Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Minecraft - dobry komputer, a mało FPS. Czego to jest wina?


Parner

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z fpsami w minecrafcie. Mianowicie mam tylko 100-150 fps z optifinem. Mój kolega ma aż 500fps z fx'em 6300 i gtx'em 970, a ja z i7 3770 i radeon r9 290x i 16gb ramu mam tylko 100-150... W menadżerze zadań mam zaznaczone wszystkie wątki w procesie minecrafta. Do samej gry mam przypisane aż 3gb ramu. W dodatku dopowiem, że w innych grach mam bardzo przyzwoity fps tylko w tym minecrafcie mam tak mało. Niby 100-150 wystarczy do grania, ale po włączeniu shaderów mam tylko 30-50 fps.  Z góry dzięki za pomoc.

2018-07-11_20.20.06.png

  • Marosking zmienił(a) tytuł na Minecraft - dobry komputer, a mało FPS. Czego to jest wina?
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Wejdź w opcje minecraft potem w ustawienia graficzne, i zmień fps limit na "No limit"

Jeżeli nadal będzie za mało fps to pobierz sobie optifine.

Jeżeli chcesz jeszcze więcej to wgraj moda na more fps.

a jeżeli chcesz miec jeszcze więcej to prawdopodobnie na Blazing Packu będziesz miał po 400.

KLIKNIJ na klawiaturze ctrl+shift+Esc (Po lewej stronie wszystko na raz po koleji) i wyskoczy ci menadżer zadań, zobacz czy jakieś procesy w tle przypadkiem nie zabierają ci ramu lub procesora to je wyłącz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...