Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Coś ala sockety to przesyłu danych w czasie rzeczywistym


ravioliravioli

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pisze tutaj, ze względu na prawie że zerowy ruch na dziale programowania, przechodząc do rzeczy;

Pisze prywatną aplikacje pod siebie, chce po prostu mieć wszystko zsynchronizowane na swoich komputerach, telefonie etc. - to samo w sobie nie jest problemem, a nie wiem jakby sensownie przesyłać dane w czasie rzeczywistym, takie połączenie miałoby działać jak chat na FB; piszę do kogoś wiadomość, i on z miejsca ją czyta, wiadomo. Problem polega na tym, że sockety są nieco ograniczonym rozwiązaniem, bo po 1'wsze nie zawsze siedze na routerze, a z tego co wiem może być problem z zablokowanymi portami, jak to "obejść" bądź jakiej innej technologi użyć?

 

@AntyPosejdon

Jak napisać własną komende w mc?

Opublikowano

Jak wynika z architektury TCP/IP musisz się połączyć z serwerem na danym porcie, żeby dane z routera który jest pod danym IP trafiły na odpowiednią maszynę. Jako, że jesteśmy w dziale MC, to podam przykład: tylko serwer musi mieć przekierowany port 25565 (domyślnie). Klient już nie, więc gracz się o to nie martwi. Domyślam się, że Twój serwer z którym chcesz się łączyć będzie stał na jednej maszynie przez cały czas, czy to VPS czy to u Ciebie w domu. W każdym razie pewnie będziesz miał możliwość przekierowania danego portu. Jeśli chodzi o klienta tego socketu to czy to będzie komputer, czy telefon, czy internet stacjonarny, czy mobilny, to już nie ma znaczenia. Alternatywnie możesz napisać serwer w PHP, napisać do tego API i użyć REST czy SOAP do komunikacji i pozstawić go nawet na darmowym www. Wystarczy mielić jsona ;) #php=hiv

 

@Override
public boolean onCommand(CommandSender sender, Command cmd, String label, String[] args) {
	if (cmd.getName().equalsIgnoreCase("basic")) { // If the player typed /basic then do the following, note: If you only registered this executor for one command, you don't need this
		// doSomething
		return true;
	} //If this has happened the function will return true. 
        // If this hasn't happened the value of false will be returned.
	return false; 
}

 

Dodaj mój nick do posta jeśli potrzebujesz pomocy | Piszę pluginy na zlecenie | Pomagam z Linuxem

newlogo.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...