Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

MadzikowyPack - pomoc


krzywolcziter

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w tytule. Na swoim serwerze posiadam madzikowy pack i gram z znajomymi. Jednak nie możemy się teleportować. Jeśli dam sobie "opa" to mogę używać teleportacji wgranej w moda, ale nie chce dawać każdej osobie "opa". Proszę o pomoc jak ustawić premisję, żeby każdy mógł tego używać :)

Opublikowano

Jest takie coś jak "op-permission-level", czyli stopień uprawnień dla konkretnego operatora w zakresie 1-4. W pliku server-properties możesz ustawić domyślny poziom, a w pliku ops poziom dla konkretnego opa, oczywiście wcześniej przyznając go danej osobie. Opisy konkretnych poziomów znajdziesz w internecie, teleportację miał chyba poziom 2, jeśli się nie mylę :D

Opublikowano
1 godzinę temu, McShell napisał:

Jest takie coś jak "op-permission-level", czyli stopień uprawnień dla konkretnego operatora w zakresie 1-4. W pliku server-properties możesz ustawić domyślny poziom, a w pliku ops poziom dla konkretnego opa, oczywiście wcześniej przyznając go danej osobie. Opisy konkretnych poziomów znajdziesz w internecie, teleportację miał chyba poziom 2, jeśli się nie mylę :D

Niby już krok do przodu, ale nie do końca. Jeśli dam Opa znajomemu na najniższym poziomie 1 to i tak może sobie tworzyć itemy, a tego chce uniknąć, bo gramy rpg dużą paczką znajomych xD Teleportować się mogą jako opy, ale itemy także mogą tworzyć :( 

PS. Nie chodzi mi o ./tp, tylko w paczce mam takiego moda, ze jak się umrze to pojawia się waypoint z drogą do niego, a w menu jest przycisk "teleportuj". Zwykły gracz nie może tego użyć ;(

Opublikowano

Chmm, a ten mod ma jakiś plik konfiguracyjny? Domyślam się że mod jest tak stworzony, by przy naciśnięciu przycisku przez gracza wysyłał komendę /tp <gracz> <kordy>. Podaj nazwę moda i jeśli takowy istnieje, zawartość configu.

Opublikowano
Dnia 22.08.2017 o 12:44, McShell napisał:

Chmm, a ten mod ma jakiś plik konfiguracyjny? Domyślam się że mod jest tak stworzony, by przy naciśnięciu przycisku przez gracza wysyłał komendę /tp <gracz> <kordy>. Podaj nazwę moda i jeśli takowy istnieje, zawartość configu.

Właśnie tutaj jest problem... Ten takowy mod to Journey Map, działa on prawidłowo, a w plikach serwerowych go w ogóle nie ma xD nic w config, nic w mods, nigdzie... Dlatego zwróciłem się na forum.

edit. http://kenpack.pl/madzikowypack/lista-modow/ <-- tutaj są mody, które są na serwerze

Opublikowano

Zainstaluj plugin PermissionsEx i dodaj graczom permisje do teleportacji, w necie znajdziesz pełno poradników jak PeXa poprawnie skonfigurować. Wydaje mi się że to powinno pomóc :)

Opublikowano
16 godzin temu, McShell napisał:

Zainstaluj plugin PermissionsEx i dodaj graczom permisje do teleportacji, w necie znajdziesz pełno poradników jak PeXa poprawnie skonfigurować. Wydaje mi się że to powinno pomóc :)

Pobrałem premissionsEx, ale nie może mi się stworzyć config. Wrzucam do mods, restartuje server i nic, tworze folder plugins, wrzucam tam i nadal sie nie tworzy config..

  • JimForce zmienił(a) tytuł na MadzikowyPack - pomoc
Opublikowano
45 minut temu, krzywolcziter napisał:

Wydaję mi się, że najzwyklejszy forge 1.7.10

To musisz to zrobić na bodajże silniku Sponge, który obsługuje modyfikacje oraz pluginy jednocześnie, lecz pluginy są tylko od twórców tego silnika, więc słabo.

Ale bez uprawnień nic tutaj nie zdziałasz... ew. plugin skript. Chyba, że wgrasz mod do którego można wgrać pluginy już nie pamiętam jak się nazywał, lecz wiem, żę taki był i zwał się chyba Tekkit czy coś...

Uważam, że poziom mojej inteligencji nie przekracza poziomu inteligencji przeciętnego człowieka.

Opublikowano
1 godzinę temu, JimForce napisał:

To musisz to zrobić na bodajże silniku Sponge, który obsługuje modyfikacje oraz pluginy jednocześnie, lecz pluginy są tylko od twórców tego silnika, więc słabo.

Ale bez uprawnień nic tutaj nie zdziałasz... ew. plugin skript. Chyba, że wgrasz mod do którego można wgrać pluginy już nie pamiętam jak się nazywał, lecz wiem, żę taki był i zwał się chyba Tekkit czy coś...

Czyli muszę po prostu dograć do serwera Tekkita? A nie popsuje się przez to, albo nie zacznie crashować? W tej jest około 70 modów tam i się trochę boje :p

Opublikowano

Jest taki silnik jak Cauldron, który wspiera zarówno mody jak i pluginy bukkitowe, poczytaj sobie o nim, być może cię zainteresuje :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...