Skocz do zawartości

Komputer za 3000zł

MrWinex66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki posiadasz budżet na kupno?  3000 zł, max +/- 100zł
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)?  W przyszłym tygodniu
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?  1920x1080, ze starego sprzętu nic nie wyciągnę
Do czego ma służyć komputer?  Głównie do nowych gier (z tego roku, z ostatnich lat oraz do tych które premierę będą dopiero miały), czyli chociażby Wiedźmin 3, Sniper Elite 4, Wolfenstein II czy nowy Doom, liczę na płynne 60FPS przy przynajmniej średnich ustawieniach
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?  Karta sieciowa Wi-Fi pod PCI-E oraz napęd optyczny
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?  Nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?  Nie
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?  Dysk twardy o pojemności 2TB (więc wiadomo - w tym budżecie nie da rady wsadzić już SSD)
Czy części mogą być używane?  Nie

Ze względu na kartę Wi-Fi na PCI-E wolałbym raczej aby slot PCI-E na płycie głównej (w przypadku mATX) był nad slotem karty graficznej, a nie pod nim :) Nie chcę, by karta sieciowa ani nie zawadzała czymś o chłodzenie karty graficznej, ani aby nie blokowała dostępu powietrza chłodzeniu karty graficznej :)

Oraz ze względu na estetykę oraz przewiewność środka, wolałbym (o ile to możliwe), aby albo obudowa była dwukomorowa, albo zasilacz modularny lub półmodularny. (na jednocześnie zasilacz modularny/półmodularny i obudowę dwukomorową raczej w tym budżecie nie mam co liczyć).

Preferowane listy z xkoma :)

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez MrWinex66

2 godziny temu, Krzysztofnowak napisał:

i 1060 :) 

Pomyłka? :D W zestawie który podlinkowałeś jest 1050Ti :)

Korzystając z koszyka, już widzę że na zarówno i5 jak i na 1060 (przynajmniej w wersji 6GB) raczej budżetu nie wystarczy :/ 

Porównując osiągi 1050Ti z 1060 raczej postawiłbym na 1060, nawet kosztem procesora.

Lepiej byłoby, gdybym wziął i3 np. 8100 i do niej 1060 6GB, czy może jednak lepiej postawić na lepszy procesor, i wziąć i5 (np. 8400) z 1060 ale 3GB?

Do tych gier które wymieniłeś raczej wydajniejsza grafika może być bardziej przydatna.

Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/wey1aop2i

Antec VP-PC 500W
Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM
TP-Link Archer T2U (433Mb/s a/b/g/n/ac) DualBand
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX
Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition 6GB GDDR5
MSI B360M PRO-VDH|
GOODRAM 4GB 2666MHz IRDM X Black CL16
SilentiumPC Armis AR1

Choć najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie i5 z GTX1060.

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder