Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

SSS - Sky Survival Strategy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dyskusja na temat serwera

 

Witam, ostatnio tworzę coś czego nie widziałem tutaj a chętnie bym pograł bądź podzielił się światem 

Od dłuższego czasu znudził mnie ciągły jeden scenariusz, kopanie, budowanie, walka 

chodzenie po jednym i tym samym świecie, gdzie napotykam tylko lasy i kopalnie

a od czasu  do czasu jakieś żywe postacie

Więc survival już umarł dawno mimo ogromnego potencjału tego trybu

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Długo siedziałem i myślałem czy nie przejść na Sky-Block

w końcu to nie stały ląd ale wyspa, lecz tutaj wciąż ten sam scenariusz 

tylko na ograniczonym terenie z lekką nutką utrudnienia

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Trybów Strategicznych tutaj nie widziałem, poza jednym który pokazał się ponad rok, dwa temu

po czym zniknął i nie był kontynuowany już ten temat, a serwer chyba przepadł bez szukania 

trupa

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Ja oferuję wam coś czego nie było jeszcze na tym forum, wiem że nie znajdę tutaj tłumów osób

które chętnie pójdą na ten układ i przerzucą się z łatwych rozgrywek na cięższe

Mój tryb zawiera SSS

Sky-Block

Survival

Strategię

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Jak wygląda mój tryb, zaczynając od Sky-BLocka

Pojawiamy się na mapie gdzie nie ma stałego terenu, cała mapa zrobiona jest

z ponad 50 wysp, które posiadają różnorodne skarby na swoim terenie

przechodząc od lodowych, pustynnych czy tropikalnych wysp a kończąc na 

obszernych lasach czy malutkich oazach, ponad to do dyspozycji gracza

oddane zostanie około 20 wysp na których wybudowane są Zamki

Tutaj wkracza tryb Strategiczny, zamki wybudowane są piętrami,

na każdym piętrze znajduje się 2/4 kwadraty z trawą, na owych terenach zielonych budowane

będą budowle które dodadzą graczowi większe prawa.

Należy tu wspomnieć że nowi gracze mogą kopać tylko kamień i ścinać drewno, oraz polować

na 1 rodzaj zwierząt, rozbudowywanie swojego zamku to cel do osiągnięcia większej ilości praw

dzięki wybudowaniu Tartaku w zamku Gracz poza prawem ścinania dębu będzie mógł zacząć 

szukać innych drzew, po wybudowaniu kopalni odblokuje dostęp do węgla i innych rud

Tryb Survivalowy odgrywa tutaj stosowną rolę odkrywania wszystkich wysp, na których znajdziemy

mini-dungeony czy ogromne wyspy które całe kryją tajemnice

Należy zaznaczyć że ogromnym problemem jest  tutaj przemieszczanie się pomiędzy

wyspami, służy do tego specjalny zwój stworzony z krwi gracza

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Pora opisać wam wszystko dokładnie krok po kroku

 

Wstęp:

Po wejściu na serwer znajdujesz się na małej wyspie która unosi się w powietrzu, jak każda inna.

Na start otrzymujesz 10 zwojów przemieszczenia, dzięki czemu możesz poruszać się po wyspach,

lecz każde użycie zwoju zabiera 2 serca.

Wyspy są porozmieszczane losowo, więc możemy chodzić po pustyni i widzieć wyspę oddaloną o troszkę

która ma biom zimowy, bądź ogromną lodową wyspę

Budowanie na całej mapie jest zablokowane, wyjątkiem są mini działki pobudowane na wyspach

lecz odblokowanie możliwości kupna działki zależy od rozwoju zamku.

 

Zamek:

Jest to osobna wyspa która jest zabezpieczona przed innymi i nami

nie można tutaj niszczyć, ani budować.

W zamku będą umieszczone różne budowle do uzyskiwania praw jak i potrzebne nam do życia

znajdziemy tam farmę, dom, kuźnię, wypalarnię czy zagrodę dla zwierząt

Gracz po znalezieniu zamku może go zająć, zamek zawiera 14 różnych budowli, po wybudowaniu ich wszystkich

gracz aby nie nudzić się otrzymuje rangę Hrabi (równą Vipowi) i może poruszać się

żwawiej po wyspach.

Budowa w zamku odbywa się trybem strategicznym

Gracz zbiera 4 podstawowe surowce

Drewno, Kamień, Złoto oraz Jedzenie

Wpłaca je do skarbca zamkowego (usuwa się z eq i zmienia w dane liczbowe)

Gracz mając odpowiednią ilość surowca może budować 

podchodzi wtedy do wybranej tabliczki i klika na nią

Tabliczki zawierają informacje o ilości potrzebnych surowców

oraz o czasie w jakim wybuduje się dany budynek

 

Działki:

Tutaj Gracz ma swobodę budowania, nie jest ograniczony prawami blokady budowania

działki działają tutaj na tych samych zasadach co na podstawowym FB

Gracz może budować tutaj co chce, należy jednak uprzedzić że nie uda się na działce oszukiwać

Jeżeli Gracz nie ma prawa do korzystania z kowadła to nawet postawienie go na

działce nic nie zdziała, gracz będzie musiał najpierw odblokować prawo do jego korzystania

poprzez wybudowanie odpowiedniego budynku

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

4 Typy surowców o których wspomniałem

Drewno - zwykłe drewno, każdy typ można wpłacić do skarbca zamku

Kamień - Tutaj niestety przy wpłacaniu Bruku ilość jest dzielona na 2 czyli wpłacając 100 zamek otrzyma tylko 50, wpłata Kamienia jest równa przy 100 otrzymamy 100

Złoto - Tutaj najtrudniejszy surowiec, złoto możemy zasilić tylko samorodkiem złota, ze względu że budynki będą potrzebowały dużych ilości złota

Jedzenie - akceptowane jest wszelakie mięso, chleb, ziemniaki, marchewki

 

Surowce będzie można przelać koledze, nie będzie żadnych ograniczeń poza poza czasem oraz marżą konwojenta i karawany

Wyjaśniam, wysyłając koledze 100 złota nasz znajomy otrzyma tylko 95 złota z powodu kosztów 5% za transport

oraz nie otrzyma tego zaraz po wysłaniu komendy do konsoli lecz za 10minut aby urealnić wysyłanie surowców

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Wszystkich chętnych zapraszam do dyskusji, zadawania pytań czy podawania sugestii co do tworzenia

Poza tym co jest tu napisane jest jeszcze mnóstwo rzeczy które są w trakcie tworzenia więc pojawią się

później w komentarzu

GXKvihi.png

Opublikowano

mnie ciekawi tylko jedno

 

 

co to robi w tym dziale

 

@antywarn

łał, ciekawy PROJEKT serwera

 

 

JAVA <3

 

Opublikowano
1 godzinę temu, Entify napisał:

mnie ciekawi tylko jedno

 

 

co to robi w tym dziale

 

@antywarn

łał, ciekawy PROJEKT serwera

To samo co tematy z nazwą "jak wam się podoba ten pomysł" / "co myślicie o tym serwerze"

GXKvihi.png

Opublikowano

Wyspa z zamkiem gracza, czerwone kropki to miejsca które są już gotowe do budowy, na które już są przyszykowane budynki które będziecie budować 

2017-06-09_23.46.08.png

2017-06-09_23.46.22.png

2017-06-09_23.46.43.png

GXKvihi.png

Opublikowano

Super pomysł

Mój zestaw

        Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

        Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

        Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

        RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

Opublikowano

techtree.png

Drzewo technologiczne, które będzie usprawniało kolejność w budowaniu

Dodatkowym wymaganiem poza kolejnością są ulepszenia zamieszczone w Szkole, będą one wymagane do przechodzenia na lepsze budynki

GXKvihi.png

Opublikowano

Drzewo rozwoju technologicznego od Uniwersytetu

Aby móc odblokować drewno rozwoju, należy najpierw wybudować szkołę zgodnie z kolejnością drzewa rozwoju

Aby móc kupować ulepszenia należy mieć wybudowany odpowiedni budynek

uniwersytet.jpg

GXKvihi.png

Opublikowano

Więc aby wydobywać Żelazo muszę wybudować kopalnię, którą ulepszę w szkole?

Mój zestaw

        Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

        Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

        Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

        RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

Opublikowano

Dokładnie tak, zanim uda Ci się wybudować kopalnie możliwe jest tylko wydobywanie Kamienia

Kolejne dodatki z serwera, jako iż ukończone zostało już w 100% budowanie w zamku, które oczywiście odbywa się automatycznie

Zabrałem się za informacje o budynkach, tak aby Gracz wiedział co i po co buduje.

Dodane zostały także 2 nowe bydynki, są to Wieża Obronna oraz Magazyn

Dodane zostały także ulepszenia do szkoły, związane z Magazynem

Co za tym idzie maxymalna ilość budynków zwiększyła się z 19 do 21

Wieża Obronna:
	Pozwala Graczowi na zmianę swojego Trybu PvP
Gracz na starcie otrzymuje 30 minutową obronę na otrzymywanie obrażeń od innych Graczy, po upłynięciu owego czasu
Gracz staje się aktywny na ataki innych, co za tym idzie, może zostać zepchnięty z wysp co jest najszybszym sposobem śmierci
Wieża Obronna daje prawo do zmieny swojego trybu PvP na wyłączony
Lecz aby Gracze nie zmieniali trybów co sekundę oraz aby uniknąć cwaniaków, zmiana kosztowała będzie specjalny zwój oraz 4 serduszka

Do jej wybudowania potrzebna jest:
	* Kopalnia
	* Kuźnia
Magazyn:
	Gracz na starcie po wybraniu zamku otrzymuje swoje limit w przechowywaniu surowców 
Na samym początku Gracz może przechować maksymalnie po 1 000 sztuk każdego z surowców 
Po budowie Magazynu otrzymuje jednorazowo większy przydział +5 000 na każdy surowiec
Następne powiększenia Magazynu będą możliwe w Szkole, poprzez ulepsznia
Maxymalną ilością jaką Gracz może mieć wynosi 50 000 na jednen surowiec
Do jego wybudowania potrzebne są
	* Kopalnia
	* Tartak

Surowców na serwerze są 4 są nimi dla przypomnienia
Drewno - zbierane w lasach
Kamień - Zbierane w kopalniach, 1 sztuka bruku uzupełnia 0,5 jednostki kamienia, natomiast Kamień uzupełnia 1 jednostkę
Jedzenie - pozyskiwane z warzyw, chelba, owoców, surowego mięsa krowy, świni, owcy, kury
Złoto - najtrudniej pozyskiwany surowiec, samorodek złota uzupełnia 1 jednostkę, dodatkowo po wybudowaniu targu gracz może wymienić inne surowce na złoto, złoto przybywa w ilości 200 na 15 minut Grania po wybudowaniu Magazynu

Poniżej przedstawiam zdjęcia z opisów

 

 

2017-06-13_21.00.31.png

2017-06-13_21.00.57.png

2017-06-13_21.01.05.png

2017-06-13_21.01.52.png

GXKvihi.png

Opublikowano

Kilka ulepszeń z okna Uniwersytetu

Ulepszenia te pozwolą nam na rozwijanie się naszych praw w świecie, pozwolą m.in. na

  • Możliwość wydobywania lepszych surowców
  • Warzenia lepszych mikstur
  • Tworzenia lepszych Zbroi
  • Tworzenia lepszego Uzbrojenia

2017-06-14_16.28.19.png

2017-06-14_16.28.03.png

2017-06-14_16.28.22.png

GXKvihi.png

Opublikowano

Po dłuższej nieobecności

  • Zamek został na nowo rozbudowany, otrzymał on "system" oświetlenia, dzięki czemu w nocy będzie na nim jasno
  • poprawiono wygląd zamku, dodano drzewa, nową drogę, światła oraz inne ozdoby
  • usunięto niepotrzebną linię z tabliczek, która nie wyglądała estetycznie
  • Mapa - została powiększona z 2 000x 2 000 kratek aż do 6 400x 6 400
  • Liczebność wysp nie uległa zmianie przy powiększeniu mapy
  • Zwiększono obszary wysp, wyspy nie są małe (30x30/60x60) tylko osiągają rozmiary 200x200 co daje lepsze zwiedzanie
  • Ulepszono Moby, każdy z potworów otrzymał 4 poziomowe rangi, każda wyższa ranga posiada większy Damage + Życie
  • Dodano do Kopalni oraz Tartaku przychód surowców, po wybudowaniu owych budowli bez ulepszenia ich otrzymamy 100/h jednostek surowca
  • Maxymalny przychód z Kopalni i Tartaku to 1 000/h
  • Za przychód Złota odpowiadać będzie Targ, po wybudowaniu otrzymamy 100 jednostek na godzinę, maxymalny przychód do 900/h
  • Jednostkom jedzenia odpowiadać będzie Farma, która po wybudowaniu daje przychód w postaci 200/h, maxymalny przychód 1 200/h
  • Możliwe jest użycie komendy /feed w cenie 200 jednostek jedzenia z magazynu
  • Walutą serwerową są jednostki Złota
  • Dodano wyspy z działkami, na których można swobodnie budować, ich cena wahać będzie się od 3 000złota aż do 10 000złota (działki 20x20)
  • Maxymalna ilość posiadanych działek to 3
  • Istnieje możliwość tworzenia działki w miejscu które wybierzemy
  • Każda czynność (zajęcie twierdzy, działki) jest wykonywana przez Administratora z powodu trybu RPG na mapie (wszystkie bloki się regenerują)
  • Dodano Questy, możliwe będą do przyjmowania po wybudowaniu Karczmy
  • Dodano 3 Czaty:

                    Administracyjny - Dostępny dla Administracji, oraz w raportowaniu Graczy

                    Normalny - Zasięg czatu to 100x100 kratek

                    Wołanie - Czat ogólny, na całą mapę, jego użycie to 1 wiadomość na 15sekund

 

Trochę tekstu nawaliłem, lecz są to same ważne informacje.

Poza nimi na serwer wpłynęło 2x więcej rzeczy niż tutaj opisałem

GXKvihi.png

Opublikowano

Ostatnio przybyło mi trochę dużo chęci, a nawet za dużo.

Nowości z serwera

  • W 100% Ukończono już Uniwersytet, znajdziemy w nim 45 ulepszeń w pełni działających
  • Ukończono zajmowanie zamku, jest to już automatyczne i nie wymaga interwencji Administracji jak wcześniej
  • Wykonanie prac wyliczam już na 90% co oznacza że serwer może powstać lada dzień
  • Stworzyłem FP serwera
  • Tworzę Forum serwera
  • Stworzono kanał na YT który będzie prowadził poradniki do komend, budowania oraz całokształtu w graniu

Tutaj kilka zdjęć, a skoro prezentacja serwera jest już w trakcie tworzenia zostawię wam mały niedosyt 

 

 

2017-06-25_23.13.20.png

2017-06-25_23.13.23.png

2017-06-25_23.13.27.png

2017-06-25_23.13.32.png

2017-06-25_23.13.36.png

2017-06-25_23.13.40.png

2017-06-25_23.13.45.png

2017-06-26_12.26.38.png

2017-06-26_12.27.21.png

2017-06-26_12.27.45.png

2017-06-26_12.27.48.png

GXKvihi.png

Opublikowano

Witam, w końcu zaczynam przed ostatnią fazę w tworzeniu serwera

Aktualnie poszukuję osób które z chęcią zajmą się 

testowaniem serwera AvernMc - SSS

Do twoich zadań należeć będzie

  • Proste Granie z szczególną uwagą na działanie całego serwera
  • Zgłaszanie błędów, bugów, poprawek na forum serwera 
  • Przeżycie ze mną 2tyg na zamkniętej Becie

Co wymagam od osób które będą chciały wejść:

  • Rozwinięta umiejętność zgłaszania błędów (mimo iż pozornie łatwe na forum w tematach widać że niektórzy mają z tym kłopoty) 
  • Umiejętność dokładnego opisu błędu (nie "komenda /wplac" nie działa) wymagam podanie czynności która nie działa oraz komunikatów które się wyśw.
  • Umiejętność logicznego myślenia (maga jest budowana klocek za klockiem 1 000chunków, border 6 400x 6 400 więc możliwe są błędy, to nie normalna mapa)

Szukam kogoś kto będzie umiał porządnie zgłosić błąd, opisać co zrobił że akurat tak się stało, co po wykonaniu się stało, bądź np że w danym miejscu w powietrzu wisi 1 klocek

 

Aplikacje proszę składać pod adresem: http://averonmc.cba.pl/index.php

GXKvihi.png

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  1. Ukończono budowę oficjalnej już mapy serwera
  2. Nowa mapa zawiera o 200 więcej nowych wysp oraz dungeonów
  3. Powiększono rozmiar zamku z 200 do 400 oraz budowle które w nim będą zawarte
  4. Zmieniono drzewo technologiczne, teraz łatwiej osiągnąć cele
  5. Poprawiono działanie dodatków do poruszania się po wyspach
  6. Zautomatyzowano pobieranie działek na zamek oraz stworzono ochronę zamków nie zajętych
  7. Spolszczono 70% komunikatów na serwerze
  8. Usprawniono działania Administracji
  9. Dodano nowy czat, lokalny, globalny różnią się one zasięgiem odbioru, Lokalny usłyszą osoby do 300 kratek
  10. Poprawiono budowanie w zamku, teraz budowle nie pojawiają się z powietrza, tworzy je specjalny NPC
  11. Skrócono czas budowy większości budowli
  12. Ułatwiono zbieranie surowców na wyższych poziomach
  13. Dodano możliwość tworzenia i sojuszu między Graczami, coś na wzór Gildii
  14. Dodano budynek Gildyjny który jest niezbędny do stworzenia Gildii
  15. Poprawiono możliwość działek na serwerze (dodatkowe na których nie ma zamków) teraz można zając dowolną wyspę
  16. Działki są rozmiarów 25x25x50 co daje nam sporych rozmiarów cuboid 
  17. Dodano 3 nowe konkursy o których informacje znajdziecie na forum serwera oraz w postach tutaj
  18. SgIdJQL.png

GXKvihi.png

Opublikowano

Zapowiada się ciekawie ;). Chętnie zagrałbym na takim serwerze :) Mam nadzieje, że wystartuje.

76561198318098545.png

Opublikowano
4 godziny temu, Xendox napisał:

Zapowiada się ciekawie ;). Chętnie zagrałbym na takim serwerze :) Mam nadzieje, że wystartuje.

 

4 godziny temu, ZiomeczekTVGC napisał:

Wow, widzę pierwszy taki projekt na mpc, który naprawdę ma potencjał, rozwijaj go a zobaczysz efekty w graczach !

 

Powodzenia

Widzę że mimo iż forum upada to jednak jednego czy pięć osób wciąż można tutaj zachęcić a już liczyłem że wątek tutaj nic nie da i wyjdę na 0

Niemniej jednak, serwer wystartuje jutro około godziny 17:00

Właśnie kończymy tworzyć ostatnie rzeczy i możemy udostępnić wam otwartą betę (zamknięta właśnie się skończyła 7dni temu) 

GXKvihi.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...