Skocz do zawartości
  • 0

ts3admin.class.php jak użyć output z channelCreate?

SilkLazer

Pytanie

Witam, w ts3admin.class.php znajduje się: 

/**
  * channelCreate
  * 
  * Creates a new channel using the given properties and displays its ID. Note that this command accepts multiple properties which means that you're able to specifiy all settings of the new channel at once.
  * 
  * <b style="color:red">Hint:</b> don't forget to set channel_flag_semi_permanent = 1 or channel_flag_permanent = 1
  * 
  * <b style="color:red">Hint:</b> you'll get an error if you want to create a channel without channel_name
  * 
  * <b style="color:red">Hint:</b> to set the parent channel you've to use cpid instead of pid
  * 
  * <b>Input-Array like this:</b>
  * <pre>
  * $data = array();
  * 
  * $data['setting'] = 'value';
  * </pre>
  * 
  * <b>Output:</b>
  * <pre>
  * Array
  * {
  *  [cid] => 257
  * }
  * </pre>
  *
  * <b>Possible properties:</b> CHANNEL_NAME, CHANNEL_TOPIC, CHANNEL_DESCRIPTION, CHANNEL_PASSWORD, CHANNEL_CODEC, CHANNEL_CODEC_QUALITY, CHANNEL_MAXCLIENTS, CHANNEL_MAXFAMILYCLIENTS, CHANNEL_ORDER, CHANNEL_FLAG_PERMANENT, CHANNEL_FLAG_SEMI_PERMANENT, CHANNEL_FLAG_TEMPORARY, CHANNEL_FLAG_DEFAULT, CHANNEL_FLAG_MAXCLIENTS_UNLIMITED, CHANNEL_FLAG_MAXFAMILYCLIENTS_UNLIMITED, CHANNEL_FLAG_MAXFAMILYCLIENTS_INHERITED, CHANNEL_NEEDED_TALK_POWER, CHANNEL_NAME_PHONETIC, CHANNEL_ICON_ID, CHANNEL_CODEC_IS_UNENCRYPTED, CPID
  *
  * @author     Stefan Zehnpfennig
  * @param		array $data properties
  * @return     array channelInfo
  */

Mam pytanie. Jak użyć channel_id z output? Chodzi mi o to, żeby program po stworzeniu kanału zapisywał ten output. Przykład:

channelCreate(array
(
'channel_name' => "admin",
))

channelEdit($cidoutput, array('channel_description' => $cidoutput)) 

Jako wartość tego output wstawiłem $cidoutput. Oczywiście pominąłem niektóre niezbędne fragmenty kodu. 

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ανєχυ napisał:

$cidoutput = channelCreate(array
(
))

Jeżeli tak nie zadziała to prawdopodobnie id kanału będzie w tablicy $cidoutput.

Dziękuję. Nie działało, więc echo sprawdziłem co ten output daje. Wydaje mi się, że daje to output, ale tylko jego pierwszą linijkę, ponieważ $cidoutput daje wynik "Array". Co należy dodać, żeby dawało mi tylko cid?

2 minuty temu, Talerzeke napisał:

Dziękuję, wydaje mi się, że daje to output, ale tylko jego pierwszą linijkę, ponieważ $cidoutput daje wynik "Array". Co należy dodać, żeby dawało mi tylko cid?

Użyj funkcji "print_r($cidoutput)", jeżeli jest to array to wyświetli tablicę.

I wtedy wybierasz odpowiedni indeks z tablicy i dopisujesz do zmiennej np. $cidoutput['cid']

19 minut temu, ανєχυ napisał:

Użyj funkcji "print_r($cidoutput)", jeżeli jest to array to wyświetli tablicę.

I wtedy wybierasz odpowiedni indeks z tablicy i dopisujesz do zmiennej np. $cidoutput['cid']

Array
(
    [success] => 1
    [errors] => Array
        (
        )

[data] => Array
        (
            [cid] => 1809
        )

)
PHP Notice:  Undefined index: cid in

Jest to tablica, ale jak daję $cidoutput['cid'] to nie działa. Jakoś inaczej trzeba to wpisać? W logu widać, że ten index jest błędny, w takim razie jakiego użyć?

Przed chwilą, Talerzeke napisał:

Array
(
    [success] => 1
    [errors] => Array
        (
        )

[data] => Array
        (
            [cid] => 1809
        )

)
PHP Notice:  Undefined index: cid in

Jest to tablica, ale jak daję $cidoutput['cid'] to nie działa. Jakoś inaczej trzeba to wpisać? W logu widać, że ten index jest błędny, w takim razie jakiego użyć?

Musisz dodać jeszcze tablicę "[data]" czyli będzie to wyglądać ostatecznie tak: "$cidoutput['data']['cid']".

Dnia 25.06.2018 o 10:11, Talerzeke napisał:

Witam, w ts3admin.class.php znajduje się: 

/**
  * channelCreate
  * 
  * Creates a new channel using the given properties and displays its ID. Note that this command accepts multiple properties which means that you're able to specifiy all settings of the new channel at once.
  * 
  * <b style="color:red">Hint:</b> don't forget to set channel_flag_semi_permanent = 1 or channel_flag_permanent = 1
  * 
  * <b style="color:red">Hint:</b> you'll get an error if you want to create a channel without channel_name
  * 
  * <b style="color:red">Hint:</b> to set the parent channel you've to use cpid instead of pid
  * 
  * <b>Input-Array like this:</b>
  * <pre>
  * $data = array();
  * 
  * </pre>
  * 
  * <b>Output:</b>
  * <pre>
  * Array
  * {
  *  [cid] => 257
  * }
  * </pre>
  *
  * <b>Possible properties:</b> CHANNEL_NAME, CHANNEL_TOPIC, CHANNEL_DESCRIPTION, CHANNEL_PASSWORD, CHANNEL_CODEC, CHANNEL_CODEC_QUALITY, CHANNEL_MAXCLIENTS, CHANNEL_MAXFAMILYCLIENTS, CHANNEL_ORDER, CHANNEL_FLAG_PERMANENT, CHANNEL_FLAG_SEMI_PERMANENT, CHANNEL_FLAG_TEMPORARY, CHANNEL_FLAG_DEFAULT, CHANNEL_FLAG_MAXCLIENTS_UNLIMITED, CHANNEL_FLAG_MAXFAMILYCLIENTS_UNLIMITED, CHANNEL_FLAG_MAXFAMILYCLIENTS_INHERITED, CHANNEL_NEEDED_TALK_POWER, CHANNEL_NAME_PHONETIC, CHANNEL_ICON_ID, CHANNEL_CODEC_IS_UNENCRYPTED, CPID
  *
  * @author     Stefan Zehnpfennig
  * @param		array $data properties
  * @return     array channelInfo
  */

Mam pytanie. Jak użyć channel_id z output? Chodzi mi o to, żeby program po stworzeniu kanału zapisywał ten output. Przykład:

channelCreate(array
(
))

Jako wartość tego output wstawiłem $cidoutput. Oczywiście pominąłem niektóre niezbędne fragmenty kodu. 

$cidoutput = channelCreate(array
(
))

Jeżeli tak nie zadziała to prawdopodobnie id kanału będzie w tablicy $cidoutput.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum ts3admin.class.php jak użyć output z channelCreate?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...