Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Prezentacja serwera Freebuild - co sądzą o tym użytkownicy?


Twoje zdanie na temat projektu  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zaprezentowany projekt serwer spodobał ci się?

    • Tak
      4
    • Nie
      1
    • Tak, ale wymaga poprawek w kilku kwestiach
      4
    • Nie, prezentacja jest nieciekawa i/lub nie odpowiada mi ten tryb
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, przyszedłem na to forum, aby nieco zorientować się z rynkiem serwerów minecraft, nie ma to być również pełnoprawna zapowiedź; więc próbowałem dobrać odpowiednio dział.

Serwer stałby na już błędnie określanej nazwie Freebuild, a typ rozgrywki skupiałby się jednak wewnątrz miasta na archipelagu, to właśnie w tej formie serwer miałby do zaoferowania najwięcej odświeżonych pomysłów i rozwiązań, zarówno tych sprawdzonych, jak i eksperymentalnych. Serwer jest pomysłem hobbystycznym, więc trzyma się założenia ciekawej rozgrywki zarówno dla ekipy, jak i graczy. Więc zbyt wiele zapychaczy (mikropłatności) nie uraczy się na tym serwerze. Jako że pierwotnym planem było stworzenie tej całej mechaniki wśród określonej grupy docelowej; dlatego też mogą istnieć pewno niedociągnięcia, czy też obawy przed wprowadzeniem serwera na publiczne listy. Mam nadzieję, że z pomocą tego wątku uda się zderzyć nasze obawy ze zdaniem innych graczy.

Co jako serwer możemy wam zaoferować:

- Nieproceduralną mapę działek (mam tutaj na myśli, że zarówno główna wyspa, jak i przyległe działki, będą budowane i dostosowywane do standardów, próbując zachować różnorodność, ale również nie abstrakcję).

- System ekonomii opierający się na wyczerpywalnych funduszach (serwer posiadać będzie własne konto, a każda akcja związana z kupnem i sprzedażą będzie wpływać na jego saldo).

- Znany wszystkim system prac, który został spolszczony i poddany testom balansowym wartości (również zysk czerpany z prac będzie uwzględniony, co do salda serwera).

- Rozbudowany balans między sposobami zarobków, a wydatków, do tych pierwszych zalicza się:

*:- Jak już wspomniałem, czerpanie dochodu z systemu prac.
*:- Drukowanie pieniędzy (obecnie w projekcie za sprawą popularności bitcoina zostały zamienione na koparki kryptowalut). 
*:- Kasyno (kasyno składać się będzie na jedną grę logiczną, jednorekiego bandyte, jak i zakup loot boxow za pieniądze zdobyte w grze, od prostych lootboxów po prawdziwe perełki, a całość zostanie przyozdobiona zapadającymi w pamięć nazwami)
*:- W świecie na ścieżce fabularnej będą istnieć specjalne zadania, za które dostaniemy odpowiednie wynagrodzenie.
*:- Ostatnim, a najbardziej oczywistym sposobem zarobku będzie posiadanie własnego stoiska w centrum handlowym, a może wkrótce własnego centrum handlowego
.

Skoro istnieje tyle dróg zarobku; powinno być, na co wydawać zarobione pieniądze, a skromnie powiem, że uważam, że takich atrakcji nie brakuje:

*:- Do najdroższych należeć będą posiadłości najbliżej wyspy (mowa tutaj o domach na wodzie, jachtach, a może pokaźnej posiadłości na wyspie, bądź apartamentowcu), a jeśli to nadal mało to możecie zawsze zakupić sobie wyspę i dostosować ją pod swoje oczekiwania, a to wszystko dostosowane do cen takich perełek, jak Eclipse (jacht), nie powiem więcej, na ten temat, ale ekonomia na pierwszy miejscu.
*:- Sama koparka kryptowalut to zarówno dochód, jak i koszt, więc pasuje do obydwu kategorii.
*:- Duży wybór sklepów stacjonarnych, w których będziecie mogli zakupić: pety, dekoracje, skiny, a może nawet pojazdy. Do tego dochodzi standardowy schemat centrum handlowego, którego cel istnienia jest podyktowany przez ekonomię serwera, a jego ceny sugerowane są zarobkiem płynącym za daną czynność.
*:- Będzie można kupić różne specjalne przedmioty od broni po funkcje defensywne; zapewniam jednak, że będą one zróżnicowane, a tą różnicą zdecydowanie nie będzie OverPower +DMG/ARMOR, korzystamy też z dobrodziejstw nowej wersji także, manewr w tej sprawie mamy ogromny. Wszystko to wzbogaca 6 poziomów rzadkości przedmiotów, które są swoistym balansem.
*:- Ostatnim, na co będziecie mogli wydać swoje pieniądze jest "ranga prestiżu", która również ma swoje podstawy w członie fabularnym, ale będzie dawać również dostęp do nowych funkcji, więc zapewniam, że nie jest to jedynie pusty kolorek.

Czy możemy zaoferować wam coś poza ekonomią?

Uważam, że możemy, ale czy wystarczająco, to już wy ocenicie:

 #1# Nieskrępowany survival (teleport grupowy/solo na losowe koordynaty). To nie jest żadne odkrycie techniki, ale myślę, że zainteresuje kogoś fakt, że na serwerze znajdują się niczym nieskrępowane rudy. No i rozumiem, że może kogoś znudzić kopanie tego samego kawałka mapy, w poszukiwaniu surowców "kopalń fb". Byłoby niestosownym powiedzieć, że się tego pozbyliśmy; pomysł wprowadzenia został anulowany.

 #2# Całkiem sporo eventów, od tzw. wiedzówki, wyprzedaży garażowych, kalambur, po różne gry symulacyjne, mógłbym tu dokładnie powiedzieć jakie, ale całkiem sporo jest cały czas w fazie testów, tak więc mogę zapewnić aktualizowanie wątku, jeśli nie zostanie usunięty.

 #3# Chcemy zapewnić wam mnogość opcji, systemów i interakcji ze światem gry, ale również nie chcemy, żeby gracz się w tym pogubił i w końcu nie wiedział, co ze sobą zrobić, dlatego na start serwera zostaną przygotowane poradniki w wielu formach, od prezentacji graficznych (dostępnych również z poziomu gry), po filmiki instruktażowe. Rozumiem, że większość może być wyjadaczami, ale staramy się dostosować pod gracza.

#4# Chcemy zapewnić wam dosyć oryginalne podejście, które nie będzie skupiać się na edycjach, a sprytnie prowadzonych aktualizacjach zawartości. (przynajmniej takie jest założenie).

#5# Celujemy w coś nieco innego niż znana wszystkim mob arena, w naszych planach jest system lochów, który wydaje się nam ciekawszym pomysłem. Oczywiście pamiętamy, o istniejących pracach, tak więc lochy zostaną zaprojektowane w zgodzie z omawianą wtyczką, a dodatkowo chcielibyśmy, żeby nasze pety mogły gdzieś się wyszaleć. 

#6# Mają istnieć różne hale związane z interakcją gracza, ale pomysł jest tak świeży i widzimy w nim taką ilość potencjału, że wolimy zachować to w tajemnicy, trzeba w końcu czymś zaskoczyć na start.

#7# Marzyliście, żeby w mc można było prowadzić pasjonujące raidy? My tak i chociaż obecnie wszystko jest sprawdzane z balansem nowej zawartości, to mamy nadzieję, że spodoba się wam ten pomysł.

Jeśli po tym, co tutaj zobaczyliście: RPG+JACHTY+EKONOMIA macie ból głowy i rozmyślacie: czy to może wypalić, i jaki jest typ serwera, to powiem jedynie tyle, że gracze pragnący immersji i wytłumaczenia takiego połączenia; powinni znaleźć swoją odpowiedź w fabule, a tych, których ona nie interesuje nie powinni być rozcięci przez dwa pomysły z odległych "uniwersum". Pragniemy was jednak zapewnić, że nie jest to nieprzemyślany projekt, który wpycha na siłę każdy system, jaki jest w zasięgu wzroku. Próbujemy pokazać, że łączenie niektórych trybów i rozwiązań nie musi być złe, może przykłady z literatury to zły pomysł na argument, ale wierzymy w ten projekt i nie będziemy szczędzić środków, żeby można było na nim przyjemnie grać.

Możliwe, że pominięte zostało tutaj kilka kwestii, więc jeśli widzisz ten napis - to śmiało możesz się dopytać.

||| ||| |||

To teraz może się wytłumaczę, czemu zostawiłem was z tak niechlujną ścianą tekstu, zamiast sympatycznymi grafikami. Uznałem, że jeśli nie jest to nawet zapowiedź, to nie ma potrzeby wrzucania tutaj grafik, jeżeli jednak wasze oczy cierpią z tego powodu, to mogę jedynie prosić o wybaczenie tego uchybienia. Jeśli doczytałeś do tego momentu i masz jakieś uwagi, śmiało napisz je w komentarzu, każdy pomysł, jak i słowa krytyki są dla nas ważne.

Ponieważ jestem tylko człowiekiem; powyższa treść może zawierać błędy językowe, dlatego jeśli chcesz mi je wytknąć, to nie krępuj się, na pewno będzie to również pomocne. 

  • Marosking zmienił(a) tytuł na Prezentacja serwera Freebuild - co sądzą o tym użytkownicy?
Opublikowano

Skróć proszę tą lekture, nikomu się nie będzie chciało całego czytać. Sam pomysł fajny wiem o co chodzi, ja jak najbardziej za :D

Opublikowano

Dziękuję za wasze opinie, jeżeli chodzi o autorskie wtyczki, to owszem; takich nie zabraknie. Sprawę oceny administracji to już muszę zostawić wam do oceny. Ja mogę jedynie zapewnić, że każdy obecny administrator zna podstawy tyczące się sprawdzania gracza. Jak i utrzymywania poprawnego kontaktu z graczem bez znaczenia, czy ten gracz został właśnie wykryty, czy też nie - zasady kultury pozostają niezmienne w tej sprawie. Mamy też sposób na monitorowanie naszych zachowań, jako administracji: mianowicie nagrania, które będę przechowywane w sposób, który nie powinien budzić większych zastrzeżeń. Każda osoba z administracji powinna być równie pomocna, co więcej ranga ta będzie pełniła funkcje porządkowe bez większych uprawnień od gracza (mowa tutaj o wspomagaczach w rozgrywce). Z wyłączeniem dla kilku kont technicznych, które mają zablokowaną funkcję zdobywania postępów w rankingowej rozgrywce.

 

W sprawie doświadczenia, to mogę dodać tyle, że każdy z nas brał udział w jakimś projekcie, jako administrator niejednokrotnie.

Na koniec w kwestii skrócenia widocznej treści na temat projektu, postaram się jakoś to streścić.

Opublikowano

Bardzo ciekawy pomysł, nie doczytałem się całego ale jeżeli była by możliwość to bardzo ciekawie gdyby serwer był na wersji 1.12. Jak to napisała jedna osoba autorskie pluginy, dla mnie najlepiej by było gdy by wszystko było spolszczone. Nawet dla administracji.

Pokémon Polish Community

Pokémonowy serwer Discord!

Opublikowano

Jak mówiłem, autorskich wtyczek nie zabraknie, ale poza własnymi rozwiązaniami będziemy również wykorzystywać znane i sprawdzone pluginy. Jeśli chodzi o wersję, to serwer jest tworzony w zgodzie z 1.12.2 ().

W sprawie spolszczenia; akurat dzisiaj było sprawdzane, czy nie zawiera błędów logicznych, czy też literówek i poza nazwami klawiszy to w zasadzie wszystko, co obecnie zostało wprowadzone dostało swoje tłumaczenie. Obecnie wadą samego spolszczenia jest to, że nie posiada polskich znaków.

Opublikowano

jak dla mnie żaden tryb nie uratuje już tej gry, zbyt wybredne community, lecz pomysł wydaję się dobry :) Trzymam kciuki 

 

GwKVT9z.jpg

Opublikowano

Jeżeli chodzi o społeczność może i masz częściowo rację, no ale to jeszcze nie powód, by nie spróbować - w sumie nic nas to nie kosztuje. Nie robimy serwera na siłę, a dla już pewnej bazy graczy no i również dla siebie. Natomiast to, że komuś się nie spodoba to już normalna kolej rzeczy i tego nie zmienimy. Możemy jedynie zapewnić, że w włożymy w ten projekt dużo czasu z uśmiechem na ustach :) 

Sam odzew pod tym tematem jest dosyć motywujący, więc dziękujemy wam bardzo.

 

Cieszy mnie również fakt, że jawi ci się ten projekt w dobrych barwach, postaramy się utrzymać ten poziom.

 

 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cieszy nas, że uważasz tę opisową prezentację za wartą uwagi. Projekt cały czas się rozwija i wciąż wdrażane są nowe schematy. Każda zmiana wiążę się ze sprawdzaniem balansu pomiędzy rozgrywką a dostępną zawartością. Mimo że znajdziecie u nas podstawowe eventy, które są powtarzalne i nie są oryginalne. To część rozwiązań będzie zrealizowana w nieco inny sposób, który mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu podczas rozgrywki (m.in. raidy).

Dodatkowo opracowywany jest scenariusz fabularny, który mamy nadzieję, że przypadnie wam do gustu. Oczywiście w dalszym ciągu podtrzymujemy założenie; rozgrywki w mieście, jak i poza nim na jednej mapie. Dając przy tym możliwość grania bez zagłębiania się w całą strukturę serwera.

 

Chcielibyśmy również podziękować wam za zainteresowanie się tematem projektu oraz dzieleniem się swoimi opiniami.
Jesteście genialni, nie zwiedziemy was!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...