Skocz do zawartości

Czy warto być mainem supporta?

sh0keN

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli lubisz supportować to graj na tej roli. Nie tłumacz swojej rangi rolą, bo można spokojnie wbić high elo supportem.

Jakimi supportami grasz najczęściej? Na tym poziomie nie polecam brać supportów do obrony adc, typu Janna, Lulu, itp. Bo grasz w ruletkę, w której masz możliwość dostania warzywa jako carry. Jeśli grasz tego typu supportem, a twój adc nie umie strzelać albo pozycjonuje się w melee range to masz mały wpływ na grę. Soraka to taki wyjątek, bo jak dobrze nią grasz w tej mecie to potrafi utrzymać team przy życiu tak długo, że nawet warzywa ostatecznie zabiją przeciwnika. Oprócz niej to polecałm grać czymś co ma wpływ niezależnie od twojego teamu. Dobrze się sprawiają postaci z engage jak Rakan, którym jednym flash+R i W możesz wygrać teamfight czy całą grę. Jeśli ogarniasz championy pod ap jak Brand, Zyra czy Vel'koz to na tym elo też będziesz miał duży wpływ na grę, mogąc ją wygrać praktycznie sam. Blitzcrank, Thresh, Morgana itp. też mogą być jeśli potrafisz złapać przeciwnika, który źle się pozycjonuje albo biega solo. 

Możesz też znaleźć jakiegoś adc do duo, mając pewność, że będziesz miał kogoś kto umie strzelać to będziesz miał wpływ na grę supportami pod peel.

Jak ta rola Ci służy, to czemu nie? Mainuj ją. Graj postacami, które potrafią obronić swojego ADC, np. Janna. Jeżeli chcesz się przyczynić w Teamfight'cie, to polecam Leone... Bardzo dobry support, silne ulti w teamfight'cie i po enemy teamie, dużo crowd control w spellach. Chociaż wymasteruj postać, którą Ci się najlepiej gra, oglądaj pro playerów grających tymi postaciami. Życzę Ci sukcesów i jak najwyższej dywizji. :P

> > > Jeżeli Ci pomogłem, daj lubię to! < < <

17 minut temu, Maksasioros napisał:

Jak ta rola Ci służy, to czemu nie? Mainuj ją. Graj postacami, które potrafią obronić swojego ADC, np. Janna. Jeżeli chcesz się przyczynić w Teamfight'cie, to polecam Leone... Bardzo dobry support, silne ulti w teamfight'cie i po enemy teamie, dużo crowd control w spellach. Chociaż wymasteruj postać, którą Ci się najlepiej gra, oglądaj pro playerów grających tymi postaciami. Życzę Ci sukcesów i jak najwyższej dywizji. :P

Nie potrzebnie na tym elo mu radzisz grać supportami typowymi do obrony adc ala Janna. Te supporty są dobre, ale pod warunkiem, że masz kogo bronić, bo jeśli twój team jest słaby to możesz tylko patrzeć jak przeciwnicy wchodzą ci do bazy. Co do Leony to jest spoko, ale na ten moment Rakan jest jej lepszą wersją. Z ulta Leony możesz wyjść, na Rakana który odpalli R + flasha to już prawie nie masz counterplaya. Do tego lepsze utility i mobilność. No i pod peel też jest lepszy jeśli się okaże, że twój adc jednak umie grać. 

1 minutę temu, Pinn napisał:

Nie potrzebnie mu radzisz grać supportami typowymi do obrony adc ala Janna. Te supporty są dobre, ale pod warunkiem, że masz kogo bronić, bo jeśli twój team jest słaby to możesz tylko patrzeć jak przeciwnicy wchodzą ci do bazy. Co do Leony to jest spoko, ale na ten moment Rakan jest jej lepszą wersją. Z ulta Leony możesz wyjść, na Rakana który odpalli R + flasha to już prawie nie masz counterplaya. Do tego lepsze utility i mobilność. No i pod peel też jest lepszy jeśli się okaże, że twój adc jednak umie grać. 

Dobrze mówisz, lecz nie zawsze masz słaby team. Chodziło mi bardziej o wycarrowanie samego ADC, nafeedowanie go. Nafeedowany ADC czyni cuda. Później team może dograć swoje. Więc wniosek jest z tego taki. . . Wszystko zależy od team compu.

1 minutę temu, Maksasioros napisał:

Dobrze mówisz, lecz nie zawsze masz słaby team. Chodziło mi bardziej o wycarrowanie samego ADC, nafeedowanie go. Nafeedowany ADC czyni cuda. Później team może dograć swoje. Więc wniosek jest z tego taki. . . Wszystko zależy od team compu.

Dlatego napisałem, że w przypadku supportów pod peel na goledzie to ruletka. Nie zawsze masz słaby team, ale jeśli taki trafisz to masz mały wpływ na grę. Postacie, które są zależne od twojego teamu to średni pomysł na low elo. 

5 minut temu, Pinn napisał:

Dlatego napisałem, że w przypadku supportów pod peel na goledzie to ruletka. Nie zawsze masz słaby team, ale jeśli taki trafisz to masz mały wpływ na grę. Postacie, które są zależne od twojego teamu to średni pomysł na low elo. 

Ah zapominam, że to Gold. Myślałem bardziej już w Platyna w góre.

• Aive zmienił(a) tytuł na Czy warto być mainem supporta?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Czy warto być mainem supporta?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...