Skocz do zawartości

Pomoże ktoś, kto to rozumie? :)

Wachuql

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. 

Waży się moja ocena końcowy z matmy na koniec roku. Mianowicie jeżeli nie poprawie jutro to upie#$De. W związku tym , iż uczę się tego przez cały czas i nie ogarniam dalej to spróbuje podstawić gotowca 

Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc rozwiązać at least zadanie 1 i 2 będę wdzięczny .

30581645_1210440662425016_8697324493980303360_n.jpg

Nie chce zakładać już nowego tematu ale np. popatrz na to :

1. W Grze losowej losowane są kulki z trzech pojemników. W pierwszym i drugim znajdują się kulki ponumerowane od 1 do 9. W ostatnim pojemniku znajduje się sześć kulek, oznaczonych literami alfabetu: A, B, C,D,E,F . Oblicz prawdopodobieństwo uzyskania ciągu, w którym liczby są parzyste , a litera alfabetu jest samogłoską.

2. W urnie znajduje się 5 kul czarno-czerwonych, 3 kule biało-niebieskie, 6 kul zielono-żółtych i 8 kul białych . Losujemy kolejno dwie kule bez zwracania. Oblicz prawdopodobieństwo wylosowania pierwszej kuli dwukolorowej i drugiej białej.

To już wgl :D

2.  Wszystkich kul jest 22. 2-kolorowych jest 14, więc szansa, że pierwsza kula będzie 2-kolorowa to 14/22. Po wylosowaniu kuli 2-kolorowej zostaje w pojemniku 21 kul, 13 2-kolorowych i 8 białych. A więc szansa na białą to 8/21. Więc całość to wychodzi 14/22*8/21 - tak mi się przynajmniej wydaje (matmę w szkole miałem już dawno).

1398258449-U383457.png

• 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Pomoże ktoś, kto to rozumie? :)   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...