Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Własny VPN z wirtualnej maszyny [VPS]


muchomor321

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam nudzi mi się to napiszę prosty poradnik dot. stworzenia własnego vpn


 


Najpierw upewnij się że masz uruchomiony TUN/TAP - w przypadku Aruby jest uruchomiony odrazu


RĘCZNIE PRZEZ PUTTY SIĘ NIE DA !


TYLKO PRZEZ PANEL W DANYM HOSTINGU / DEDYKOWANYM SERWERZE


PONIEWAŻ NIE KAŻDY TO URUCHAMIA


VPS które tego nie udostepniają [bynajmniej w moim przypadku gdzie testowałem]


titanaxe


Nazwa.pl


extravm


 


 


 


 


Ok, przechodzimy do prostego poradnika


apt-get update


apt-get install openvpn


 


Pobieramy plik z głównej strony: https://openvpn.net/index.php/access-server/download-openvpn-as-sw.html   Do danego systemu


 


Po pobraniu wrzucamy plik do naszego serwera i nadajemy prawa 777


chmod 777 nazwa.pliku


Przechodzimy do pliku


 


Teraz wpisujemy


 


dpkg -i nazwapliku


 


Wyświetli nam się adres strony [Naszej] gdzie trzeba wejść


 


Po restarcie maszyny by uruchomić też to wpisujemy !


 


TERAZ TYLKO ZMIENIC HASLO


PASSWD OPENVPN


 


Wchodzimy na adres podany wczesniej w putty i się logujemy. 


Dalej wyświetli się by pobrać program openvpn na windows, gdy pobierzemy po wpisaniu loginu openvpn i twojego hasła używasz już VPN :D


Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...