Skocz do zawartości

Komputer 4000 złotych

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)
Jaki posiadasz budżet na kupno? OKOŁO 4 tys. zł
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)? W niedługim czasie
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? Monitor 1920x1200
Do czego ma służyć komputer? Gry, programy biurowe, multimedia, internet
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? Nie
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? NIE
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? Nie
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? chciałbym zestaw oparty na i7 
Czy części mogą być używane? Mogą ale wolałbym nowe :)

coś takiego:https://www.morele.net/inventory/info/rgcJHr/ co sądzicie

Edytowano przez mattiasforum

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

Pani Kasia

Poczekałbym trochę, bo we wrześniu/październiku wychodzą nowe procesory Intel'a, które mają mieć dodatkowe rdzenie. 

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

do ceny 4k?

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

Pani Kasia

Bez problemu.

Moje Konsole:

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

dobra walic te kofilejki, licze na pomoc :)

Procesory wyszły, ale są one bardzo ciężko dostępne. Do tego płyty główne są stosunkowo drogie.

Patrząc na testy to w grach, i7-8700K ma podobną wydajność co i7-7700K. Nowe procki zyskują sporo w zastosowaniach profesjonalnych (ze względu na dodatkowe rdzenie). i5-8600K natomiast sporo zyskuje w grach dzięki dodatkowym rdzeniom. Potwierdza się to co mówiłem tzn. że 4 rdzenie/4 wątki nie wystarczają już do gier. 

Tutaj mam dla Ciebie zestaw oparty o Ryzen 5:

https://www.morele.net/inventory/info/z9zBbz/

Jak już pisałem - zestaw oparty o Ryzen 5, dokładniej model 1600. Posiada on 6 rdzeni/12 wątków przy 16MB Cache L3. Jest on bardzo dobrym zastosowaniem do gier jak i zastosowań profesjonalnych.

Procesor zostanie obsadzony na płycie głównej B350 PC Mate. Jest to budżetowa propozycja od MSI na chipset'cie B350. Płyta pozwoli na OC procka (jeśli się na nie zdecydujesz). Do tego ma sporo złączy dzięki wymiarom ATX.

RAM to 1 kość 8GB od GoodRam. Posiada ona taktowanie 2800MHz, więc wysokie (tak jak Ryzen'y lubią).

Dysk to najlepszy HDD na rynku - Toshiba P300 o pojemności 1TB.

Karta graficzna to układ od NVIDIA, dokładniej GTX 1060 6GB w wersji Super Jetstream od Palit'a. Jest to jeden z najlepszych modeli GTX'a 1060, który charakteryzuje się dobrą kulturą pracy i spoko temperaturami. Poradzi sobie z każdą grą na najwyższych detalach.

Obudowa to nowa konstrukcja od SilentiumPC - Regnum RG4. Posiada ona 2 złącza USB 3.0, czytnik kart SD oraz (co najważniejsze) kontroler obrotów, więc będziesz mógł je sterować samodzielnie. Do tego ma ona tzw. piwnicę na zasilacz i dyski, co zwiększa przepływ powietrza oraz estetykę w obudowie.

Zasilacz to konstrukcja od SilentiumPC - Supremo M2 o mocy 550W. Posiada on certyfikat 80 Plus Gold, modularne okablowanie oraz 5 lat gwarancji (po rejestracji produktu na stronie producenta). Wystarczy bez problemu do tego zestawu, jak i przyszłej rozbudowy.

Do zestawu dodałem także SSD - Iridium Pro 240GB. Jest to dysk polskiej firmy GoodRam. Oferuje on bardzo wysoką wydajność. Do tego posiada 5 lat gwarancji, co tylko potwierdza jego klasę.

Moje Konsole:

XBOX ONE S

Mój komputer:

Pani Kasia

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
https://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
https://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB
https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...