Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

pół sekundowe freezy co 2 sekundy


ciekals11

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.
Od jakiegoś czasu mam nowy komputer i dzisiaj w końcu postanowiłem na nim zainstalować terrarię.
W menu wszystko wyglądało spoko i nic "złego" się nie działo.
Niestety, po wejściu do gry od razu zaczęły występować stopklatki
około pół sekundowe co każde dwie sekundy.
Grę mam zainstalowaną na dysku HDD, ale po przeniesieniu na chwile na dysk SSD dalej jest to samo.
Próbowałem ręcznie przeinstalować xnafx framework i net. framework 4.0 ale nic to nie zmieniło.
Ustawienie wysokiego priorytetu aplikacji również nic nie dało.

System: 
Windows 10 64bit

Mój sprzęt:
Intel Core i5-6400 4x2.7GHz
8GB 1333MHz MHz
Nvidia GeForce 1050 Ti
System zainstalowany na SSD 120GB + HDD 500GB

Na poprzednim komputerze mimo, że był dużo słabszy gra chodziła płynnie.

Nie wiem czy to coś zmienia ale gra nie jest moja tylko mam udostępnioną bibliotekę kumpla.
 

Opublikowano

Gdzie jest mod działu?!

 

Wszystkie sterowniki i aktualizacje po instalowane? Mając na myśli wszystkie, systemowe, sprzętowe jak i gry ( chyba masz ją zakupioną, nie piracką ;) ). Jak z innymi grami? Może coś podczas gry obciąża system? Po rozpoczęciu się frezów wejdź w menadżer zadań i sprawdź

 

Opublikowano

Wszystkie sterowniki mam najnowsze oprócz sterów od grafy
Po zainstalowaniu najnowszych już żadna gra nie chce działać.
Nie mam pirackiej wersji ale tez nie mam swojej. Tak jak napisałem mam udostępnioną z biblioteki kumpla (pisałem po tym wyżej).
Inne gry działają pięknie.
W momencie odpalenia gry, aż do rozpoczęcia freezów i dużo później gra cały czas zużywa max 2GB Pamięci.

Dobra, przełączenie na fullscreen pomogło
Nie wiem czemu w oknie tak się przycina ale już mnie to nie obchodzi.
Temat można zamknąć.
Dzięki NiemaSkilla za odpowiedź w temacie. 

  • ThePoc zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...