie mogą zapisać plików w swoim folderze 

Mój zestaw

Jak napisałem wcześniej bezsensowna zabawa  w CMD popierdoliła wszystko, nie używaj jak nie potrafisz właściwie zastosować ( sam tego nie robię zwłaszcza na koncie administratora ! ), w sumie nie powinno sie nawet tego obecnie stosować poza kontami bez praw administratora logując sie wcześniej w cmd z prawem administratora.  

Usuń starego właściciela z praw głównego folderu gry albo dysku, bez problemu rozpoznasz konto wygląda mniej więcej tak t9Aos1Zg.png

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.