Skocz do zawartości

Co wprowadzić na serwer RPG - opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie ten dział proszę o przeniesienie.

Witam serdecznie forumowiczów, pisze ten temat byście wyrazili swoje opinie.

Ogólnie jesteśmy w trakcie tworzenia serwera RPG na wersję 1.12+ serwer bez modów, wykorzystanie na maxa możliwości gry pod względem pisania nowych pluginów,
czyli zrobienie serwera bez wykorzystania modów z myślą o graczach ze słabszym pc, oczywiście wyobraźnia nas nie ogranicza, staramy się wykorzystać maximum.

Co o tym sądzicie czy macie jakieś ewentualne propozycje?

• Marosking zmienił(a) tytuł na Co wprowadzić na serwer RPG - opinie użytkowników

to tak  czy to bedzie rpg w stylu idz zabij 10 mobkow akcje powtorz x razy czy coś bardziej w rozgrywki w ktorej gracz wciela sie np w gornika/taksówkarza i w ten sposob odgrywa swoja postać ?.

sam minecraft daje ogrom mozliwosci w tym 5*1K ++ nowych przedmiotów (przedmiot z własnym modelem/teksturka ) , możliwość dodania praktycznie wszystkiego co wymaga modeli jako elementy świata (poza blokami niby się da ale jest to według mnie śliski temat, zawsze mozna nadpisac niektore modele blokow i wykorzystywac je w inny sposob...) tutaj praktycznie jedynym ograniczeniem jest ilość takich elementów (jeden element to przeważnie jeden entity lub pakiety) np mozna dodać pojazdy (dla wielu graczy wraz z "animacjami kół czy drzwi) , dekoracje , meble , a jak sie postarasz to nawet wlasne customowe moby z wykozystaniem modeli 3d+ armorstandow oraz ich ladnej animacji**(choć są prostsze sposoby ) , dzwięki ! w , Emotki/znaki a nawet obrazki na czacie tam limit wynosi (o ile olejemy azjatów) ~~~ 50*256 znaków specjalnych !!!

nie jestem pewny ale zastanawiałem się czy nie dało by rade dodać "plecaki jako osobny element (poza slotem w zbroji) , może nie koniecznie plecak sęk w tym że taki dodatkowy element byłby ściśle przylepiony do pleców gracza o ile by działał a polegał by na papudze siedzącej na graczu i tu jest pytanie czy taki entity jest w jakikolwiek sposob pozycjonowany gdy siedzi na graczu czy po prostu dziala to na zasadzie "przylepienia (co według mnie jest niestety faktem ale nie mam czasu tego sprawdzic)

• 3 tygodnie później...

Zainspiruj się prawdziwymi RPG'ami !

1. Jeżeli zamierzasz stworzyć serwer RPG w minecraft, zainspiruj się tymi najpopularniejszymi z poza kwadratowego świata.

- Gothic

- The Elder Scrolls

- Wiedźmin

2. Nie pozwól aby misje były monotonne, jak powiedział kolega wyżej: 

Cytat

czy to bedzie rpg w stylu idz zabij 10 mobkow akcje powtorz x razy?

3. Polecam ci stworzyć bądź zastosować texturepack'a oprócz tekstur zawierający własne dźwięki, aby oddać lepszego klimatu rozgrywce.

4. Wyróżnij się od konkurencji. Nie pozwól aby twoje dzieło przypominało trybu "Best RPG" Szybkiego Banana, jeżeli operujesz w wersji 1.12, to wykorzystaj możliwości do końca.

Mam nadzieję że pomogłem ^^

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Co wprowadzić na serwer RPG   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...