Skocz do zawartości

Kupno PC Intel i3 8100 4 Rdzenie / GTX 1050 / 8GB /1TB

Nekrosmanteia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heyo, znalazłem kompa na allegro.
Czytałem też post że kupowanie z tej strony jest głupotą, ale dane wypisywane są szczegółowe, podany model płyty etc.

https://allegro.pl/intel-i3-8100-4-rdzenie-gtx-1050-8gb-1tb-i7460265953.html#thumb/3

Potrzebuję komputer na raty, więc odpadają strony oferujące zapłatę bez rat.

Służyć ma do gier, ale nie typu GTA V lecz typu Fallout New Vegas, WoT, BF 2 i same starsze gry, jednak chcę aby działały na modach i shaderach najlepszej grafiki

Mój zestaw

Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

Obudowa to raczej piekarnik, a zasilacz dobra podpałka do tego zestawu. Do tego Budżetowa karta graficzna z niezbyt dobrym chłodzeniem. Wypełnij wzór, to się złoży coś bardziej normalnego, wiele popularnych sklepów oferuje zakup na raty, więc nie widzę sensu kupowania z alledrogo.

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)?
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
Czy części mogą być używane?

#1  MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H CPU: Intel CORE i5-4460 GPU:  Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming RAM: G.Skill DDR3 8GB RipjawsX 1600MHz CL7  

PSU: Thermaltake Smart SE 630W HDD: WD Caviar Blue 1TB SSD: ADATA Premier Pro SP920 CASE: Raijintek Arcadia Monitory: Iiyama E2481HS

#2  MOBO: Gigabyte B450 AORUS ELITE CPU: AMD Ryzen 5 2600 GPU: Gigabyte GeForce RTX 2060 OC RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 16 GB 3200MHz  CL16  

PSU: SilentiumPC Vero M2 600W  SSD: SSD Silicon Power Ace A55 512GB CASE: SilentiumPC Regnum RG4T  Monitory: Acer Nitro VG240YUbmiipx