Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Szukam opinii na temat OVH game MC-16-V


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w temacie. Chcę się dowiedzieć jak dobre są te "serwery dedykowane" i ile dany dedyk uciągnie mi +/- osób np. Oferta MC-16-V.

A i czy jest od razu w panelu instalacja FreeBSD?

Specyfikacje tej oferty to:

Intel  I7-4790K
4/8t - 4GHz /4.4GHz
16GB DDR3 1600 MHz
SoftRaid  2x240GB  SSD
250 Mbps przepustowości
vRack: niezawarte

 

+

Dodam jeszcze jedno pytanie:

- Czy starczy mi jeszcze parametrów na stronę i forum do serwera? I ile ludzi będzie mogło wejść na na tej maszynie będzie strona i forum.

Opublikowano
10 godzin temu, Gold-key napisał:

Tak jak w temacie. Chcę się dowiedzieć jak dobre są te "serwery dedykowane" i ile dany dedyk uciągnie mi +/- osób np. Oferta MC-16-V.

A i czy jest od razu w panelu instalacja FreeBSD?

Specyfikacje tej oferty to:

Intel  I7-4790K
4/8t - 4GHz /4.4GHz
16GB DDR3 1600 MHz
SoftRaid  2x240GB  SSD
250 Mbps przepustowości
vRack: niezawarte

 

+

Dodam jeszcze jedno pytanie:

- Czy starczy mi jeszcze parametrów na stronę i forum do serwera? I ile ludzi będzie mogło wejść na na tej maszynie będzie strona i forum.

 

Zadając takie pytanie zgaduje że nie znasz sie na komputerach/serwerach taka przepustowość w rękach amatora to samobójstwo.

Wszystko musi zostać odpowiednio zoptymalizowane ustawione ( są rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia że można je zrobić a czyni twoją maszyne x razy szybszą - czytaj czytaj czytaj) padniesz z taką maszyną zanim zdążysz wystartować

Nie dasz rady trzymać na tym dedyku strony, patchera, forum, bazy danych i gry jednocześnie za słaba przepustowość

 

Pod grę możemy powiedzieć że jako tako sobie poradzi ( pomijając to co mówiłem wcześniej i twierdząc że nie narobiłeś syfu w source )

nie bierz dyskow ssd taka dobra rada :) chyba że masz zamiar wykonywać backup danych ciągły ;)

 

na uzytkownika ( gracza ktory generuje ruch ) potrzebujesz około 100mb ram ( kwestia typu serwera optymalizacji ble ble ble ) Chociaż w twoim przypadku jeżeli chcesz wszystko mieć na jednym dedyku to nie wiem czy 200mb ramu + nie będzie wymagane skoro u ciebie wszystko będzie popierdalać na jednej maszynie i generować duży ruch/

 

16 gb = 16384mb / 100

160 użytkowników tylu powinno ci uciągnąć i nie powinno być opóźnień itp

 

Oczywiście wszystko kwestia doświadczenia, optymalizacji itp ble ble ble

 

Administrowanie serwerami ( nie tylko gier ) to nie jest taka prosta sprawa jak sie moze wydawac wszyscy chcą ciąć budżet więc liczy się doswiadczenie i znajomość srodowiska.

Są ludzie co zrobią z tej maszyny serwer który uciągnie 1000 graczy i są tacy co przy 200 osobach stworzą środowisko do oglądania slajdów :)


Ilość ramu na gracza jest orientacyjna i nie musisz brać akurat takiej liczby ale wydaje mi się że jest to w miarę bezpieczna wartość


Pamiętaj wszystko kwestia optymalizacji itp




PS: Dysk ssd przy ruchu serwera i generowaniu tysięcy zapytań zajeździ się raz dwa nie wiesz jak często są konserwowane serwery w ovh więc nie wiesz czy masz dysk nówka sztuka czy taki co jebnie za 2 godziny, zastanów się ;)

 

Opublikowano

@neversayyes

Tą swoją orientacyjną wartość zawyżyłeś przynajmniej kilkukrotnie. Pamiętaj, że na serwerze nie będziesz mieć wolnych 16gb ramu ze względu na system i tak dalej, więc idąc twoim tropem, ten serwer nie utrzyma nawet 160 osób. xD 

W życiu nie spotkałem się z takim przelicznikiem, ani w teorii, ani praktyce, a to podobno Ja zaniżam możliwości serwerów. Skoro tak bardzo nadużywasz słowa optymalizacja, wprowadź nas w temat.

74f31dbf1675f.jpg

 

Opublikowano
15 minut temu, neversayyes napisał:

 

Zadając takie pytanie zgaduje że nie znasz sie na komputerach/serwerach taka przepustowość w rękach amatora to samobójstwo.

Wszystko musi zostać odpowiednio zoptymalizowane ustawione ( są rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia że można je zrobić a czyni twoją maszyne x razy szybszą - czytaj czytaj czytaj) padniesz z taką maszyną zanim zdążysz wystartować

Nie dasz rady trzymać na tym dedyku strony, patchera, forum, bazy danych i gry jednocześnie za słaba przepustowość

 

Pod grę możemy powiedzieć że jako tako sobie poradzi ( pomijając to co mówiłem wcześniej i twierdząc że nie narobiłeś syfu w source )

nie bierz dyskow ssd taka dobra rada :) chyba że masz zamiar wykonywać backup danych ciągły ;)

 

na uzytkownika ( gracza ktory generuje ruch ) potrzebujesz około 100mb ram ( kwestia typu serwera optymalizacji ble ble ble ) Chociaż w twoim przypadku jeżeli chcesz wszystko mieć na jednym dedyku to nie wiem czy 200mb ramu + nie będzie wymagane skoro u ciebie wszystko będzie popierdalać na jednej maszynie i generować duży ruch/

 

16 gb = 16384mb / 100

160 użytkowników tylu powinno ci uciągnąć i nie powinno być opóźnień itp

 

Oczywiście wszystko kwestia doświadczenia, optymalizacji itp ble ble ble

 

Administrowanie serwerami ( nie tylko gier ) to nie jest taka prosta sprawa jak sie moze wydawac wszyscy chcą ciąć budżet więc liczy się doswiadczenie i znajomość srodowiska.

Są ludzie co zrobią z tej maszyny serwer który uciągnie 1000 graczy i są tacy co przy 200 osobach stworzą środowisko do oglądania slajdów :)


Ilość ramu na gracza jest orientacyjna i nie musisz brać akurat takiej liczby ale wydaje mi się że jest to w miarę bezpieczna wartość


Pamiętaj wszystko kwestia optymalizacji itp




PS: Dysk ssd przy ruchu serwera i generowaniu tysięcy zapytań zajeździ się raz dwa nie wiesz jak często są konserwowane serwery w ovh więc nie wiesz czy masz dysk nówka sztuka czy taki co jebnie za 2 godziny, zastanów się ;)

 

Dzięki za objaśnienie całej sprawy :D

2 minuty temu, Ups... napisał:

@neversayyes

Tą swoją orientacyjną wartość zawyżyłeś przynajmniej kilkukrotnie. Pamiętaj, że na serwerze nie będziesz mieć wolnych 16gb ramu ze względu na system i tak dalej, więc idąc twoim tropem, ten serwer nie utrzyma nawet 160 osób. xD 

W życiu nie spotkałem się z takim przelicznikiem, ani w teorii, ani praktyce, a to podobno Ja zaniżam możliwości serwerów. Skoro tak bardzo nadużywasz słowa optymalizacja, wprowadź nas w temat.

Nadal nie wiem czy uciągnie mi wszystko :/ Bo nie wiem kto ma racje.

Opublikowano
12 minut temu, Ups... napisał:

@neversayyes

Tą swoją orientacyjną wartość zawyżyłeś przynajmniej dwukrotnie. Pamiętaj, że na serwerze nie będziesz mieć wolnych 16Ggb ramu ze względu na system i tak dalej, więc idąc twoim tropem, ten serwer nie utrzyma nawet 160 osób. xD 

W życiu nie spotkałem się z takim przelicznikiem, ani w teorii, ani praktyce, a to podobno Ja zaniżam możliwości serwerów. Skoro tak bardzo nadużywasz słowa optymalizacja, wprowadź nas w temat.

ale on chce trzymać na tym strone, forum itp no proszę cię przecież to wszystko zużywa ram 100mb jest zawyżone Ups proszę cię mówimy o płynnej grze a nie pokazie slajdów

Apache + mysql zużyje około 500ramu
1ch zużywa u mnie 600mb ram ( 4 ch = 2.4 gb ram )
Ipboard php skrypty itp pewnie z 1gb
system 500mb

( te rzeczy zużywaja takie parametry bez jakiegokolwiek ruchu btw )

 

sam potrzebny software zużyje 1/4 zasobów a teraz dolicz do tego generowanie ruchu przez graczy uzywajacych patchera, strony www, forum, grających na serwerze (a niech będą jeszcze sklepy offline xDD ) wydaje mi się że to co podałem jest BEZPIECZNĄ wartością

 

 

A w optymalizacje nie będe się wgłębiał chyba że ktoś mi pozwraca $$ za książki i czas poświęcony na czytanie dokumentacji pierdół


PS: Można zamknąć mój świeży temat na temat uprawnień userów dla plików serwerowych sam sprawdziłem co jest potrzebne ;) ( zgłosze temat )


 

Opublikowano
1 minutę temu, neversayyes napisał:

ale on chce trzymać na tym strone, forum itp no proszę cię przecież to wszystko zużywa ram 100mb jest zawyżone Ups proszę cię mówimy o płynnej grze a nie pokazie slajdów

Apache + mysql zużyje około 500ramu
1ch zużywa u mnie 600mb ram ( 4 ch = 2.4 gb ram )
Ipboard php skrypty itp pewnie z 1gb
system 500mb

 

sam potrzebny software zużyje 1/4 zasobów a teraz dolicz do tego generowanie ruchu przez graczy uzywajacych patchera, strony www, forum, grających na serwerze (a niech będą jeszcze sklepy offline xDD ) wydaje mi się że to co podałem jest BEZPIECZNĄ wartością

 

 

A w optymalizacje nie będe się wgłębiał chyba że ktoś mi pozwraca $$ za książki i czas poświęcony na czytanie dokumentacji pierdół


PS: Można zamknąć mój świeży temat na temat uprawnień userów dla plików serwerowych sam sprawdziłem co jest potrzebne ;) ( zgłosze temat )


 

Czyli wychodzę z wnioskiem, że bez problemu mogę stawiać serwerek tak?

Opublikowano

Napiszę ci tak:

Możesz postawić serwer ale nie świruj. Uciągnie ci to pewnie więcej graczy niż ci napisałem bo podałem wartości bezpieczne.
Przede wszystkim skup się na optymalizacji systemu ( google: optymalizacja freebsd ) użyj najnowszych wersji softwaru który jest dostępny.

Aktualizuj sprzęt i załatw sobie dobry firewall bo jak na tym będzie stała strona forum patcher i gra to można cię bardzo łatwo wywalić. ( jest kilka tematów na mpc o zabezpieczeniach )

Jeżeli jest możliwość zmień dyski na HDD

Opublikowano
1 minutę temu, neversayyes napisał:

Napiszę ci tak:

Możesz postawić serwer ale nie świruj. Uciągnie ci to pewnie więcej graczy niż ci napisałem bo podałem wartości bezpieczne.
Przede wszystkim skup się na optymalizacji systemu ( google: optymalizacja freebsd ) użyj najnowszych wersji softwaru który jest dostępny.

Aktualizuj sprzęt i załatw sobie dobry firewall bo jak na tym będzie stała strona forum patcher i gra to można cię bardzo łatwo wywalić. ( jest kilka tematów na mpc o zabezpieczeniach )

 

Zapamiętam, wiesz dopiero brnę w te klimaty a dlaczego? Bo ciekawi mnie majstrowanie przy takim serwerku a rusz może coś z tego wyjdzie. Kiedyś tam bawiłem się z hamachi ale daleko to nie zaszło.

Opublikowano
2 minuty temu, neversayyes napisał:

ale on chce trzymać na tym strone, forum itp no proszę cię przecież to wszystko zużywa ram 100mb jest zawyżone Ups proszę cię mówimy o płynnej grze a nie pokazie slajdów

Apache + mysql zużyje około 500ramu
1ch zużywa u mnie 600mb ram ( 4 ch = 2.4 gb ram )
Ipboard php skrypty itp pewnie z 1gb
system 500mb

( te rzeczy zużywaja takie parametry bez jakiegokolwiek ruchu btw )

 

sam potrzebny software zużyje 1/4 zasobów a teraz dolicz do tego generowanie ruchu przez graczy uzywajacych patchera, strony www, forum, grających na serwerze (a niech będą jeszcze sklepy offline xDD ) wydaje mi się że to co podałem jest BEZPIECZNĄ wartością

 

 

A w optymalizacje nie będe się wgłębiał chyba że ktoś mi pozwraca $$ za książki i czas poświęcony na czytanie dokumentacji pierdół


PS: Można zamknąć mój świeży temat na temat uprawnień userów dla plików serwerowych sam sprawdziłem co jest potrzebne ;) ( zgłosze temat )


 

Zawyżyć coś delikatnie dla bezpiecznych wartości, o których wspominasz, a zawyżyć coś kilkukrotnie to całkowicie inne kwestie.

Zauważ, że nigdzie nie napisałem, że trzymanie patchera, strony, forum i tak dalej na jedynym serwerze jest dobrym pomysłem bo faktycznie tak nie jest.

Przyczepiłem się do twojego przelicznika, który jest po prostu błędny.

@Gold-key

Trzymanie tego wszystkiego w jednym miejscu jest przynajmniej głupim pomysłem.

Jeśli już strona/forum - dobry vps, gra - serwer dedykowany, patcher - np. jakaś chmura.

74f31dbf1675f.jpg

 

Opublikowano
2 minuty temu, Ups... napisał:

Zawyżyć coś delikatnie dla bezpiecznych wartości, o których wspominasz, a zawyżyć coś kilkukrotnie to całkowicie inne kwestie.

Zauważ, że nigdzie nie napisałem, że trzymanie patchera, strony, forum i tak dalej na jedynym serwerze jest dobrym pomysłem bo faktycznie tak nie jest.

Przyczepiłem się do twojego przelicznika, który jest po prostu błędny.

@Gold-key

Trzymanie tego wszystkiego w jednym miejscu jest przynajmniej głupim pomysłem.

Jeśli już strona/forum - dobry vps, gra - serwer dedykowany, patcher - np. jakaś chmura.

Sam już nie wiem kogo słuchać...

Opublikowano
Przed chwilą, Ups... napisał:

Zawyżyć coś delikatnie dla bezpiecznych wartości, o których wspominasz, a zawyżyć coś kilkukrotnie to całkowicie inne kwestie.

Zauważ, że nigdzie nie napisałem, że trzymanie patchera, strony, forum i tak dalej na jedynym serwerze jest dobrym pomysłem bo faktycznie tak nie jest.

Przyczepiłem się do twojego przelicznika, który jest po prostu błędny.

@Gold-key

Trzymanie tego wszystkiego w jednym miejscu jest przynajmniej głupim pomysłem.

Jeśli już strona/forum - dobry vps, gra - serwer dedykowany, patcher - np. jakaś chmura.

Zakładając firme ktoś mi powiedział chcesz dobrze zacząć?

Policz koszta

Dodaj do tego 30%

i pomnóż razy 2


I to jest słuszne i bezpieczne podejście - WEDŁUG MNIE

Przed chwilą, Gold-key napisał:

Sam już nie wiem kogo słuchać...

my tutaj rozmawiamy na inny temat ty juz masz odpowiedź tak możesz stawiać na tym serwer.

 

Czy jest to genialny i rozsądny pomysł? Nie koniecznie

Opublikowano
1 minutę temu, neversayyes napisał:

Zakładając firme ktoś mi powiedział chcesz dobrze zacząć?

Policz koszta

Dodaj do tego 30%

i pomnóż razy 2


I to jest słuszne i bezpieczne podejście - WEDŁUG MNIE

my tutaj rozmawiamy na inny temat ty juz masz odpowiedź tak możesz stawiać na tym serwer.

 

Czy jest to genialny i rozsądny pomysł? Nie koniecznie

Dzięki za pomoc. 

 

Do zamknięcia.

  • Ups... zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...