Skocz do zawartości
  • 0

Jak zrobić grę w stylu SFG

bylduda

Pytanie

Witam, ostatnio siedzę w grafice wektorowej i nawet to wszystko zaczyna wyglądać a dawno temu łyknąłem coś programowania, więc pomyślałem by nie spróbować zrobić czegoś jak Shakes & Fidget, bo to chyba w całości we flashu jest zrobione. Chodzi mi po prostu o gre nawet w stylu Gladiatusa, Knight.pl itd, tylko tu pewnie trzeba by było troche web designu (html, css, js itd).

Więc o to nachodzi pytanie, w jakim języku, silniku i takie tam zacząć się uczyć? Na pewno będę musiał wjechać w php i mysql, a reszta to nie wiem. 

Chodzi mi o banalną gre, typu wyprawa, zdobywanie pieniędzy, możliwość ich wykorzystania w sklepie; zdobywanie doświadczenia; zakładnie przedmiotów;; takie podstawowe, nie takie trudne rzeczy

wyznawca gier PC, użytkownim typu: "nie wiem ale się wypowiem", hejter EA, weteran gier moba, wierny kibic zwycięskich drużyn, czasami troll.

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebujesz PODSTAWOWEJ wiedzy z Frontendu (HTML+CSS wystarczy, poważnie...) oraz już dużej znajomości baz danych, projektowania ich, a także projektowania aplikacji w dowolnym języku programowania. Gry pokroju S&F, czy Gladiatus to bardzo proste gry, jednakże mają przemyślane mechaniki i są świetnie zaprojektowane, a sama aplikacja jest cholernie prosta.

Potrzebujesz pomocy z hostingiem? Daj znać poprzez Telegram lub Priv!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Jak zrobić grę w stylu SFG   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...