Skocz do zawartości

Czy jest to przeszkoda w trenowaniu pamięci mięśniowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, gram już w CS'a długo, długo i ostatnio zastanowiłem się nad tym, by wprowadzić pewne zmiany w ustawieniach myszki, w configu itd. Wiem, że dużo pro playerów ma średnio DPI ustawione na 400-450, 1000 max. A ogólnie, ja mam DPI ustawione na 2000, czułość w grze 0.9, a podkładka steelseries qck, wspomnę również, że do poruszania myszką po podkładce używam wyłącznie nadgarstka - a no właśnie, wiem, że również powinno się grać całą ręką i tutaj naradza się pytanie: Czy fakt, że gram na 2000 DPI i używam tylko nadgarstka ogranicza mnie jakoś jeśli chodzi o pamięć mięśniową? Już próbowałem zmniejszyć DPI, ale jest mi cholernie niewygodnie z tym, także raczej zostanę przy swoich ustawieniach. Dużo też trenuje, jeśli chodzi o pamięć mięśniową i chciałbym trenować jak najbardziej efektywnie, a teraz mam wątpliwości co do tego, czy dwa tysiące DPI na myszce nie zmniejsza mojej precyzji oraz te poruszanie myszką używając nadgarstka, czy to może przeszkodzić w efektywności trenowania pamięci mięśniowej?  (Trochę chaotycznie to napisałem, ale mam nadzieje, że zrozumiecie moje pytanie).

Ja osobiście sądzę że opinia że powinieneś grać całą ręką jest to mit. Możesz grać na wysokim poziomie tak jak chcesz(ze swoimi ustawieniami i "grając z nadgarstka"). Ja osobiście nie patrzyłbym na to, że wszyscy lepsi gracze grają ręką lub na niskim DPI. Ważne abyś miał swoje ustawienia i było Ci wygodnie :)

Pomogłem? Daj +

9 godzin temu, SeZeVx napisał:

Ja osobiście sądzę że opinia że powinieneś grać całą ręką jest to mit. Możesz grać na wysokim poziomie tak jak chcesz(ze swoimi ustawieniami i "grając z nadgarstka"). Ja osobiście nie patrzyłbym na to, że wszyscy lepsi gracze grają ręką lub na niskim DPI. Ważne abyś miał swoje ustawienia i było Ci wygodnie :)

No właśnie też takiej odpowiedzi się spodziewałem, dzięki bardzo :D

Graj jak ci wygodnie.

Sam gram na 2k dpi i 1.19sens'a w grze i moim zdaniem nie przeszkadza to w profesjonalnej grze jak i w trenowaniu.Należy grać na tych ustawieniach na, których ci wygodnie a nie patrzeć na proplayerów, każdy z moich znajomych co osiągnął coś więcej niż global i jakiś level 8 na faceicie gra na ustawieniach zrobionych przez siebie do jak najwygodniejszej i efektywniejszej gry.

Ja na przykład mam swój sposób na ustawienie czułości myszki.

DPI ustawiam na poziomie 400-800 DPI, które mi będzie pasowało.

Następnie kładę myszkę na środku pokładki i od środka do krawędzi np lewej - musze zrobić obrót o około 270/280 stopni +/-.

I ręką się moment przyzwyczaja :D No ale jest to skutek trenowania pamięci mięsniowej. W CS:GO mam około 6000h

MOBO:  GA-B85M-D3H | CPU: Intel Core i5 4460 3.2 GHz / Turbo 3.4 GHz | RAM: Geil Dragon 8 GB DDR3 CL11|
GPU:  Nvidia GeForce GTX 970 OC 4GD5T | CPU cooling: be quiet! Pure Rock BK009 |SSD: SanDisk 128 GB SSD|
PSU:
Chieftec 600W
| Tower: Zalman Z3 +

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Czy jest to przeszkoda w trenowaniu pamięci mięśniowej?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...