Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw bez karty graficznej do 1400-1500 zł


d'emploi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam, 

posiadam kartę GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB. Za kwotę 1400-1500 chciałbym kupić resztę części. Komputer będzie używany do gier np. Wiedzmin 3, jednak nie będzie podkręcany. Planowany budżet to 1400, jednak jeśli będzie warto to tą stówkę mogę dopłacić. Dysk również posiadam, ale nie mam zapisanego modelu. W grę wchodzą również używki.

 

Samemu skomponowałem coś takiego: 

84d554343a.png

 

Mam jednak troszkę wątpliwości: 

1. Sprzedawana płyta jest nowa, ale bez gwarancji. W takim razie leżała ona 2 lata nieużywana, czy jak? 

 

2. Czy zamiast i5 7500 może lepiej kupić np. i5 6500; wtedy też mógłbym kupić tańszą płytę główną np. H110m i zaoszczędzając w ten sposób pieniądze przeznaczyć je na coś innego, lub po prostu zachować. 

 

3. Czy te ramy się nadazą? Jest to dość budżetowa wersja (ktoś sprzedaje kilka sztuk i widzę, że kilka już poszło). Może jednak warto dołożyć pieniędzy na coś bardziej flagowego? 

 

4. Czy ten zasilacz będzie ok? Rozważałem jeszcze: 

Corsair VS Series 450W 80PLUS 

SilentiumPC Vero L1 500W 

XFX TS 430 

 

5. Jeśli chodzi o obudowę, to rozważam jeszcze SilentiumPC Regnum RG2 (wersja bez okna). Wskażecie mi faworyta?

Opublikowano

1. Jezeli plyta ma maskownice i wszystko to warto wziasc o ile jest sprawna.

2. Warto jest dolozyc te 20 zl do kaby lake bo te 300 mhz robi duza roznice

Chipset h110 to najbardziej okrojony chipset i nie warto jest go brac ( lepiej dolozyc 60 - 80 zl do b150 albo b250)

3. Ramy sa ok

4. Mozesz wziasc jeszcze Vero M1 600W, ale te wszystkie zasilacze sa ok ;)

5. Obudowa to twoje gusta. Jedna moze ci sie podobac a mi nie a druga moze mi sie podobac a tobie nie.

Opublikowano

1. Jezeli plyta ma maskownice i wszystko to warto wziasc o ile jest sprawna.

2. Warto jest dolozyc te 20 zl do kaby lake bo te 300 mhz robi duza roznice

Chipset h110 to najbardziej okrojony chipset i nie warto jest go brac ( lepiej dolozyc 60 - 80 zl do b150 albo b250)

3. Ramy sa ok

4. Mozesz wziasc jeszcze Vero M1 600W, ale te wszystkie zasilacze sa ok ;)

5. Obudowa to twoje gusta. Jedna moze ci sie podobac a mi nie a druga moze mi sie podobac a tobie nie.

Ja z punktem piątym się nie zgodzę. Obudowa może z papieru i i źle przyjmować powietrze do komputera co spowoduje spowolnienie jego.

Opublikowano

 

1. Jezeli plyta ma maskownice i wszystko to warto wziasc o ile jest sprawna.

2. Warto jest dolozyc te 20 zl do kaby lake bo te 300 mhz robi duza roznice

Chipset h110 to najbardziej okrojony chipset i nie warto jest go brac ( lepiej dolozyc 60 - 80 zl do b150 albo b250)

3. Ramy sa ok

4. Mozesz wziasc jeszcze Vero M1 600W, ale te wszystkie zasilacze sa ok ;)

5. Obudowa to twoje gusta. Jedna moze ci sie podobac a mi nie a druga moze mi sie podobac a tobie nie.

Ja z punktem piątym się nie zgodzę. Obudowa może z papieru i i źle przyjmować powietrze do komputera co spowoduje spowolnienie jego

Naprawdę.. po co się wypowiadasz skoro nic nie rozumiesz ? Obudowa ma 2 wentylatory przez co na pewno nie będzie się grzać jeśli wentylatory będą włączone bo np. ja w swoim Gladius M35 mam przełączniki High/Stop/Low dzięki którym mogę wyłączać i włączać wiatraki z daną prędkością, co jest przydatne po np. 2 godzinach pracy i poza tym nie zabiera dodatkowego prądu. A i autorowi polecam tą moją bo dodatkowo ma jeszcze nie wiem jak to nazwać takie siateczki co równa się dodatkowemu chłodzeniu komputera od środka i można je łatwo wyczyścić nie będę już przedłużał jeśli auto chce niech zobaczy moją obudowę a tamta i tak będzie dobra ale mimo to ta moja by była lepsza mimo że 50 zł droższa według mnie opłaca się dołożyć.

 

@Edit co do zestawu to jest mój jaki bym dał (złożyłem na morele żeby wszystko było w 1 miejscu poszukam później jakichś ciekawych używanych w razie czegoś) : https://www.morele.net/inventory/info/gyPWMY/

Opublikowano

MAM ! znalazłem je w tańszej cenie popatrzyłem jest ich trochę w nawet niższej cenie lecz są one uszkodzone powystawowe itd. :
Procesor : http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-7500-3-4ghz-6mb-box-bx8-i6806114282.html - ok. 820 z przeszyłką
Płyta główna : http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-d3h-lga1151-ddr4-i6799976341.html - ok. 360 z przesyłką
Zasilacz : http://allegro.pl/outlet-zasilacz-atx-silentiumpc-vero-l1-600w-80-i6799999888.html - ok. 200 zł z przesyłką ( zasilacz był na gwarancji dlatego obniżona cena mimo tego jest do niego gwarancja 24 msc. i jest sprawny bo był w autoryzowanej naprawie a nie u jakiegoś kowalskiego z piwnicy)
RAM : http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr4-8gb-2133mhz-crucial-do-komputera-i6694649610.html - ok. 250 zł z przesyłką niestety jedna kość ale aż tak wielkiej różnicy nie będzie.
Obudowa: http://allegro.pl/obudowa-do-komputera-silentiumpc-gladius-m35-2x120-i6794763721.html - ok. 210 zł z przesyłką do tego nie ma szansy że coś się w niej przegrzeje przez tyle wejść i wyjść powietrza (na górze pod spodem dla zasilacza i z przodu i z tyłu wentylatorki które jak mówiłem można kontrolować dzięki przełącznikom.

OGÓŁEM WSZYSTKO - ok. 1800 wiem że dużo ponad budżet który podałeś lecz obudowę możesz wziąć którą podawałeś będzie ok lecz wiadomo gorsza, płyta główna też będzie spoko ale ta co ja podałem ma 4 wejścia na RAM które mogą się w przyszłości przydać :) dokupić taki sam czy coś. Ale tak cały zestaw jeśli możesz to dołóż do mojego jeśli nie to weź chociaż z niego zasilacz i obudowę aby starczyły na dłużej. poza tym to w moim zestawie masz na wszystko gwarancję.


@Edit Twoje ramy są lepsze :).

Opublikowano
Wielkie dzięki za odpowiedzi! Troszkę się jednak pozmieniało; mam zamiar zamawiać sprzęt i potrzebuje waszej ostatniej pomocy:

Budżet: 1400zł (mogę dopłacić maks 100-200zł, ale tylko jeśli warto)

Części użwane: Mogą być ale raczej z gwarancją

Co chcę kupić: procesor, płyta główna, pamięć ram, obudowa, zasilacz

Posiadane podzespoły: dysk, Palit GeForce GTX 1060 6gb

Zastosowanie: gry

Data zakupu: jak najwcześniej

OC: ze względu na budżet szukam komputera nie przeznaczonego pod OC

Rozdzielczość używanego monitora: 1920x1080

Specyficzne potrzeby: brak

 

Części ze starego komputera:

Chłodzenie: Cooler SilentiumPC Fera HE1224 

Pamięć ram: Goodram 6gb ddr3 1333 

Dysk: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB

Zasilacz: Chieftec gps-450aa-101a[/b]

 

Peryferiia monitor, mysz, klawiatura również mam.

 

Mam zamiar kupić taki zestaw:

Procesor: Intel Core i5 6500

Płyta główna: ASUS H110M-K

Pamięć ram: GOODRAM PLAY DDR4 8GB 2400MHz CL15

Zasilacz: Thermaltake SmartSE 530W

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 

 

Ten zestaw z przesyłkami wyniesie mnie 1474 zł.

Procesor wybrałem taki, ponieważ do i5 7500 musiałbym dopłacić 100zł, a wydajnościowo są dość podobne.

Płyta główna to najtańsza dostępna wersja H110. Jest sens kupić coś lepszego?

Co do zasilacza to zastanawiam się jeszcze nad:

SilentiumPC Vero M1 600W

Antec VP 500 - 500W

SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus

Thermaltake SmartSE 530W

XFX Core 450W PRO

Corsair VS450 450Watt CP-9020096

Jeśli chodzi o obudowę, to myślałem nad SilentiumPC Gladius M20, ale chyba zostanę przy RG2.

 

Tak więc na podstawie tego co napisałem śmiało mogę kupić ten zestaw, czy np. zmienić ramy na niższe, bo i tak zostaną przycięte? Zasilacz też mogę zmienić jeśli warto. Proszę też zwrócić uwagę na części które posiadam - czy te ramy i zasilacz mogę włożyć, czy nie ma sensu? Chętnie poczytam wasze wskazówki; po prostu nie chcę żałować zakupu :)

 

Tak jeszcze tylko na koniec: W tej cenie mógłbym złożyć z używanych części:

ASUS P8P67 EVO DDR3 1155

Intel Core i7-3770 3.4GHz

Pytanie, czy warto?

Opublikowano

To juz Twoj wybor czy chcesz isc w i7 3770, ja bym szedl, tyle ze jak pod taka plyte, to od razu z odblokowanym mnoznikiem, w dodatku masz juz czesci pod to, w sensie ramy ddr3 itp Zalezy czego wymagasz od komputera, bo tez mozesz wybrac i7 2600, moze jest troche slabsze, ale dostaniesz nawet za 450zl, wiec idzie sporo zaoszczedzic. 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

To juz Twoj wybor czy chcesz isc w i7 3770, ja bym szedl, tyle ze jak pod taka plyte, to od razu z odblokowanym mnoznikiem, w dodatku masz juz czesci pod to, w sensie ramy ddr3 itp Zalezy czego wymagasz od komputera, bo tez mozesz wybrac i7 2600, moze jest troche slabsze, ale dostaniesz nawet za 450zl, wiec idzie sporo zaoszczedzic. 

Ale skoro chciałbym zachować ramy, to płytę musiałbym kupić też z złączem ddr3, co jest chyba nieopłacalne.

Opublikowano

 

To juz Twoj wybor czy chcesz isc w i7 3770, ja bym szedl, tyle ze jak pod taka plyte, to od razu z odblokowanym mnoznikiem, w dodatku masz juz czesci pod to, w sensie ramy ddr3 itp Zalezy czego wymagasz od komputera, bo tez mozesz wybrac i7 2600, moze jest troche slabsze, ale dostaniesz nawet za 450zl, wiec idzie sporo zaoszczedzic. 

Ale skoro chciałbym zachować ramy, to płytę musiałbym kupić też z złączem ddr3, co jest chyba nieopłacalne.

 

 

DDR3 1600MHz jest porównywalne pod względem wydajności z DDR4 2133MHz. Tak jak napisał Oski - lepiej pójść w i7 na LGA1155, które cały czas bez problemu dają radę w grach.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano
Sytuacja się jednak zmieniła, tym razem już na pewno ostatni raz. Otóż w nocy kupiłem Intel Core i5 7500 (trafiła się okazja - nówka z pełną gwarancją za 750 zł). W takim razie zestaw będzie na kaby lake. Pozostaje mi już teraz tylko dobrać płytę i zasilacz, bo co do reszty podzespołów to jestem przekonany.

 

Płytę i zasilacz chciałbym kupić jak najtaniej. Wiadomo, bez skrajności. Nie zależy mi na jakiś fajerwerkach. Zestaw nie będzie pod OC, a budżet mam ograniczony. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie powinienem brać niżej wymienionych budżetówek to proszę o sugestię.

 

Jeśli chodzi o płytę, to chyba najtaniej jest wziąć H110M-DVS R3.0. Z tego co wyczytałem, to jest to ten model ma wgrany domyślnie bios obsługujący procesory najnowszej generacji. Do tego chciałbym w przyszłości włożyć tam jakąś kartę wifi, ale z tego co widzę, to nie powinno być problemu - dodatkowe złącze PCI-E jest.

 

Jeśli chodzi o zasilacz, to rozejrzałem się i znalazłem takie aukcje:

1. SilentiumPC Vero L1 500W - 120 zł, nowy, 2 lata gwarancji

2. Corsair VS Series 550W - 140 zł, używany, 2 lata gwarancji

3. XFX Core TS 430W - 155zł, nowy, 5 lat gwarancji

4. Antec VP500PC 500W - 155zł, nowy, 2 lata gwarancji

5. Cooler Master G550M - 165zł, używany, 2 lata gwarancji

6. SPC Supremo L2 550W - 219 zł, używany 2 miesiące, 5 lat gwarancji

 

Te 2 ostatnie pozycje raczej sobie odpuszczę, chociaż podejrzewam, że są najlepsze. Czy w takim razie opłaca się wziąć któreś z pozycji 1-4?

Pewnie powiecie, że XFX 430 będzie najlepszym wyborem. Mnie jednak troszkę odrzuca to, że nie jest on popularnym wyborem kierując się statystykami morele. No i jego kultura pracy jest dość głośna. Bardzo częstym wyborem jest Vero L1 500W oraz Antec VP500PC 500W, jednak często mogę spotkać się z negatywnymi opiniami co do konstrukcji tych zasilaczy. Mimo to, czy powinienem je sobie odpuścić, czy jednak za tą cenę śmiało brać?

 

Finalna wersja komputera będzie wyglądała tak:

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

Procesor: Intel Core i5 7500 

Chłodzenie: SilentiumPC Fera HE1224 (z poprzedniego komputera)

Płyta główna: H110M-DVS R3.0

Pamięć ram: GOODRAM PLAY DDR4 8GB 2400MHz CL15 

Dysk: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB (z poprzedniego komputera)

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 

 

No i zasilacz, który mam zamiar dokupić jak najszybciej.

 

W przyszłości będzie dołożony dysk ssd oraz karta wifi.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...