Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak skonfigurować VirtualBoxa by połączyć się z WinSCP?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, z VPS łącze sie normalnie w WinSCP - wpisuje ip i tyle, ale jak połączyć sie z maszyną na Virtualboxie na moim pc? 

1691169.jpeg


Metin to nie wszystko. 


 

Opublikowano

Po co Mi putty do virtualboxa? Ja chce sie połączyć z WinSCP zeny mieć dostęp do plików 

1691169.jpeg


Metin to nie wszystko. 


 

Opublikowano
Cytat

Jest wiele metod :D
Jeśli chcesz korzystać nawet z hamachi, jest na to sposób. 
W pierwszej kolejności wejdź do pliku rc.conf, który znajduje się w /etc/ i usuń linijki z konfiguracji sieciowych.

================> Z HAMACHI <=============
Jak z hamachi, włączasz sobie 2 karty sieciowe na virtualboxie, domyślnie virtualbox obsługuje do 4 kart sieciowych więc nie jest źle xD i tam wybierasz sobie na jednej hamachi a na drugiej NATa.
 

===========> BEZ HAMACHI, SAMA KARTA JEDNA SIECIOWA <================

Jeśli bez hamachi, ale chcesz by maszyna miała dostęp do internetu, wybierasz własną kartę sieciową, której używa Twój komp. Jest ona w bridged pod nazwą, jaka jest w windowsie :D dużo ich nie ma.
Obstawiam, że Twoja karta sieciowa, która jest używana przez kompa ma włączone dhcp więc konfiguracja karty w sysinstall odbywa się tak, że tam gdzie się ustawiało jak zwykle 2x NO to tam trzeba raz NO a potem jak monit wyskoczy o DHCP to dać YES, odczekać chwile i potem IP samo sobie przydzieli i tam będzie i jedynie zapisać i to tyle :D i reboot i działać będzie z IPku z komendy ifconfig, ukaże się tam IP będzie pewnie 192.168.1.106 tak przykładowo :D 
 

Jak nie skumałeś, czytaj od nowa i rób w tym samym momencie a skumasz.

Daje Ci komentarz który pomógł wielu osobom. Post jest @kamil2321 link -> 

 

Opublikowano

Czegoś nie ogarniam, potrafisz korzystać z FreeBSD - VPS ale z FreeBSD na VBoxie już nie? Hmm..

Oczywiście żeby móc połączyć się najpierw wpisujesz /etc/rc.d/netif restart

Zakładam że po uruchomieniu serwera możesz wejść do gry postacią więc są 2 sposoby:

1. IP które podałeś w serverinfo.py .100

2. # ee /etc/rc.conf i szukasz ifconfig_em0

A dalej kolejno | Port 22 | login | hasło

Ale widzę że nie masz wybranej karty sieciowej więc zapewne konfiguracja BSD nie zgadza się z twoją kartą, wtym wypadku localhostem. Zawsze logujesz się na to IP co podajesz w bsdconfig czy tam sysinstall zależy jaka wersja BSD.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...