Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Klawiatura mechaniczna do 350zł


ciekals11

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie.
Jako że mam możliwość to chciałbym kupić klawiaturę mechaniczną. Niestety, nie wiem jaką wybrać.
Od klawiatury wymagam szybkiego czasu reakcji i w miarę łatwe do wciśnięcia.
Spodobały mi się przełączniki Cherry MX Brown.
Na 100% potrzebowałbym numpad.
W miarę możliwości chciałbym również żeby miała podświetlenie niebieskie ale to opcjonalnie.
Znajdę coś na czym się nie zawiodę do około 350zł?

Opublikowano

HyperX Alloy FPS Cherry MX Brown https://www.x-kom.pl/p/348754-klawiatura-przewodowa-hyperx-alloy-fps-cherry-mx-brown.html

  • Fajne wykonanie,
  • pełen antighosting 
  • odczepiany kabel zasilający,
  • wbudowane dodatkowe gniazdo USB,

HyperX Alloy Elite Cherry MX Brown https://www.x-kom.pl/p/378248-klawiatura-przewodowa-hyperx-alloy-elite-cherry-mx-brown.html

  • wykonanie
  • jakość kabla
  • stabilność

Polecane słuchawki!
Superlux HD681
Superlux HD669 - Mam polecam!
HyperX Cloud I i Alpha i Stringer
 

Opublikowano
7 godzin temu, Krzysztofnowak napisał:

HyperX Alloy FPS Cherry MX Brown https://www.x-kom.pl/p/348754-klawiatura-przewodowa-hyperx-alloy-fps-cherry-mx-brown.html

  • Fajne wykonanie,
  • pełen antighosting 
  • odczepiany kabel zasilający,
  • wbudowane dodatkowe gniazdo USB,

HyperX Alloy Elite Cherry MX Brown https://www.x-kom.pl/p/378248-klawiatura-przewodowa-hyperx-alloy-elite-cherry-mx-brown.html

  • wykonanie
  • jakość kabla
  • stabilność

Widziałem obie te klawiatury ale niestety.
W moim przypadku muszę mieć podświetlenie/wykończenie/wstawki niebieskie albo wcale ma ich nie być bo cały mój setup (myszka, ledy przy monitorze, obudowa) jest właśnie niebieski

Opublikowano

Może RX85 RGB. Podobno w miarę dobra. Idzie ustawić, żeby była cała niebieska, niestety inne przełączniki lecz również w wersji brown.

#1  MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H CPU: Intel CORE i5-4460 GPU:  Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming RAM: G.Skill DDR3 8GB RipjawsX 1600MHz CL7  

PSU: Thermaltake Smart SE 630W HDD: WD Caviar Blue 1TB SSD: ADATA Premier Pro SP920 CASE: Raijintek Arcadia Monitory: Iiyama E2481HS

#2  MOBO: Gigabyte B450 AORUS ELITE CPU: AMD Ryzen 5 2600 GPU: Gigabyte GeForce RTX 2060 OC RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 16 GB 3200MHz  CL16  

PSU: SilentiumPC Vero M2 600W  SSD: SSD Silicon Power Ace A55 512GB CASE: SilentiumPC Regnum RG4T  Monitory: Acer Nitro VG240YUbmiipx

Opublikowano

Jeśli to ma być klawiaturka do gier to faktycznie możesz nad RX85 pomyśleć. Różnica między Cherry Brown, a Kailh w skrócie:
obie mają tactile bump, czyli wyczuwalny "schodek" w połowie wciśnięcia. W Cherry jest on zdecydowanie mocniejszy i bardziej sztywny. W Kailh jest znacznie miększy, jakby był naoliwiony. Nadal dobrze wyczuwalny.
W praktyce w grach Kailhe są znacznie przyjemniejsze, w pisaniu kwestia preferencji, jest podobnie. Kailh to jakby lżejsza wersja Cherry i wcale nie gorsza ;) W grach przyjemniejsza. Dodatkowo ma pokrętło do zmiany głośności i wyciszania.
 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...