Skocz do zawartości

Procesor do 600-650zł

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam, szukam cpu do ceny jak w tytule, będzie wspolpracować z msi 1050 gaming x 2gb. Moze być jakis fx, ogolnie moze być to amd jakiś 4 ghz co prądu żrę dużo, nie jest to problem nawiasem mówiąc.

Edytowano przez mako4446

Pani Kasia

Dobrze a czy mógłbyś podać model płyty głównej? Bo jest to bardzo ważne do wybrania procesora ;) Jeżeli nie jesteś pewien to pobierz cpu-z kliknij "Validate" później na dole okienka masz "Sumbit" wtedy podaj link strony która ci się otworzy ;) 

Edytowano przez JokerGamesTV

xxKX6W8.gif

Mobo nie podaję gdyż go nie mam i narazie szukam cpu(dopiero skladam set dla kolegi) :):)

Pani Kasia

Dobrze a podasz nam dokładne modele podzespołów które aktualnie posiadasz? i interesują cię nowe czy używane części? 

xxKX6W8.gif

Części tylko nowe. Aktualnie koszyk wyglada tak jak na zdjeciu. Bez nagrywarki, tak wiem.

5.png

Edytowano przez mako4446

A jaki jest końcowy budżet może pomogę ci od nowa złożyć komputer tylko musisz wypełnić wzór to mi uprości pracę ;) 

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)?
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
Czy części mogą być używane?

xxKX6W8.gif

Pani Kasia

Budzet nie moze przekroczyc 2150, kolega zamowi sprzet jak wroci z roboty z niemiec czyli około za tydzien lub dwa, budzet byl by wiekszy ale przed zimą chce on kupic ktm 525 a jego cena przekracza moje audi za ktore dałem 8k -.--.--.-, monitor 21' 60hz, sluzyc ma do gier, zadne renderowanie,photoshop czy vegas. W koszyku tylko podstawowe rzeczy tak jak na załączonym zdjeciu. Bez OS, bez podkrecania w biosie, tylko a-tuning załączony do cpu. Tylko nowe czesci.

3.png

Edytowano przez mako4446

https://www.morele.net/inventory/info/UPRNmD/

Proponuje ten zestaw ponieważ do czynienia mamy z rewelacją ostatnich miesięcy czyli Pentiumem G4560. Znalazło się tu także miejsce dla następcy GTX 960, czyli GTX 1050 Ti od firmy ZOTAC w wersji fabrycznie podkręconej GTX 1050 ti OC. Podstawą PC jest 8GB pamięć operacyjna i zasilacz o mocy 500W od firmy SilentiumPC z certyfikatem 80 Plus Bronze. Cały zestaw się dobrze zgrywa i na pewno twój kolega będzie z niego zadowolony przez kolejne kilka lat ;) Jeżeli pomogłem daj LIKE [TROCHĘ CEBULA ALE DOCEŃ MOJĄ PRACE]

xxKX6W8.gif

48 minut temu, JokerGamesTV napisał:
https://www.morele.net/inventory/info/UPRNmD/

Proponuje ten zestaw ponieważ do czynienia mamy z rewelacją ostatnich miesięcy czyli Pentiumem G4560. Znalazło się tu także miejsce dla następcy GTX 960, czyli GTX 1050 Ti od firmy ZOTAC w wersji fabrycznie podkręconej GTX 1050 ti OC. Podstawą PC jest 8GB pamięć operacyjna i zasilacz o mocy 500W od firmy SilentiumPC z certyfikatem 80 Plus Bronze. Cały zestaw się dobrze zgrywa i na pewno twój kolega będzie z niego zadowolony przez kolejne kilka lat ;) Jeżeli pomogłem daj LIKE [TROCHĘ CEBULA ALE DOCEŃ MOJĄ PRACE]

Zmieniłbym parę rzeczy. Mianowicie:

- Karta graficzna na ta:

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-4gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-dp-box-zt-p10510a-10l-1073471/

Ta karta co jest w zestawie jest stosunkowo droga jak na GTX 1050 TI. Ta karta ma tak niskie TDP, że nie będzie ogromnej różnicy pomiędzy wersjami z dwoma wentylatorami, a jednym. Warto jeszcze wspomnieć, że karty ZOTAC'a mają po rejestracji 5 lat gwarancji.

- Obudowę na tą:

https://www.morele.net/obudowa-genesis-titan-660-plus-npc-0852-1138690/

Ma ona boczne okno z plexi (mniej ważne), ale przede wszystkim ma ona kontroler obrotów, więc nie będzie problemu, że nie ma miejsca na wentylatory. Ponadto ma ona sporo wentylatorów w zestawie, bo aż 4. Dzięki temu nie będzie problemu z przepływ powietrza. Warte odnotowania jest także "piwnica" na zasilacz i dyski, więc nie będzie wystających kabli z zasilacza a i dyski się schowają. Zwiększa to także dzięki temu przepływ powietrza.

Reszta jest ok.

Moim zdaniem jednak warto jest poczekać trochę bo we wrześniu/październiku wychodzą nowe procki Intel'a, które będą miały dodatkowe rdzenie, a taka i3 z 4 rdzeniami/4 wątki byłaby spoko, bo jest to aktualna i5.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

Pani Kasia

40 minut temu, mako4446 napisał:

Nie. Wydajność będzie taka sama, bo to takie same układy (GTX 1050 TI). Jedynie co to taktowanie może wpłynąć na wydajność, ale pomiędzy wersją fabryczną, a najbardziej wykręconym fabrycznym OC będzie różnica 2-3 klatek, które i tak zresztą można zredukować, po prostu podkręcając kartę.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

1 godzinę temu, mako4446 napisał:

Uważam że głupotą by było wymienić kartę Zotaca na Gigabyte ponieważ karty Zotaca jak już miszkurkam wspomniał mają 5 lat gwarancji po rejestracji a gdy by coś się z nią stało to lepiej naprawić za darmo :) 

xxKX6W8.gif

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...