Skocz do zawartości

Kupno Komputera z Allegro w dzisiejszych czasach

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 753 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Witam, zastanawiam sie nad kupnem tego komputera 

http://allegro.pl/epic-gamer-i5-7400-3-5ghz-8gb-16gb-1tb-gtx1060-6gb-i6696771815.html?fromVariant=6696770332

co o nim myślicie ? slyszalem ze lepiej z allegro nie kupywać ale na tej aukcji sprzedaje w miare znana firma, myślicie że można jej zaufac ?

i tak pobocznie mam jeszcze jedno pytanie, myślicie że lepiej kupić komputer z Intel Core i7 ale za to z kartą gtx 1060 3gb czy intel Core i5-7400 z kartą gtx 1060 6gb ?

Za każdą pomoc dam plusika !

Pani Kasia

Te komputery to cały czas syf. Co z tego, że ma dużo od opinii, jak są one głównie od "babci i wujków", którzy nie znają się na sprzęcie. Wejdziesz w prawie każdą inną aukcję i będzie to samo.

Zdecydowanie i5+GTX 1060 6GB. Wersja 3GB to kastrat.

Wypełnij wzór:

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)?
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
Czy części mogą być używane?

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: AsRock X470 Gaming K4, Karta Graficzna: Palit GTX 1070 Super JetStreamZasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436, RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 2800MHz CL16), LED: SilentiumPC Aurora II

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: Superlux HD 660, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

Ale tam jest wersja GTX 1060 6GB :v

Ogólnie również jestem zdania, że się nie opłaca. Gówno PC.

1. Bardzo słaba wersja GPU- mały radiator, jeden wentylator. Będzie głośny
  2. Jeżeli już mowa o kulturze pracy- obudowa. Typowy piekarnik, jestem prawie w 100% pewny, że cyrkulacja powietrza jest bardzo słaba. Desing to nie wszystko.
  3. Słaby dysk twardy, pojemność to nie wszystko.
  4. Płyta główna z chipsetem H110, ogólnie budżetowy chipset. Dwa sloty na ram.

Nie za bardzo taki PC za 3200zł.

Pani Kasia

Widze że opinie są raczej na Nie na allegro, Więc postanowiłem się Was poradzić jaki kupić, Oto wzór

Jaki posiadasz budżet na kupno - 3200zł
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) - Zamierzam go kupić pod koniec sierpnia/poczatek września
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora - monitor będzie miał rozdzielczość 1920x1080
Do czego ma służyć komputer - Komputer będzie służył do streamowania gry League of Legends oraz Gta 5
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.) - Sam Komputer, monitor, myszke i klawiature mam
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny - niekoniecznie, może być wersja trialowa a potem wykupie klucz
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły - szczerze mówiąc nie wiem, nigdy tego nie robiłem, nie wiem czy przez to szybciej podzespoły mi padną i jakie jest ryzyko ich 
uszkodzenia oraz żywotność po podkręceniu.
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu - Raczej nie, chce żeby wszystko płynnie chodziło
Czy części mogą być używane - nie wiem czy to dobre, zdam sie na kogoś bardziej obeznanego w używkach lub nówkach

Dam plusikaa za każdą pomoc !

Poczekałbym trochę, bu jutro (21.08.2017) jest konferencja Intel'a, więc myślę, że do końca sierpnia nowe procki powinny się pojawić. 

Moje Konsole:

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: AsRock X470 Gaming K4, Karta Graficzna: Palit GTX 1070 Super JetStreamZasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436, RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 2800MHz CL16), LED: SilentiumPC Aurora II

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: Superlux HD 660, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

6 minut temu, miszkurkam napisał:

Poczekałbym trochę, bu jutro (21.08.2017) jest konferencja Intel'a, więc myślę, że do końca sierpnia nowe procki powinny się pojawić. 

a nie będą one droższe ? zmieszczą sie one w moim budzecie ?

Pani Kasia

Ceny będą pewnie podobne do tych co teraz (czyli i5-8400 będzie kosztować do 800 złotych i.t.d.). Chociaż tak sobie teraz myślę, że może jednak lepiej będzie pójść w Ryzen (dokładniej Ryzen 5). Oferują one spoko wydajność, a ty masz zamiar streamować, więc duża liczba rdzeni/wątków ci się przyda.

Moje Konsole:

XBOX ONE S

Mój komputer:

Dnia 20.08.2017 o 22:59, miszkurkam napisał:

Ceny będą pewnie podobne do tych co teraz (czyli i5-8400 będzie kosztować do 800 złotych i.t.d.). Chociaż tak sobie teraz myślę, że może jednak lepiej będzie pójść w Ryzen (dokładniej Ryzen 5). Oferują one spoko wydajność, a ty masz zamiar streamować, więc duża liczba rdzeni/wątków ci się przyda.

Czy ktoś jest w stanie ułożyć mi całego kompa do tych 3200 ? wzór podałem wyżej.

Dam plusiki

Stacjonarne Coffe Lake jeszcze nie zostały pokazane, także ciężko teraz coś sensownego złożyć. A i do streamowania będą ok skoro będą miały po 6 rdzeni. Ogólnie to obserwuj portale branżowe i jak się pojawią konkrety na temat Coffe Lake to wtedy zapytaj. Bo skoro i tak kupujesz za jakiś tydzień albo później to może do tego czasu sytuacja się wyklaruje.

@ThePeinpo prostu jesteśmy tuż przed premierą nowej generacji procesorów intela, a szykują się duże zmiany. Jeżeli to co zapowiadają okaże się prawdą to będzie spory wzrost mocy, za tą samą cenę, więc warto poczekać i mieć za tą samą kwotę procesor z 6 rdzeniami, a nie z 4 rdzeniami w tej samej cenie.

Jeszcze na tej aukcji reklamują się "Windows 10", a niżej dopisek, że tylko wersja 30-dni Trial. Szkoda gadać.

Tutaj moja propozycja, ale zastanowiłbym się też, czy nie chcesz kupić używanego. Żywotność części komputerowych jest naprawdę długa, więc kupując roczny komputer z górnej półki masz praktycznie nowy sprzęt. Stare komputery działają po 10-15 lat i nic się nie dzieje, a technologia poszła też do przodu i awaryjność cały czas się zmniejsza (przemilczę kwestie i7-7700k xD).

https://www.morele.net/inventory/info/iHtGI4/

W tej samej cenie dostałeś lepszy zasilacz, lepszą płytę główną, grafikę od Gainware (chłodzenie jest takie jak w Palit Dual, a ten wypadał bardzo dobrze w testach kultury pracy i temperatur). Masz 100zł na obudowę ( to co oni tam dają to jakiś syf za 55zł (na ebayu i aliexpress jest pełno takich obudów po parę $$$). Za to masz jedną kość 8GB ramu mniej. 

Normalnie ram kosztował po około 200zł, a teraz najtańsze 295zł, kolejny powód, żeby poczekać.

Inna sprawa, że morele za darmo składa ci porządnie komputer i wysyła. A nawet w kwestii gwarancji bardziej ufam takim morele.net niż jakiemuś januszowi z allegro.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Pani Kasia

1 godzinę temu, JacoH napisał:

@ThePeinpo prostu jesteśmy tuż przed premierą nowej generacji procesorów intela, a szykują się duże zmiany. Jeżeli to co zapowiadają okaże się prawdą to będzie spory wzrost mocy, za tą samą cenę, więc warto poczekać i mieć za tą samą kwotę procesor z 6 rdzeniami, a nie z 4 rdzeniami w tej samej cenie.

Jeszcze na tej aukcji reklamują się "Windows 10", a niżej dopisek, że tylko wersja 30-dni Trial. Szkoda gadać.

Tutaj moja propozycja, ale zastanowiłbym się też, czy nie chcesz kupić używanego. Żywotność części komputerowych jest naprawdę długa, więc kupując roczny komputer z górnej półki masz praktycznie nowy sprzęt. Stare komputery działają po 10-15 lat i nic się nie dzieje, a technologia poszła też do przodu i awaryjność cały czas się zmniejsza (przemilczę kwestie i7-7700k xD).

https://www.morele.net/inventory/info/iHtGI4/

W tej samej cenie dostałeś lepszy zasilacz, lepszą płytę główną, grafikę od Gainware (chłodzenie jest takie jak w Palit Dual, a ten wypadał bardzo dobrze w testach kultury pracy i temperatur). Masz 100zł na obudowę ( to co oni tam dają to jakiś syf za 55zł (na ebayu i aliexpress jest pełno takich obudów po parę $$$). Za to masz jedną kość 8GB ramu mniej. 

Normalnie ram kosztował po około 200zł, a teraz najtańsze 295zł, kolejny powód, żeby poczekać.

Inna sprawa, że morele za darmo składa ci porządnie komputer i wysyła. A nawet w kwestii gwarancji bardziej ufam takim morele.net niż jakiemuś januszowi z allegro.

Dzięki, bardzo fajny zestawik ale mam pytanie, bo nie wiem czy jakoże będe streamował to nie wezme procesora ryzen 1500x albo 1600, ale zauważyłem że ta płyta główna którą podałeś, tam jest napisane że ona obsługuje Celeron, i3, i5, i7 i pentium, czyli nie ma możliwości złożenia tej płyty z procesorami ryzen ?

Nie, bo to jest płyta pod procesory intela. Jeżeli chcesz procesor AMD to musisz zmienić płytę główną.

40 minut temu, JacoH napisał:

Nie, bo to jest płyta pod procesory intela. Jeżeli chcesz procesor AMD to musisz zmienić płytę główną.

okej, a mógłbyś mi powiedzieć jaka płyta główna będzie w tym przypadku okej ? planuje do tego zestawu co mi podałeś zamienic intel core na razen 1600 albo 1500x a reszte zostawić tak jak mi podałeś

Nie znam się jakoś specjalnie na AMD i ich nowych płytach, ale ta wygląda bardzo w porządku: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350m-bazooka-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-gen-1-uatx-7a38-001r-1222531/

4 sloty na ram, gniazdo m.2 na dysk ssd, podświetlana sekcja audio. Bardzo spoko wygląda. I do takiej płyty brałbym obudowę Cube typu SilentiumPC Alea M50

Autor tematu Napisano (edytowany)
2 godziny temu, JacoH napisał:

Nie znam się jakoś specjalnie na AMD i ich nowych płytach, ale ta wygląda bardzo w porządku: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350m-bazooka-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-gen-1-uatx-7a38-001r-1222531/

4 sloty na ram, gniazdo m.2 na dysk ssd, podświetlana sekcja audio. Bardzo spoko wygląda. I do takiej płyty brałbym obudowę Cube typu SilentiumPC Alea M50

a jeśli moge zapytać dlaczego lepiej wziąć tą obudowe do te płyty ? nie dałoby rady tego żłożyc z taka obudową ? https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m20-pure-black-spc125-707037/ 

bo moj budzet juz jest naciagniety wiec nie mgoe za bardzo sie tu popisac w obudowach a ta wydawala mi sie w miare okej.

ostatecznie (jeśli jednak ta obudowa mogłaby być) wygladałoby to tak, https://www.morele.net/inventory/info/7mKIPo/

co myślicie ?

Edytowano przez ThePein

Jak najbardziej możesz wziąć taką obudowę, po prostu jest to płyta microATX, a dałem taką propozycję ponieważ w dużej obudowie komputer może wyglądać na pusty/biedny. A w takiej obudowie typu Cube jest wszystko dobrze widoczne.

Generalnie kwestia gustu ;)

Zestaw wygląda ok, może jeszcze ktoś się wypowie, kto ogarnia na bieżąco AMD. Czy warto wziąć niższy model procesora + lepsza płyta + OC.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB
https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 753 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...