Skocz do zawartości

Kabel ethernet ?

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 747 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Cześć, wydaję mi się że mam dosyć głupie pytanie ale na prawdę nie wiem co i jak.

Tym razem nie chce mieć internetu w komputerze przez kartę sieciową  tylko kablem. I tu pojawiają się pytania :v

Jaki kabel powinienem kupić około 10-15 m? Gdy pobieram aplikacje to internet ma 1 Mb/s (raczej bardzo słaby), speedtest pokazuje 8 Mb i ping około 32 ale gdy brat odpali ps4 czy też zacznie w coś grać na komputerze to ping zaczyna szaleć, czasem przez kilka minut mam 300-400 pingu, mam nadzieję że z kablem będzie inaczej. sygnałowi mogą przeszkadzać jakieś 2 betonowe ściany, więc może na kablu będzie inaczej, używam aktualnie laptopa bez zewnętrznej karty sieciowej ( nie jestem pewien czy wszystko dobrze nazwałem)

Edytowano przez kkkaaamil

Pani Kasia

Na kablu nie będzie inaczej, masz pewnie słabe łącze 10 Mbps. Pobieranie 1 mb/s jest normalne i takie ma być maksymalne.

Kabel kup czy zamów dowolny 100 Mbps, końcówki będzie miał już zaciśnięte. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Pani Kasia

Ja powiem, że po przejściu z WIFI na ethernet pobieranie, stabilność internetu skoczyła bardzo wysoko. Na WIFI pobieranie max 2MB/s, często poniżej 1MB/s. Internet padał co kilka minut, musiałem czekać kolejne kilkanaście sekund, aż net wróci. Po podłączeniu kabla ethernet pobieranie podskoczyło na STABILNE 17MB/s, net w ogóle nie pada. Wszystko tak jak powinno. Ale u mnie tak to wyglądało, ponieważ moja karta sieciowa na USB, była gówniana. Tak naprawdę wszystko od tego zależy jaką masz tę kartę.

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 747 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...