Skocz do zawartości

Serwer MU Online dla pracujących

HSowaty!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Postanowiłem powrócić po latach do gry i postawić jakiś ciekawy serwer :)
Mam ciekawy pomysł, tzn. chcę uruchomić serwer dla pracujących ludzi, którzy nie mają całych dni na granie w MU, a chcą konkurować z innymi.
Jak chciałbym to osiągnąć? Mam dwa ciekawe pomysły:
 - Ograniczając działanie serwera do konkretnych godzin (np. 15-24).
 - Włączając zdobywanie XP do konkretnych godzin (np. 15-24), a poza tymi godzinami doświadczenia by się nie dostawało, jedynie drop.
Co o tym myślicie?

Chciałbym uruchomić serwer na jakiejś starszej wersji, na której graliśmy za małolata? :)
Może S2, albo S4? Exp nie za duży, aby szybko się nie znudziło i system RR i GR, z kasującymi się statystykami.

Ktoś chętny do grania na takim serwerze?

Pozdrawiam, HSowaty!

Stwórz z nami największą polską społeczność graczy MU Online.
Będzie obszerny dział download, mnóstwo poradników, publikacje najlepszych polskich i zagranicznych serwerów.
Z nami postawisz serwer, który szybko okaże się światowym HITEM!!

www.MUCenter.pl

Witaj po przerwie :)

Ciekawy projekt, aczkolwiek moim zdaniem serwer powinien działać 24/7. Nie myślałeś może nad sezonem 6 z offattackiem? Na RZ jest dostępna fajna paczka z kodem źródłowym. Z Twoim doświadczeniem w programowaniu mógłbyś załatać te najpoważniejsze błędy i miałbyś bardzo stabilne pliki.

21 godzin temu, Cinu. napisał:

Witaj po przerwie :)

Ciekawy projekt, aczkolwiek moim zdaniem serwer powinien działać 24/7. Nie myślałeś może nad sezonem 6 z offattackiem? Na RZ jest dostępna fajna paczka z kodem źródłowym. Z Twoim doświadczeniem w programowaniu mógłbyś załatać te najpoważniejsze błędy i miałbyś bardzo stabilne pliki.

Takich serwerów jest mnóstwo.
Chcę zrobić coś innego, coś co wyróżni się wśród masy innych serwerów, choćby negatywnymi odczuciami ;)
Season 4 to max, chcę wrócić do starego dobrego MU!

Będzie obszerny dział download, mnóstwo poradników, publikacje najlepszych polskich i zagranicznych serwerów.

www.MUCenter.pl

Dnia 24.07.2018 o 17:45, HSowaty! napisał:

Takich serwerów jest mnóstwo.
Chcę zrobić coś innego, coś co wyróżni się wśród masy innych serwerów, choćby negatywnymi odczuciami ;)
Season 4 to max, chcę wrócić do starego dobrego MU!

Rozumiem.

Odpisałem na Twój temat na RZ. Później wyślę Ci tu lub tam listę najpoważniejszych znanych błędów, które nie zostały naprawione przez community.

Witaj.

Tak jak mówi Cinu. według mnie serwer powinien stać 24/7. Idealny sezon to by był sezon 2, exp również jak Ty preferuję niski, max 50x. 

Jako, że wszyscy teraz robią serwery z systemem, gdzie statystyki się kasują proponuję, aby właśnie statystyki zostawały po rr. 

Odradzam Ci tego pomysłu z działaniem serwera w określonych godzinach - to bardzo zniechęci graczy.

Mam nadzieję, że nie stawiasz na PayToWin.

Podsumowując proponuję:

-Serwer oczywiście 24/7

-Sezon max 4 (najlepiej 2)

-Exp max 50

-Drop jak uważasz, ale według mnie im ciężej tym lepiej

-Staty po rr zostają

-No WebShop/ItemShop

Na ten moment tyle. Mówisz, że chcesz zrobić serwer dla osób pracujących... Ja również pracuję i jakoś daję radę, nic nie stoi na przeszkodzie zostawić AFK na czas pobytu w pracy.

W razie czego mogę zaoferować pomoc w ustawieniu serwera.

Pozdrawiam

• 1 miesiąc temu...

W sumie można by było zrobić, aby użytkownik sam mógł wybrać odpowiadający mu przedział czasowy :)

Co wy na to?

www.MUCenter.pl

• 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Cześć @HSowaty! , odczułem dokładnie tę samą potrzebę, a Ty już pisałeś o tym rok temu!

Jestem graczem z globala z czasów serwerów Maya i Wigle, mój ulubiony prywatny: WarkaMu, nick: Presso (i wariacje). Jest grono takich graczy — pracujących, którzy chcą pograć od czasu do czasu (wieczorami, weekendami, w Święta) ale nie mogą konkurować z młodszymi graczami, którzy mają dużo więcej wolnego czasu. Też nie chcę tworzyć serwera AFK, ani miec tam najnowszych fajerwerków — klimat, kultura, wspomnienia, przyjemność z gry. To oczywiście nie serwer dla wszystkich, ale znam grupę chętnych.

Ustawienia o jakich ja myślę to:

- Ograniczony up-time, na 4 pod-serverach — każdy gracz wybiera, który mu pasuje:
  1) 9am-12pm (UTC)
  2) 3pm-6pm (UTC)
  3) 9pm-12am (UTC)
  4) 3am-6am (UTC)
- 50-100x exp
- 97d+99 lub S1

- Mocno ograniczony wybór przedmiotów w sklepach, poleganie na dropie, hunt'ach i handlu
- Mocne zaangażowanie graczy przez eventy, Devli Square i Blood Castle, które coś dają, itp.

- Forum/Discord/Facebook do wymiany opinii i propozycji zmian

Właśnie stawiam taki serwer, będę potrzebować osób do beta testów / pomocy ?

Edytowane przez bprzemek
  • 5 miesięcy temu...

Z powodu małego zainteresowania nic nie robiłem z serwerem.

Ale ostatni tydzień sobie trochę pograłem i mi się przypomniało o projekcie.

Jest sens stawiać serwer w tych czasach?

Grałem ostatnio na paru, z pozoru dobrze zapowiadających się serwerach i liczba graczy z multikontami nie przekraczała 100.

Czy ta gra już umarła i nie ma sensu już tworzyć nic z nią związanego?

A co do ww. projektu, zawsze można zablokować zdobywanie expa dla postaci po paru godzinach gry,

albo przycisk który startuje zegar i od tej chwili exp będzie zdobywany przez określiny czas.

Przy takim założeniu serwer może stać 24/7, a po skończeniu czasu na zdobywanie expa,

można się zająć zdobywanie itemów, robieniem custom questów, expieniem innej postaci itp.

Może teraz ktoś chętny się na taki serwer znajdzie? :)

Pozdrawiam, HSowaty!

www.MUCenter.pl

Witaj, 

ja stworzyłem ostatnio nowy temat o graniu na telefonie. Uważam, że to jest przyszłość tej gry.

Też grałem w tą grę od kiedy pamiętam w kafejkach bo jeszcze nie miałem komputera na wersjach 0.97d oraz starszych. Do dziś wracam nostalgicznie i raczej zawsze będę wracał, żeby sobie pograć i poprzypominać stare czasy. Znalazłem 2 serwery mobilne, jeden z nich jest również dostepny na PC. Jest tam naprawdę masa ludzi. Wysłałem screeny z tła logowania jako dowód, w godzinach szczytu wiele serwerów jest prawie pełnych.

Dlatego też uważam, że to jest przyszłość tej gry jak i wielu innych. Jeżeli ktoś śledzi poczynania dużych firm, takich jak Blizzard np. to wie, że tam też idzie to w tym kierunku.

Ale co to ma się do serwera dla pracujących? Nigdzie jeszcze nie znalazłem, ale sądzę, że założenie takiego serwera miałoby sens. Szczególnie takiego na którym można grać mobilnie jak i na PC i jestem przekonany, że będzie więcej graczy mobilnych.

Pozdrawiam i napisz co o tym sądzisz.

Screenshot_20200118-215046_MuAwaY.jpg

Screenshot_20200118-215041_MuAwaY.jpg

Screenshot_20200118-215035_MuAwaY.jpg